Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Van aki magányos volt, és...

Van aki magányos volt, és bejött neki az, hogy elment egyedül helyekre (pl. kocsma, bár, kávézó, kulturális program), sikerült valahol ismerkednie új emberekkel?

Figyelt kérdés

2022. jan. 26. 17:55
 1/7 anonim ***** válasza:
61%
Az első három szerintem nem túl kompatibilis a magyar szokásokkal. Az USA-ban működik, de nálunk nem annyira bevett dolog totál idegenekkel ismerkedni. Inkább érdemes társas programokat keresni, amikre akárki jelentkezhet. Meglévő hobbik, téged eleve érdeklő témákban kutass, de van ezer. Csoportos túrákat szoktak hirdetni, néha kifejezetten csak szingliknek társkeresési céllal. Társasjáték kávézókban is szoktak lenni estek, meg sok más lehetőség, ami nekem pont nem jut eszembe, mert engem azok nem mozgatnak meg.
2022. jan. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%

Külföldre költöztem egyedül, ha nem jártam volna egyedül mindenféle helyekre akkor szerintem a mai napig nem lennének itt barátaim :) Én simán beültem kávézni, pubba, jártam koncertekre, couchsurfing találkozókra, csatlakoztam helyi túracsoporthoz, ahol lehetett ott szóba elegyedtem szimpatikus emberekkel. Általában spontán alakult, de 100ból 1x lett belőle olyan ismerettség, ami tartós is lett. Eltartott egy jó darabig, de 1.2 éven belül meglett az itteni haveri köröm.

Ha otthon lettem volna magányos, ugyanígy csináltam volna.

2022. jan. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én szoktam egyedül járni ilyen helyekre, de még sosem ismerkedtem össze senkivel. A legtöbbször semmiféle kontaktom nincs is a többi emberrel, csak szimplán mindenki elvan magában vagy a társaságával.
2022. jan. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem valahol az a lényeg, hogy egyedül se legyél magányos. Hiszen az egyedüllét nem egyenlő a magánnyal. És az a baj, hogy nagyon lejön ha valaki magányos és kényszeredetten próbál ismerkedni.


Nyilván ha az ember ki sem mozdul a lakásából, akkor azt sem fogják tudni, hogy él.

2022. jan. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%
Amúgy én túrázni, teljesítménytúrázni járok. Sosem ismerkedési céllal mentem, de ma már szinte nincs túra amin ne kötnék újabb ismeretségeket vagy éppen ne futnék össze egy ismerőssel.
2022. jan. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
"Szerintem valahol az a lényeg, hogy egyedül se legyél magányos. Hiszen az egyedüllét nem egyenlő a magánnyal." Én alapvetően szeretek egyedül lenni, el tudom foglalni magam. Csak azért mikor szinte soha nincs kivel beszélni az édesanyámon kívül, és senkivel sem lehet közös programot szervezni (sőt, ha az ismerőseim szerveznek, engem valahogy elfelejtenek), akkor azért eléggé hiányzik ha nem is egy párkapcsolat, vagy egy-két igazi barát, hanem legalább valami társas interakció.
2022. jan. 26. 22:40
 7/7 anonim ***** válasza:
66%

"és senkivel sem lehet közös programot szervezni (sőt, ha az ismerőseim szerveznek, engem valahogy elfelejtenek)"


Miért mástól várod, hogy téged invitáljanak? Szervezz te és hívd el őket. Vagy ahogy fentebb írtuk, keress érdeklődési alapon társaságokat, ahol a program a közös pont eleinte.


Ne legyél tehetetlen és tunya, az ismerős és ismeretlen emberek között is taszító tulajdonság.

2022. jan. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!