Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » A hosszútávú magány akkor is...

A hosszútávú magány akkor is káros ha próbálom elfoglalni magam?

Figyelt kérdés

Évtizedek óta sokat olvasom, hogy a magány jelentősen megnöveli nemcsak a mentális betegségek esélyét, hanem a szív-érrendszeri betegségektől kezdve sok betegség esélyét is. Pszichológusok is beszélnek erről időnként.

Amikor pedig adott közösségben voltam - sokszor történt meg ilyen - hallanom kellett, ahogy megbeszélik szabadidejüket "ők", nekem pedig át kellett élnem a kirekesztettség, kitaszítottság által okozott lelki fájdalmat. Mondani nem mondták, de abban hogy engem nem hívtak, minden benne volt. Rólam tudomást sem véve, előttem tárgyalták meg milyen jól fogják majd érezni magukat.

Úgy gondolom (valószínűleg rosszul) hogy mivel jópárszor éltem már át hasonló lelki fájdalmakat, a magány mégiscsak jobb. Pedig valószínűleg meg kellene erősödnöm és le kellene peregniük rólam az ilyen fájdalmaknak és elvileg nem a közösségtől való elzárkózás lenne a megoldás.



2023. szept. 11. 13:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
68%

Itt szokták gyakorikerdesek.hu-n írni válaszként sokszor, hogy a magány nem ugyan az mint az egyedüllét, hogy az ember ugyanúgy jól tudja magát érezni egyedül is, sőt valamilyen szinten még jobb is, de az igazság az, hogy ez nem feltétlen van így.


Amikor csináltam tavaly a mesterszakomat, akkor egy szabadon felvehető alibi tárgyon pont erről volt szó, valamilyen nagyobb egyetemen végeztek egy 70 évig tartó kutatást, aminek az lett az eredménye, hogy a legtöbb embert a társas kapcsolatok tesznek boldoggá, és annak a hiánya nagyon rossz hatással van az emberre így vagy úgy.


2 éve szakított velem a barátnőm, a barátaim pedig egyesével elköltöztek külföldre, úgy voltam vele, hogy nem is gond, eddig sosem mertem egyedül csinálni semmit, majd most kipróbálom ezt is.


Kezdetben nagyon nagy szabadságérzetet adott, hogy egyedül elmentem kirándulni, éttermekbe, moziba, elkezdtem edzeni, de mindig éreztem a társas kapcsolatok hiányát, és érzem, hogy negatívumként befolyásolta az életem.


A diplomaosztómra egyedül mentem el, a szüleim nem értek rá, barátaim nincsenek, barátnőm se, mindenki társasággal, szülőkkel volt, este nagy bulit csaptak, én meg mentem haza a vonattal, és senkinek nem tudtam volna elmondani, hogy lediplomáztam, mert nincsen senkim.


Valójában sosem voltam az a társaság közepe ember, valahogy mindig perifériára kerültem, ha bekerültem egy társaságba, én voltam az, akit nem hívtak bulizni pl Szilveszterkor, vagy én voltam az akit nem hívtak strandra, mindig is egy szürke zóna voltam.


Próbáltam ellene tenni, de ez jutott nekem.


Hogy zavar-e? Igen. Hogy káros-e az egyedüllét? Határozottan, még ha annyian nem is ismerik itt be GYK-n és néhányan azt mondják, hogy így még jobb is, nem jobb, rosszabb.

2023. szept. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
17%
Miért lenne káros a magány?
2023. szept. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Nekem is nagyon fáj a magány, egyre jobban, már elég sok éve.

Én is hasonlóan jártam társaságokat illetően, mint amit leírsz.

Elég lenne minimum 1-2 ember is, én se voltam az a nagy társsaságkedvelő.

Kórházban, műtétkor jöttem rá hogy igazából mennyire nincsenek barátaim, mennyire nem számítok, egy-egy érdeklődő üzenet semmibe sem került volna.

2023. szept. 11. 13:52
 4/18 A kérdező kommentje:
2. hozzászóló: mert (közhely) de így van: az ember társas lény és azért fáj. Az is igaz hogy egyedül is fel kell találnia magát az embernek és nem a másiktól várni vagy függővé tenni a boldogságát, de a tartós egyedüllét nem jó.
2023. szept. 11. 13:53
 5/18 A kérdező kommentje:
Egyébként elég érdekes megfigyelnem, hogy azokkal az emberekkel soha nem történik hasonló kiközösítés, akik nyíltan lejáratnak másokat és rosszindulatúak. Legalábbis életem során ezt tapasztaltam.
2023. szept. 11. 14:03
 6/18 anonim ***** válasza:
92%
Sajnos en is maganyos vagyok, maganyosan nottem fel. Igen, okozhat mentalis betegsegeket, illetve kotheto a maganyhoz pl. kirekesztes, autizmus, borderline, fogyatekossag. Es ebbol nezve igent kell mondani erre, hogy okozhat a magany mentalis betegsegeket egyedul vagy azok mellett.
2023. szept. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
81%
Netflixen van egy dokumentum sorozat "Éljünk 100 évig". Azt kutatják, mi az oka egyes földrajzi helyeken, hogy sok a 100 vagy a fölött élő ember. És még aktívak. És bizony mindenhol kiemelik a társas kapcsolatokat a vidámságot és az egymáson való segítést. Pedig történt velük is sok rossz dolog és mégis talpra tudtak állni. Hisznek a közösség és a barátok erejében.
2023. szept. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
46%
Miért pontoztak le ennyi választ?
2023. szept. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
43%

2 vagyok

Én huszonévig voltam magányos. Megerősít és növeli az intelligenciát.

Egészen addig, hogy rájössz magadtól is, hogy pofon egyszerű nem magányosnak lenni. Pláne a mai világban!


Csapj fel néhány jó sakk könyvet és tanulj - aztán menj egy klubba, egyesülethez játszani, edzésekre, ha vannak - nagyon sok barátod lesz akkor is, ha nem játszol jól!

VAGY

Kezdj el sétálni-kocogni-futni! Olyan közösségre lelsz, hogy ihaj! És nem hagynak az út szélén és nem löknek az árokba.

Mindkét sportágban komoly nehézségeid lesznek és rá leszel utalva, hogy kérdezz vagy mesélj. Mindkettőhöz társaságot fogsz kapni!


Ugyanakkor fenntartom, hogy amíg magányos voltam, persze fájt. DE! Már nem vagyok és tudom értékelni a magányt. VAN jó oldala.


Naggggyon sima ügy.

2023. szept. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Én nem pontoztam le senkit.


Sétálás-kocogás: ezt már próbáltam. Akármilyen hegyre mentem túrázni vagy pl. Margit szigetre, magányosan kocogókkal találkoztam.

2023. szept. 11. 14:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!