Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Soha senkinek nem vagyok elég jó?

Soha senkinek nem vagyok elég jó?

Figyelt kérdés

Gyerekkorom óta érzem hogy nem fogad be senki.. Van egy nővérem mindig ő volt a központban, ő az okos a szép, vele lehet beszélgetni.. Én unom már ezt nagyon.

Próbálom összefoglalni a dolgot rendesen: 25 éves vagyok, csendes visszahúzódó, szociális fóbiás vagyok, nem járok ki a faluba 1-2 ember van akivel csak beszélek.. Otthon nem valami jó. Az öcsém és apám is mindig bunkó..

Az egyetem az egyetlen ahol szeretek lenni, na nem a társaság miatt, mert ott nehéz megnyílni, hanem szeretem azt amit tanulok... Egyetlen hely ahol elvannak fogadva a munkáim/a gondolataim.. Járok pszichiáterhez. Nem segít semmit sem.. Zavar hogy mindenki úgy gondolja hogy velem nem lehet beszélgetni.. pedig lehet, csak nem tudok mindig mindenkivel oldottan beszélni. Lehet hogy megyek a rokonokhoz (meghívtak), nem akarok.. nem tudok velük önmagam lenni, érzem hogy lenéznek.. azt is lenézik amit tanulok.. már most sírógörcs kerülget ez miatt. Mihez kezdjek? Én soha nem leszek rendben?


2021. nov. 13. 12:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem baj az, ha a környezeteddel nem találod a hangot, de van olyan társaság, akikkel megvagy. Ha ilyen sincs, az baj.

Pszichiáter mit mondott?

2021. nov. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Pszichiáter semmit nem mond.. meséljek neki és ennyi.. elküldött koponyact-re de nem találtak ott semmit.
2021. nov. 13. 12:24
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Miről szeretsz beszélgetni? Mitől érzed magad jól egy közösségben?
2021. nov. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Igazából mindegy hogy miről beszélek.. nem avval van a gond hanem ha úgy érzem hogy az a személy pl lenéz.. vagy már valahova beskatulyázott, már van rólam egy kialakított képe hogy én ilyen vagyok és pont.. meg ha nyaggatnak hogy miért nem beszélek miért vagyok ilyen stb.. na akkor kb esélye sincs annak hogy megnyíljak
2021. nov. 13. 12:35
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne érdekeljen mások véleménye mindenki különböző! Nem is tudsz megfelelni mindenkinek ,ne is akarj, mert akkor ténleg kiborulsz és csak melyebbre sülyedsz! Magadban kell lerendezned, hogy vagy valaki! Biztos van több minden amiben jó vagy azokra koncentrálj!

Én sem vagyok túl beszédes és nem vagyok központi személy és sokat kaptam kis koromban hogy nem lesz belőlem semmi ezeket el kell engedni és már csak azért is meg kell mutatni!

Biztos hogy sokat számítasz így ismeretlenül is! F32

2021. nov. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Úgy érzed, hogy önbizalom hiányod van? Vagy kisebbségi érzésed?

Nekem addig volt ilyenem, amíg a tanulmányaimban és a munkában nem tudtam bizonyítani magamnak. Amikor elkezdtek sikereim lenni, megszűnt ez az érzés. Remélem te is így leszel vele.

2021. nov. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Válts pszichiátert ha nem segít számodra,nem mindig az első az igazi.

Próbáld meg jól érezni magadat,engedd el a dolgokat,fölöslegesen ne stresszelj,mozdulj ki egy kicsit a természetbe is, engedd el magadat és vedd be a le sz.rom tablettát.

2021. nov. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én azért szeretlek és szurkolok neked,tudom hogy képes vagy rá. 🙂
2021. nov. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem mások gondolják, hogy nem vagy elég jó, hanem te.
2021. nov. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem nem mások gondolják, hogy nem vagy elég jó, hanem te."


Ezt idézném újra, mert ez a lényeg.


Ezen felül pedig beszélj az orvosoddal, hogy nem működik ahogy a kezelések zajlanak, próbáljatok ki mást. Mondd el neki miért nem, amit ide is leírtál. Tehát azt érzed nincs érdemi beszélgetés, nem érzed hogy meghallgatna, hogy érdekelné amit mondasz neki. Szeretnéd ha több visszajelzés lenne, ha aktívabb lenne, éreznéd hogy jelen van. Magad miatt akarsz javulni, azért költöd a pénzt hogy jobb legyen, nem f-sni kell hogy mit szól majd hozzá.


Ha nem megy bele, úgy érzed nem akar rajtad segíteni vagy egyszerűen nem jó vele tölteni az időt, válts szakembert. Azt azért ne felejtsd, hogy a problémád nem csettintésre megoldható gond, hosszú évek küzdelme vár rád.

2021. nov. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!