Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Elfáradtam. Megtörtem. Hogyan...

Elfáradtam. Megtörtem. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Számomra az élet nem azt jelenti mint a legtöbb embernek. Büntetésként élem meg. A pokol. Sohasem adatott meg az életben a szép és a jó. Iszonyú borzalmakat kellett átélnem gyerekkoromtól kezdve. Otthoni bántalmazás nyomorgás elhanyagolás elutasítottság menekülés rettegés és egy gyilkosság látványa is gondoskodott arról hogy megnyomorodjak lelkileg. Szemem láttára ölte meg a családtagom a másikat. Nagyon kicsi voltam de úgy megmaradt bennem mintha tegnap történt volna. Ha még nem lenne mindez elég hozzájött az iskolában a bulling is. Vertek kiközösítettek megaláztak. Folyamatos volt a szörnyűség az életemben. Volt hogy évekig csak a szobám volt a világ. Mivel elutasítottak érzelmileg otthon illetve nem foglalkoztak velem és magamra hagytak hosszú napokat és az iskolában is állatként bántak velem így nem tanultam meg másokhoz kapcsolódni. Nagyon nehezen megy a beilleszkedés mert azt érzem senki sem kíváncsi rám. Soha nem volt az életemnek egy boldog szakasza sem de még olyan sem amikor jól éreztem volna magam. 35 éves vagyok és nincs családom. Apám meghalt régen anyám elfordult tőlem az új családja miatt. Nagyszüleim sincsenek se testvérem. Teljes sikertelenség a párkeresés is számomra. Sohasem volt még barátnőm. Soha senki sem adott még csak esélyt sem. Annyiszor elverték a lelkem hogy képtelen vagyok már próbálkozni is. Sokszor megaláztak szánt szándékkal a próbálkozásaimnál is. Barátaim van egy pár. Nem sok de pont elég. A munkám eléggé stresszes. Kereskedelemben dolgozom ahol sok az ittas és balhés ember akiktől félek férfi létemre mert mindig a gyerekkorom hívják elő amikor a részeg apámtól rettegtem. Sajnos nem merek váltani mert többször próbáltam és kudarc lett. Felemésztett a saját életem mostanra. Vannak esték amikor rám tör és zokogok. Borzasztóan szenvedek a történtektől. Nem tudok együtt élni vele. Az életemmel fizettem mások gonoszságai miatt. Hiába jártam évekig pszichológushoz többhöz is nem segített. Sokat gondolok a halálra. Abban látom az egyetlen megoldást. Borzalmas érzés hogy nincs családom. Hogy nincs hova hazamenni vasárnapi családi ebédre. Hogy nem tartozok sehová. És nincs egy szerető párom. Nagyon hiányzik a családi élet és a család szeretete melege. Erőt adna az életben. Boldogtalan és magányos vagyok. Nem tudom hogyan tovább.? Nincs motivációm. Nagyon rossz érzés amikor a kollégák mutogatják nekem a képeiket hogy hétvégén hol voltak a gyerekekkel és miket csináltak. Nekem ezek elérhetetlen dolgok. Sohasem volt bennük részem. Nem vagyok képes így élni mit lehet ilyenkor tenni? Más már a felénél kinyírta volna magát
2022. aug. 21. 17:39
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

Keressél egy közösséget, amelynek jó érzés részévé válnod és ezzel együtt garantálja a függetlenségedet!

Javaslom, próbálj meg felkutatni egy természetjáró szakosztályt és menj el velük időközönként ide-oda. Ők eléggé költséghatékony praktikákat dolgoztak már ki arra, hogy a szabadidős tevékenység viszonylag költséghatékony legyen. Emberek közé jársz. Az esetek túlnyomó hányadában viszonylag friss levegőn mozogsz. Ha szerencsésen alakulnak a dolgaid, itt talán még testi-lelki társra is lelhetsz idővel, - ha kellően türelmes vagy. "Otthonülős" programként a makettezést tudnám ajánlani. Ez igaz, hogy nem olcsó, de figyelmet igényel, fenntart egyfajta igényességi szintet az emberben és tartósabb időn keresztül leköt egyetlen makett összeállítása is egy embert. -Előrébb vagy vele, mint a TV előtt elhülyüléssel...

2022. aug. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%

Hát nehéz erre bármi jó tanácsot mondani. Párkapcsolat, és baráti társaság mindenképp kellene, mert őket legalább meg tudod válogatni, nem úgy mint a családtagokat. De ezeket csak te tudod magadnak megszerezni. Sem pszichológus sem mi nem tudunk neked ebben segíteni.

Neked az az egyetlen esélyed, hogy alapítasz saját családot. Erre törekedj.


Egyébként annak mi az oka, hogy anyád elfordult tőled?

2022. aug. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Aki utál túrázni?
2022. aug. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Anyám sajnos nagyon befolyásolható. Mivel nem vagyok a fia annak az embernek így nem is kötődik hozzám amivel nincs bajom de nem elég ez hanem még a tetejében az a tipikus gonosz mostoha volt velem anno mikor régen még együtt laktunk. Azt mondta anyámnak hogy vagy vele megy és elfelejt engem vagy itt marad velem de őt elfelejtheti. Őt választotta. Nyilván minden gyerek leválik egyszer a szüleiről de ez konkrétan arról szólt hogy velem szakítsa meg a kapcsolatot a férje kedvéért vagy inkább utasítására. Senkinek nem kívánom. Sosem felejtem el amikor bejött még annó az első munkahelyemre és közölte hogy elmegy és nem akarja többé velem tartani a kapcsolatot mert a férje utál engem. Akkor majdnem felakasztottam magam.
2022. aug. 21. 19:02
 5/10 anonim ***** válasza:
31%

Ezek a szarsagok nem legyengitettek téged, hanem megerősítettek.


Csak ezt nem akarod észrevenni.


Kezdj el élni!

Minden nap csinál dolgokat ami örömet okoz. Ne azon kesereg, ami éppen nincs, hanem élvezd a pillanatot.


Kapd össze magad! Ennyi vacak dolog után elpusztíthatatlan vagy.

2022. aug. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Miből gondolod hogy megerősítettek?
2022. aug. 21. 20:13
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Fájdalommal olvastam a soraidat, nagyon sok rosszal kellett szembenézned, őszintén sajnálom, ami veled történt. Viszont! Valóban csak mi tehetünk a boldogságunkért. Az a baj, hogy nem tudtad feldolgozni a veled történteket, és ezeket nem viheted bele egy kapcsolatba, mert abból rossz kapcsolat lesz. Az ember annyit ér, amennyit hisz magáról. Ha elhiszi, hogy ő képes és felmegy a Mount Everest tetejére, akkor felmehet. A hitnek óriási ereje van. Sajnos, aki kesereg, az meglátszik a kisugárzáson, azt üzened magadról, hogy félsz, ez pedig a többségnek nem vonzó. Főleg a nőknek nem, akik biztonságot akarnak egy férfitól, mind lelki, mind anyagi értelemben. Olyannak kell lenned, aki védelmezi a családját. Nos, tudom, ezzel nem mondtam újat, de még fiatal vagy, még van esélyed. A pszichológus sokszor nem használ, ráadásul költséges is. Persze, ha szerencséd van, kifoghatsz jót. De ne tőle várd a változást, hanem magadtól. Ő csak segít, a változást azonban neked kell elindítanod. Tudom, könnyű mondani, de az életednek van célja, az élet lehet szép. Ebben a súlyos anyagias világban, válságban nehéz embernek maradni, különösen tragédiák után. Nincs tökéletes élet, minden embert sújtanak gondok, csak te azt nem látod, ez maximum a felszín. Értékeld, ha egészséges vagy, értékeld azt, hogy élhetsz. Csatlakozz közösségekhez, próbálj hozzád hasonlókkal ismerkedni. Próbáld magad mögött hagyni a múltat, aki ennyi mindent kibírt, mint te, az legyen büszke magára, járjon emelt fővel. Mert bizony erre büszke lehetsz, hogy mégis maradtak céljaid, szeretnél családot. Csak egy életünk van, most még nem késő, kitartást és aok sikert neked!

2022. aug. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

#7

Abból hogy még mindig itt vagy és épp egy kérdést teszel fel, a hogyan tovabbrol.


Ha ez legyengitett volna, már rég beleugrottal volna a Dunába...


Te kemény vagy, csak ezt nem Tudod magadról, mert mindenki csak sajnal és aldozatkent tekint rád.

Közben meg te nem csak áldozat vagy, hanem túlélő is.


Ha érted mit akarok ezzel mondani.


Szóval, elég az önsajnálatból.

Tied a világ!

2022. aug. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Sajnos lehetetlennek érzem egyedül ebből kimászni. Nem hiába mondják hogy egyedül nem megy...
2022. aug. 21. 20:45
 10/10 anonim ***** válasza:
76%
Ezért érdemes keresned egy közösséget, amely feloldja a folyamatos rettegésedet!
2022. aug. 22. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!