Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan lehetne segíteni a...

Hogyan lehetne segíteni a hajléktalanokon?

Figyelt kérdés

Igen, tudom. Én is mindig úgy voltam vele hogy a hajléktalanok mind alkoholista, drogfüggő, munkakerülő, lusta emberek, de higgyétek el, hogy ez nincs így. A hajléktalanok mind depressziósak és képtelenek változtatni. Ma láttam egy videót, el is mentettem mert ennél meghatóbb videót még életemben nem láttam, szinte végigsírtam az egészet. A videóban egy hajléktalan ember van, aki néha egy "Kill me" (Ölj meg) feliratú táblát tart a kezében. Odamegy hozzá valaki hogy beszélgessenek. Azt mondja látta a jelét és beszélgetni szeretne róla. A beszélgetésből kiderül hogy ez az ember depressziós (ezt nem említették csak én levettem a szavaiból) Azt mondja az anyjával szeretne találkozni (aki már nem él sajnos). Én tiszta szívemből át tudom érezni az ilyen emberek helyzetét. Meg akart halni, de ez a kedves ember segített rajta a beszélgetéssel, kajával és pénzzel, na meg munkakereséssel. Nem akartam leírni az egész videó tartalmát, akit érdekel itt van: [link]

Na térjünk a lényegre. Szeretnék segíteni az ilyen embereken tiszta szívemből de nem tudom hogyan. Én ennek az embernek a videóból komolyan átéreztem még az érzéseit is és nagyon megsajnáltam, meghatódtam. Érdemes végignézni, aki nem ért angolul fordítóval könnyen megérteni.



2022. febr. 22. 04:21
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Csak azzal az a baj hogyha kapnának ellátást ingyen akkor egy ido utan mindenki hajléktalan akarna lenni aki megunta a munkát vagy nem akar dolgozni
2022. febr. 23. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Salx Narval ***** válasza:
Annyira azért nem kellene vonzóvá tenni a helyzetüket, hogy munkahellyel, lakással rendelkező emberek megirigyeljék az életüket.
2022. febr. 23. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

1. elmented a mobilodban a régiódban megtalálható hajléktalanszállók elérhetőségeit, és ha látsz az utcán hajléktalant, jelzed nekik.


2. frissen mosott és vasalt, már nem használt, de még jó állapotú nadrágot, pullóvert, kabátot, sapkát, sálat, kesztyűt szatyrokba raksz, és odaadod egy hajléktalannak, vagy leadod egy szállón.



3. készítesz szendvixseket vagy sütsz pogit, termoszokban teát, és szétosztod.


4. megállsz beszélgetni velük, asszonyomnak/uramnak szólítod őket, h. vmit visszaadj az elvesztett emberi méltóságukból, és kedvesen érdeklődsz, miben segíthetsz nekik.


5. ha van olyan könyved (regény) ami már nem kell, szintén szétosztod, a szellemi táplálék is fontos, még egy hajléktalannak is.

2022. febr. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Én akiket kérdeztem eddig nagyrészt azt mondták alkoholra kéne pénz, szóval egy kis dekás meg egy kőbambi :)
2022. febr. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!