Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért vagyok kívülálló?

Miért vagyok kívülálló?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok, most járok 10.be. Nem igazán jövök ki az osztálytársaimmal. Van egy ikertestvérem általában vele vagyok de ő egyedül szeret lenni. Soha senki nem beszélne velem ha én nem mennek oda vagy nem írnék rá. Ez egyre jobban dühit. Pedig senkivel soha nem voltam bunkó amikor segíteni kellett valakinek mindig segítek szóval nem értem. Mindenki úgy érzem megjátsza magát hogy valahova tartozhasson, viszont én nem ilyen vagyok. Már megvannak a klikkek. Egyre szomorúbb és magányosabb vagyok. Kérlek segítsetek. Köszönöm annak aki elolvasta.
2021. nov. 5. 08:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ennyiből nem tud senki segíteni, mert jobban kellene ismerni téged. A másik fél véleményére is kíváncsi lennék. A szimpátiát nem lehet elvárni alapból. Ha te a többségnek nem vagy az, akkor így jártál.


Nekem se volt sok barátom középben, utólag nem is bánom, mert felszínes és gusztustalan "barátságok" voltak. Valamiért engem se akartak befogadni, alighanem a gondolkodásom volt más, nem voltam olyan törtető kis cafat.

Te könnyebb helyzetben vagy, kezedben az internet. Keress máshol barátokat.

2021. nov. 5. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
85%

Kedves Fanni! 40+os pasiként mondom, hogy intelligensebb vagy és fejlettebb az érzelmi intelligenciád a nagyátlagnál. Nem Veled van a baj. Akibe több szorult, azok mind pont így érzik. Nincs kedvük fasságokról beszélgetni, nem érdekli őket a másikak szánalmas projektált lelki defektes nyomora, stb, így simán kívülállónak érzik magukat.

Ha nagyon hiányoznak a kontaktok, illetve kénytelen vagy beérni azokkal, akik közvetlenül körbevesznek, akkor alakíts ki egy csak rád jellemző sajátosságot, amivel magadra tudod vonni a figyelmet.


Egy példa, a sajátom. Én is kívülálló vagyok, sajátos hobbijaim, sajátos világnézetem és értékrendem van. Kívülálló vagyok sok tekintetben magam is, nem tudok senkivel sem beszélgetni a legfelkapottabb dolgokról, mert nem érdekel a politika és tájékozatlan vagyok benne, nem érdekel a foci, nem dohányzom, nincs feleségem, így kimaradnak "az asszony..." kezdetű mondatok. Stb. Viszont szeretem a szóvicceket és néha betolok a közös beszélgetésekbe egy-egy nagyon idióta poént (ilyen angolhumoros marhaságot, mint pl.: "Mi a különbség a fa és a motor között? A fán nem lehet motorozni, de a motoron lehet fázni." stb) és erről megjegyeznek, ha valaki belefu egy hasonlóba, már mondja is, hogy mintha csak én mondtam volna.

Nem kell bohóccá válni, félre ne érts, csak egy ötlet, példa.

Más: SZELLEMI AUTONÓMIA! Társas lény ide, közösségi lény oda, az ember maga belül igencsak egyedül van. Meg kell tanulni értékelni önmagunkat annyira, hogy ne függjünk másoktól, ne adjuk a saját jól-létünk kulcsát más emberek kezébe, ne bizonytalanodjunk el csak amiatt, mert "mások" ezt vagy azt mondanak, csinálnak. Legyünk magabiztosak, gondoljunk mindig arra, hogy mi ugyanolyan egyenrangú tagjai vagyunk a társadalomnak, mint a többi, így ugyanúgy a mi sajátosságainkak is van helye az Univerzumban. Nem vagyok alábbvaló senkinél mondjuk azért, mert nem nézek tévét, vagy nem azok a dolgok foglalkoztatnak, mint a fősodort.

2021. nov. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
1. Válaszoló. Teljesen egyetértek. Nem vagyok olyan mint a többi osztálytársam és nem is akarok olyan lenni.
2021. nov. 5. 08:51
 4/4 anonim ***** válasza:

2.-nak igaza van, nincs veled semmi baj ^^

Én is ilyen voltam gimiben. Először úgy éreztem, hogy egyedül én vagyok ilyen a világon és magamban kerestem a hibát. Próbáltam változni, olyan lenni, ami nem vagyok, amitől persze csak rosszabb lett.

Másik osztályokból volt pár barátom, velük egész jól elvoltam, de a saját osztályom katasztrófa volt a sok pletykálkodó, áskálódó kis r1bivel.

A sulin kívül meg volt egy kisebb társaságom, ahol hasonló emberek voltak, mint én és végre azt éreztem, hogy megértenek.

Remélem idővel jobb lesz a helyzet és te is megtalálod a neked való társaságot <3

2021. nov. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!