Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Más is szeret egyedül lenni?...

Más is szeret egyedül lenni? Mennyi egyedüllétre van igényetek?

Figyelt kérdés
Mennyi énidő kell nektek?

2022. febr. 18. 16:48
A kérdező szavazást indított:
Teljes mértékben egyedül szeretek lenni.
Inkább egyedül szeretek lenni.
Nagyjából fele-fele arányban igénylem az egyedüllétet és a társaságot.
Inkább társaságban szeretek lenni.
Teljes mértékben társaságban szeretek lenni.
26 szavazat
 1/6 A kérdező kommentje:

Nekem nincsenek barátaim. Nyugi, nem fogok panaszkodni. Egyre jobban kezdem megszokni az egyedüllétet. Nincsenek korlátok, maximális szabadság van. Régebben amikor találkoztam barátokkal, csomószor rá kellett készülni a találkozókra, elment az egész nap ezzel. Jó párszor nem is volt kedvem a céltalan időtöltéshez, vagy a nyafogásukat hallgatni.


Nekem most tűnik fel, hogy bizony nagyon sokszor voltam én is panaszláda, energiavámpír és emiatt űztem el magam mellől a barátaimat, érthető, hogy ott hagytak engem. Meg idegesítő volt, hogy a vége felé mindig azt éreztem, hogy üvegszilánkokon kell lépkedjek, nehogy megbántsak, megsértsek mást és csomószor kellett magyarázkodnom a félreértett mondataimért. Egy idő után egyszerűen nem adott annyi pluszt az egész.


Ugyanakkor egy barátságba időt és energiát kell invesztálni, de egy idő után az egész olyan volt, mint egy feneketlen vödör. Ment bele az energia, de cserébe alig kaptam valami pluszt, én meg energiavámpírként sajnos elszívtam az összes életenergiát a barátaimtól. Most külön folytatjuk az élet rögös útján. Jobb így. Nekik is. Nekem is.

2022. febr. 18. 17:00
 2/6 anonim ***** válasza:
93%
Én totál egyedül szeretek lenni a munkában is, a magánéletben is. Igaz néha 1-1 helyzetben jó lenne, ha lenne mellettem valaki...
2022. febr. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszerűen imádom egyedül lenni, a társaságigényem kb 0. Persze megyek emberek közé, pl dolgozni, koncertre, kirándulni, amennyit ott vagyok az emberek közt, annyi elég is. Nagyon jól érzem magam így. Valahogy semmi igényem nincs sekélyes beszélgetésekre, vagy arra, hogy más problémáit hallgassam.
2022. febr. 20. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyedül is szeretek lenni, és társaságban is, azonban inkább az elsőt preferálom jobban.

Szükségem van az egyedüllétre, mert engem nagyon le tud szívni pl. egy-két hosszabb nap az egyetemen, ahol egésznapos társas interakcióim vannak (amit élvezek, de mentálisan le tud fárasztani). De arra is volt példa, hogy rokonokkal mentünk el valahová, egy egész napos kirándulásra, és egyik pillanatról a másikra olyan volt, mintha teljesen lemerültem volna. Ilyenkor általában szükségem van egy kis időre (szerencsére nagyon max. 20 percről van szó általában), amikor kicsit vagy elvonulok, vagy csak létezem. Utána pedig olyan minden, mint előtte.


Vannak barátaim, de olyanok, akikkel spontán el lehetne menni valahova, vagy megszervezni programokat, sajnos nincsen. Ezekre a tevékenységekre nem állandóan van igényem, csak mondjuk úgy havonta 1-2 alkalommal, de így is rossz, hogy nincsen kivel.

Ha az egyetemi dolgoktól eltekintünk, elég sokat vagyok egyedül, amit már megszoktam, de néha azért tényleg nem lenne rossz, ha mellettem lenne valaki, szó szerint.

2022. febr. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen. Fő a nyugalom!

Hagyma, krumpli, gabona mindig legyen, s akkor még a boltba menést is lehet hanyagolni... ;)

2022. febr. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Család, gyerek, barátok - minden van.

De nagyon sokáig fáradoztam azon, és ötven éves koromra a sokadik házam végre már olyan is, hogy mindenki vissza tud vonulni, van privát tere. Ahol egyedül lehet. És nem zavarja a gyerekzsivaly, vagy a Nagyi fáj a hátam panasza, vagy a Feleség mesélhetnékje. Nyilván az étkezések közösek, és van együtt töltött idő is. De ha csendre, magányra vágyik valaki, legyen lehetősége visszavonulni, és egyedül lenni.

2022. márc. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!