Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mi miért dönt úgy, hogy végül...

Mi miért dönt úgy, hogy végül magányos lesz?

Figyelt kérdés
Minden magány saját döntés. Engem legfőképp a sok különféle háttér-motiváció érdekel.

2023. márc. 17. 16:30
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
10-es, nem tudom, az én tapasztalatom szerint iszonyatosan nehéz magányosnak lenni. Egyszerűen túl sok a tenyérbemászó ember, lerázni őket nehezebb, mint kapcsolatot teremteni bárkivel. Én magányos típus vagyok, kvázi, semennyire nincs "kapcsolatteremtő képességem", de még így is nap mint nap le kell ráznom az embereket. Alig tudok eljönni a munkahelyemről, mert mindig köpik felém a szót, én meg nem akarok bunkó lenni és otthagyni őket, csak ha tényleg sürgős dolgom van. Tehát, aki ismerkedni akar, elég csak megjelennie valahol, és sok ember, mint szopósmalac a hízóra, rácuppan az emberre. Szerintem itt sokkal inkább az lehet a háttérben, hogy a magányos típusú emberek hasznosabb időtöltésnek érzik az egyedüllétet, és jobban élvezik, mint a társaságot. De cáfoljon meg bármilyen magányos típusú ember, ha tévednék.
2023. márc. 17. 17:20
 12/20 anonim ***** válasza:

ma 16:37


Ugyanez, és nem vagyok magányos. Magányos egy párkapcsolatban élő is ugyanúgy lehet.

Én inkább szabadságnak nevezném szabad vagyok mint a madár, pedig szárnyam sincsen:)) 🕺😎

2023. márc. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
11-es, nem tudom másokkal hogy van, de velem senki sem kezd el csak úgy beszélgetni. Ha valaki szimpatikus és aránylag sok energiát fektetek a kapcsolatba, akkor egy idő után nem csak én indítom a beszélgetéseket. De egész életemben talán 2 olyan ember volt, hogy ő kezdeményezett (barátilag). Pl. melóhelyen senki sem kezdett el velem beszélgetni, amikor felvettek. Amikor lettek új kollégák, akkor velük én elkezdtem beszélgetni és velük azóta is jóban vagyunk.
2023. márc. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
A magány nem döntés kérdése. Az az egyedüllét, ami nem feltétlenül jár együtt magánnyal. Ne keverjük a fogalmakat.
2023. márc. 19. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Miért nem döntés kérdése a magány? Senki nincs száműzve lakatlan szigetre. Akarva, akaratlanul körbevesznek minket az emberek. Elkerülni őket sokkal nehezebb, mint az útjukba kerülni. Ezért, ha valaki mindennek ellenére mégis magányos, ez alatt azt értem, hogy társaságkerülő, az már nettó a saját döntése. Senki nem kényszerít senkit, hogy magányos legyen. Kivéve bizonyos kultúrákat, de most a helyi dolgokból indulok ki.
2023. márc. 19. 05:06
 16/20 anonim ***** válasza:
Mondom, kevered a fogalmakat, sükebóka. A magány nem azt jelenti, hogy valaki egyedül van. Létezik társas magány is.
2023. márc. 19. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Leírtam konkrétan, mit értek magány alatt. Azt, hogy valaki "társaság, és interakció kerülő". Remélem, ezt most tisztáztuk. Ezek után légyszives ne lovagoljunk már a nyelvtanon, meg hogy ki hogyan értelmezi a saját szűrőjén keresztül ezt a kifejezést. Én így értelmezem. De ha nagyon akarod, behelyettesítheted "kontaktuskerülőre" a magány szót, és akkor nagyjából ott leszünk, ahol kéne. A társas magány is saját döntés. Kit engedsz magadhoz közel fizikálisan, vagy mentálisan. Ha mindkét dologtól elzárkózol, senkit nem vagy hajlandó mélységeiben megismerni, vagy magadat hozzá közel engedni, akkor lesztek két idegen egymás mellett. És akár akarattal teszed ezt, akár félelemből, akár komplexusból, az a te hibád/döntésed. Senki nem kényszerít társas magányra. Az ember a saját elméjének az ura. Gondolkodó emberként hatalmunkban áll az agyunkat úgy irányítani, ahogy azt helyesnek gondoljuk.
2023. márc. 19. 14:29
 18/20 anonim ***** válasza:
Kérdező, amit legutoljára írtál, hogy "Az ember a saját elméjének az ura. Gondolkodó emberként hatalmunkban áll az agyunkat úgy irányítani, ahogy azt helyesnek gondoljuk." Ez elég szociopata gondolkodás. Az emberek nem így működnek, nem vagyunk robotok.
2023. márc. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Én vagyok szociopata? Ennyi erővel a tömeggyilkosok se hibásak semmiért. Velük csak úgy, akaraton kívül történik meg a mészárlás. Mert akkor épp úgy pörgött az agyuk, hogy le kellett lőniük mindenkit, bárkivel előfordulhat, ha rossz napjuk van.
2023. márc. 19. 20:37
 20/20 anonim ***** válasza:

A tömeggyilkosok nagy részének (lehet mindnek) komoly mentális problémáik vannak/voltak. Sok esetben tényleg nem is börtönbe kerülnek, hanem pszichiátriára az elkövetők. Itt van némi infó:

[link]

(szociopata és pszichopata azért nem ugyanaz)

2023. márc. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!