Intelligens emberek jellemzői?
Csomó dolog van.
#1 Ez például egy hülyeség. Semmi köze az intelligenciához ennek, sokkal inkább a személyiséghez.
Aki nem hangoztatja azt, hogy intelligens
Aki sokat tanult és szakmailag is sokra vitte, de még sincs magától elszállva, sőt inkább arról beszél, hogy mik a hiányosságai, illetve, hogy emlékszik, nem felejtette el, hogy hol, és hogyan kezdte és nem néz le másokat akik még nem értek el az ő szintjére.
Aki nála alacsonyabb érzelmi és értelmi szinten álló emberrel képes partnerként, egyenrangú félként kommunikálni
Aki érvekkel szeretné meggyőzni az embert nem pedig az akaratát ráerőltetni, figyelembe véve másik ember helyzetét, lehetőségeit.
Aki képes több szemszögből képes megvizsgálni és látni a dolgokat.
#7
"Aki nála alacsonyabb érzelmi és értelmi szinten álló emberrel képes partnerként, egyenrangú félként kommunikálni"
Ez csak akkor igaz, ha erre alkalmas a partnere.
A probléma abból szokott adódni, hogy ha mondjuk ő doktorival rendelkező emberként egy vitában egyenrangúként kezeli a 8 általánossal rendelkezőt, akkor az a 8 általánossal rendelkező személy azt fogja gondolni, hogy az ő érvelési hibája ugyanannyit ér, mint a doktorival rendelkező személy kutatásokkal alátámasztott érve.
Az a helyzet, hogy egy bizonyos szint alatt nem kezelheti azonos félként, mert téveszméket kelt a kevésbé képzett félben.
És ezt azért mondom, mert nekem is számtalan vitám volt objektív kérdésekben, ahol amikor a vitapartnerem cáfolni nem tudott, de fel nem fogta az érveimet, akkor azzal jött, hogy "te ebben hiszel, én pedig abban".
Az a sztereotípia miszerint az intelligens emberek introvertáltak, csendesek és szeretnek egyedül dolgozni az nem igaz. Nagyon magas intelligenciával rendelkezők valóban hajlamosak a túlgondolásra, ami szorongáshoz vezethet, szociális fóbiához és egyéb dolgokhoz, de tisztában kell vele lenni, hogy igenis léteznek extrovertált zsenik is (pl. Neumann János), csak sajnos sok ember bedől a sztereotípiának.
Egy intelligens személy gyorsabban gondolkozik az átlagnál, így sokkal gyorsabban is tanulnak meg dolgokat. Természetesen, mivel mindenkinek vannak gyengepontjai, ők se tökéletesek mindenben. Személyiségre a TÖBBSÉG kíváncsi természetű és előbb teszik fel azt a kérdést, hogy "Mennyi mindent NEM tudok?", ahelyett , hogy "Mennyi mindent tudok?". A nagy kíváncsiság természetesen olyan hobbikkal jár, mint az olvasás, a net böngészgetése vagy ismeretterjesztők nézése. A legtöbben nagyon jól alkalmazkodnak, szinte mindent analizálnak, empatikusak, fegyelmezettek és semmiképpen sem beszűkült a látáskörük. Jó páruknak remek a humorérzékük is és ha valamit el akarnak érni, apait-anyait beleadnak, és ez még a viszonylag lusta zsenikre is mondható.
Ez nem tudom, hogy mennyire igaz a többségre, de ha jól tudom elég sok a figyelemzavaros is köztük, ami főleg az iskolában okoz problémákat. Az intelligens diákokról az is elmondható, hogy sokat kérdeznek és általában olyanokat, amikre nem lehet egyszerű választ adni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!