Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogy lehet "kibírni" a magányt...

Hogy lehet "kibírni" a magányt? Gyerek koromban a szüleim nem igazán mutattak szeretetet, szerintem emiatt van az hogy szeretetéhségem van. Meg kapcsolat függő vagyok. Rosszul érzem magam ha nincs senkim.

Figyelt kérdés
Meg nehezen bízok meg az emberekben. A rossz tapasztalatok miatt. Van 2 gyerekem, kicsik még,elég rosszak. Egyszer nálam egyszer az apjuknál vannak. Nagyon sokat idegeskedem miattuk, dackorszakban vannak. Direkt rosszalkodnak. Hiába próbálom nevelni őket,a szép szó,csúnya szó sem használ. Úgy érzem hogy semmi jó nincs az életemben, rossz az életem. A munkám is nagyon rossz,12 óra gyárban. Ezek miatt keveset is tudok találkozni majd ha lesz párom, vele. Meg általában akikkel találkoztam vagy csak beszéltem sokat dolgoztak. Vagy/meg messze laktak. Úgy vágyom a boldogságra,a szerelemre. Sokszor elsírom magam, nem bírom már. Ez nem élet, szörnyű. Mit csináljak?
2022. szept. 23. 15:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szakember segítségét javasolnám. Vannak tb-alapon igénybe vehető pszichológusok, ki kellene deríteni, hogy létezik-e ilyesmi a környékeden.

Én laikusként azt mondanám, hogy túlságosan ráállt a figyelmed arra, hogy csak a negatív jelenségeket vedd észre. Ez az a bizonyos "sötét szemüveg" amin keresztül a világot látod. Egyfajta egyszerű kognitív terápiaként próbáld meg tudatosan észrevenni és értékelni azt, amid van, meglátni a jó dolgokat magad körül. Ahogy ráfixálódtál a rossz dolgokra, úgy a pozitívakra is rá lehet koncentrálni.

Nem akarok okoskodni, de pl. a világ népességének abba a 10-15%-ába tartozol, akik XXI. századi körülmények között élhetnek, van fedél a fejed fölött, van munkád, jövedelmed, rendelkezésedre áll a víz, az élelmiszer, az orvosi ellátás, gyógyszer, ha megbetegszel. Ha rossz a munkád, van valamiféle lehetőség azért váltani; ha elveszítenéd, az állam valamilyen szinted segít rajtad. A gyermeknevelés nem könnyű műfaj, de van családod, nem vagy kizárólag magadra utalva, mint sokan mások. Ilyesmik.

Szóval én felkeresnék valami komolyan vehető lélekgyógyászt, mert csak egy szakember tudja megmondani, hogy milyen terápiával, esetleg gyógyszeres kezeléssel lehet túllendülni a helyzeten.

2022. szept. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
66%
Beszélgethetünk ha gondolod, sz@r dolog egyedül lenni.
2022. szept. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
2es: küldtem üzenetet
2022. szept. 23. 17:08

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!