Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan kezelhető egy szerettün...

Hogyan kezelhető egy szerettünk halála?

Figyelt kérdés

az utóbbi 2 évben 3 családtagom is meghalt. papám, mamám, és egy testvér.

mindnyájan nagyon közel álltak hozzám, szinte a mindennapjaim része voltak. borzasztóan nehéz most nekem. a legutóbbi haláleset egy hónapja történt.

mit tehetnék, hogy jobban viseljem?

18 éves vagyok


2021. dec. 11. 13:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom, tesóddal mi történt?
2021. dec. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok veszteseg ert rovid idon belul, sajnalom.

Ez sok ido, mig jobban leszel.

Keress gyaszfeldolgozo csoportot, vagy pszichologust, aki el tud kiserni a gyasz folyamataban.

2021. dec. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A 2# jól írja: általában a helyi családsegítőkben is szokott ilyen lehetőségek lenni, vagy ha nem is, de infót tudnak adni, hol van legközelebb.
2021. dec. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%
gyászold meg a veszteséget , nyiss új emberek felé.
2021. dec. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Gondolj arra, hogy beteljesítették e életükbeli sorsukat, és haladnak tovább előre a fejlődésben, az istenné válásban.
2021. dec. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom, hogy ilyen fiatalon ennyire veszteség ért az életben! Őszinte részvétemet küldöm Kérdező! :(


Nekem édesanyám hosszú - 13 évig tartó - betegsége majd halála volt az igazán megrendítő/sokkoló esemény. (De én 45 éves voltam a veszteség bekövetkezésekor, tehát hálás lehetek, hogy ilyen sokáig velem volt.)


Próbáld meg a Gondviselés útjait fürkészni: mit üzenhet a Mindenható számodra ezekkel a veszteségekkel? Valószínűleg nagyobb Sorsforduló van kijelölve számodra.


Én egyházi körökben kezdtem megtalálni a lelki kiegyensúlyozottságomat 36 éves koromban. (Közel 12 évvel ezelőtt.) Ott létezik HIVATÁS GONDOZÁS és vannak TÉNYLEG KIVÁLÓ mentálhigiénés szakemberekkel is tudsz találkozni, akik spirituális értelemben igyekeznek a helyes úton megtartani Téged.


Vannak valamilyen vallási gyökereid generációkra visszamenőleg? Meg vagy keresztelve? Tágabb rokonságodból él valaki? Jártál valaha hittanórákra, bibliaórákra? Tagja volt valamelyik családtagod történelmi jelentőségű egyháznak? A temetéseket ki intézi/intézte? Kihez fordultál bizalommal?


Ui: nagyon sok Erőt, Egészséget, kitartást kívánok! Fel a fejjel, ezután csak jobb jöhet, rosszabb nem! Milyen nemű vagy egyébként?

2021. dec. 23. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

koszonom nagyon! lany vagyok

katolikus altalanos iskolaba jartam,volt heti 2 hittanora, meg is vagyok keresztelve.

templomba nem jarok altalanos iskola ota, de akkor viszont kb 2-3 hetente jartunk a sulival. szuleim elnek, a masik 2 nagyszulomet nem ismerem, ok meghaltak mielott en megszulettem. nem tudok rola hogy valaki tagja lett volna valamifele egyhaznak. a temeteseket edesapam intezte. egy baratomhoz fordultam de oszinten nem tudott segiteni szinte soha. ez nem az o hibaja igazabol. de talan tulleszek majd rajta valahogy

2021. dec. 23. 10:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!