Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mennyire jellemző, hogy az...

Mennyire jellemző, hogy az emberek az AI-t hívják a magány ellen?

Figyelt kérdés
Milyen szinten tudja helyettesíteni a társaságot? Adni az érzést, hogy mégis beszélget valakivel az ember? És mennyire lehet erre rákapni?

máj. 29. 15:43
1 2
 11/13 Tatyó ***** válasza:
100%

Én nem használom, de szerintem nagyon rá lehet kapni.

Mértékkel hasznos is de függőséget is okozhat, de ez nem az ai hibája.

máj. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Az AI-t folyamatosan tanítjuk, okosítjuk a beirkálásainkkal.
máj. 31. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem gyakoribb, mint hinnénk, illetve a közösségi médiával való párhuzamba állítást is jó ötletnek tartom. Mindkettő olyan "dolog", ami alapjában véve jó ötlet, remek koncepcióval, a helyzet viszont ott csúszott el, hogy sokan nem is érzékelték a mértéket, így ráfüggtek ezekre (főleg a közösségi felületekre), aztán azt sikerült ezzel elérni, hogy a hús-vér, valós, offline kapcsolatok itták meg a levét.

Emlékszem, még felsős voltam, amikor meredeken felfutó ívben volt a FB elterjedése, népszerűsége, az osztálytársam közt már volt olyan, aki szabályosan azért sietett haza, hogy onnan neten tudjon "csetelni" az amúgy egy osztályban lévő barátjával. Jó, az újdonság varázsa is jelen volt, de manapság is mennyivel gyakoribb már, hogy két barát neten, telefonon letudja a közös interakciót, ahelyett, hogy beülnének valahová.. és nem feltétlenül időhiányról van szó.


Az AI valamelyest tudja helyettesíteni az emberi társaságot, de sosem lesz teljesen olyan. A deep learning -nek hála, illetve azoknak az emberi interakcióknak is, amiket vele bonyolítunk le, egyre jobban fogja tudni utánozni az emberi viselkedést. De a természetes dolgokat sosem lehet teljesen 100%-ban leutánozni egy mesterséges replikával.

jún. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!