Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan lehetne segíteni a...

Hogyan lehetne segíteni a hajléktalanokon?

Figyelt kérdés

Igen, tudom. Én is mindig úgy voltam vele hogy a hajléktalanok mind alkoholista, drogfüggő, munkakerülő, lusta emberek, de higgyétek el, hogy ez nincs így. A hajléktalanok mind depressziósak és képtelenek változtatni. Ma láttam egy videót, el is mentettem mert ennél meghatóbb videót még életemben nem láttam, szinte végigsírtam az egészet. A videóban egy hajléktalan ember van, aki néha egy "Kill me" (Ölj meg) feliratú táblát tart a kezében. Odamegy hozzá valaki hogy beszélgessenek. Azt mondja látta a jelét és beszélgetni szeretne róla. A beszélgetésből kiderül hogy ez az ember depressziós (ezt nem említették csak én levettem a szavaiból) Azt mondja az anyjával szeretne találkozni (aki már nem él sajnos). Én tiszta szívemből át tudom érezni az ilyen emberek helyzetét. Meg akart halni, de ez a kedves ember segített rajta a beszélgetéssel, kajával és pénzzel, na meg munkakereséssel. Nem akartam leírni az egész videó tartalmát, akit érdekel itt van: [link]

Na térjünk a lényegre. Szeretnék segíteni az ilyen embereken tiszta szívemből de nem tudom hogyan. Én ennek az embernek a videóból komolyan átéreztem még az érzéseit is és nagyon megsajnáltam, meghatódtam. Érdemes végignézni, aki nem ért angolul fordítóval könnyen megérteni.



2022. febr. 22. 04:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
59%
A legfontosabb kérdés: hogyan szeretnél segíteni rajtuk?
2022. febr. 22. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ezt úgy tudnád legjobban ha ismernéd őket. Mindenki más, nekik is különbözőek a vágyaik, esetleg ha van akkor a gondjaik. Szerintem keress fel egy szociális, hajléktalanokkal foglalkozó intézményt és érdeklődj személyesen.
2022. febr. 22. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
40%

Nagyrészük alkoholista, és nem tudsz rajtuk segíteni, ha ők nem akarnak magukon.

Amit leírtál ölj meg tábla bennem szánalmat ébreszt, ha akarná meg tenné, ez nettó manipuláció. Tudja mindenki hol kap orvosi segítséget, szóval adni ilyen embernek, hát.. megerősíted csak vele jutalmazod a pszihó viselkedését, vagy ha támogatod az alkoholizmusát.

2022. febr. 22. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Kellene nekik munka,lakás tehát mint az átlag embereknek az élete de először elvonó ha alkoholista vagy gyógyszerezik.

Úgy tiszta lappal kellene adni nekik egy lehetőséget amivel vagy él vagy nem.

Nem mindegyikük reménytelen eset csak motivációjuk nincs és lehetőséget sem kapnak.

Szerintem a munka és a lakás lehetősége sokuknak adna egy löketet.Míg nem jön egyenesbe addig az állam fizetné nekik a szociális lakást cserébe nekik dolgozni kéne és hetente kapnának x összeget.

Erre érdemesebb volna költeni mint a stadionokra amiknek a haszna 0:D

Ez viszont valóban hasznos lenne és nőne a GDP is és nem lefele menne.Ebben az esetben Magyarország valóban előre menne és nem hátra😀Így ahogy most van azt hagyjuk.

Nyilván amelyik hajléktalan ezt nem vállalná be azzal nem sok mindent lehetne kezdeni de annyit mindenképpen hogy normális szállókat létrehozni nekik ahol nincs lopás és egyéb dolgok.

2022. febr. 22. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Isti22 ***** válasza:
100%

Vannak rá szakemberek. Azzal segítesz a legtöbbet, ha őket támogatod. Ha közvetlenül akarsz segíteni, válj szakemberré.


A legtöbb hajléktalan nem "normális" ember, ezért nem fogsz tudni nekik azzal segíteni, ha munkát szerzel nekik, ahogy a depresszióson is orvos segíthet, nem az, ha elviszed a moziba egy vígjátékra.

2022. febr. 22. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
64%

Pár éve volt a főnökömnek egy kattanása, hogy ő megoldja a világ problémáját. Vett az üzem melletti városban egy 5-6 szobás hatalmas házat, fel lett újítva, bővítve, plusz fürdő, plusz konyha. Kb 20 embernek megfelelő szállás 2-3 fő/szoba elhelyezéssel.

És ezt elkezdtük feltöleni gyakorlatilag az utcáról. Mellette 2 műszakos gyári munka, de nem nehéz fizikai, napi 8 óra, két műszakban, csak hétköznapon, a térségben abszolút jó fizetésért. Busz vitte, hozta őket dolgozni.


Röviden a vége az lett, hogy nem sikerült senkit visszaterelni a társadalomba. Folyamatos zűrök a szálláson, konfliktusok a munkában, alkohol, verekedés, lopás. Ha valaki 2-3 hónapot rendesen dolgozott, az már csoda volt.

Szóval be lett szüntetve ez a program kb 1 év után.

2022. febr. 22. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
50%

Vettem egy pizzat egy hajlektalannak, megszagolta es kidobta a szemétbe

Szoval sehogy

2022. febr. 22. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
50%

Kb sehogy, a csövesek nagy része nem akar dolgozni, alkolista, drogos, beteg emberek.

Nem állítóm, hogy mindenki így kezdte, de nagy részük az lesz, és nem akarnak változni.

2022. febr. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyoldalú megközelítéssel sehogy, - mert egy társadalmi probléma megoldásához minimum kettő ember közös akarata, együttműködése szükséges. Az erre való hajlam a legtöbb hajléktalanban nincs meg, - többségük nem véletlenül került az utcára. Egyoldalúan pedig én sem fogok a kedvében járni senkinek még akkor sem, ha lenne esetleg erre anyagi keret. Az ilyen jellegű befektetések jelentős hányada többnyire semmilyen szinten nem térülnek meg, - a "feneketlen pénzes kút kategóriát" képviselik.
2022. febr. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Salx Narval ***** válasza:
82%
Már az is nagy dolog lenne, ha az együttműködésre hajlandókat felkarolná, lakhatási lehetőséghez, munkához juttatná egy ilyen céllal létrehozott integrációs v, szociális osztály. A dolgozni nem képes de normális életre vágyókat az öregotthonok mintájára kialakított intézményekben tudnám elképzelni. Nem tudom megítélni hányan igényelnének ilyen segítséget de ettől függetlenül nem szabna hagyni, hogy családokat kilakoltassanak és a sorsukra hagyjanak. Szóval azokkal kellene kezdeni akik még nem kerültek az utcára, aztán folytatni azokkal akik elfogadnák a fent említett segítségnyújtást. Ha ez megtörtént akkor kellene felmérni és behatóbban megvizsgálni a maradék helyzetét. Az anyagi vonzatát anyagi helyzet függvényében terhelném a lakosság egészére, első sorban a leggazdagabbakra.
2022. febr. 23. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!