Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogy lehetek ennyire antiszoc...

Hogy lehetek ennyire antiszoc és hogy lehet, hogy egyáltalán nincs semmi életem? Normális ez?

Figyelt kérdés

Tényleg semmi életem nincs, semmi társaságom nincs, nincs kihez szólnom, nem számíthatok senkire és senki nem keresi a társaságomat.

Általában elvagyok így és nem hiányoznak az emberek, de néha nagyon magányosnak érzem magam.

Rám nem írna senki, ha én ráírok valakire, akkor általában nem ír vissza, ha meg igen, csak egy-két szót max. Senkit nem érdekel mi van velem, egyszerűen taszítom az embereket. (Ennek lehet az az oka, hogy rohadt ronda vagyok)

Ha találkozok valakivel eleinte még örülök neki, de utána már csak azt kívánom menjen haza és hagyjon békén. Ha meg elmegy, akkor megint ott vagyok, hogy megdöglök a magánytól.

A családommal se igazán jövök ki...

Van ezzel valaki még így vagy csak én vagyok ilyen élettelen?



2021. okt. 26. 20:21
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Én is ilyen vagyok, a Covid óta alig hagytam el a házat. Nekem még munkám sincs egy ideje, te dolgozol vagy tanulsz? Mert mindkét esetben lehet azért társaságot szerezni valamennyire. Szorongsz esetleg, vagy csak kedvetlen vagy? Ha találkozom is valakivel, mindig megkönnyebbülök, ha vége amúgy én is. De szerintem az ilyenek, mint mi, örökre magukra maradnak, mert fontos számunkra a függetlenség és az egyedüllét. Amikor volt munkám, ott tetszett, hogy voltak kollégáim, mert beszélgettünk, de nem igazán ismertük egymást, szóval nem volt annyira tétje.
2021. okt. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%
Figyelj csak ha rád irok meddig fogod vinni a beszélgetést? Mikor fogsz eltűnni majd ha számonkérlek engem hibáztatni h unalmas velem beszélni? Ugyanis a magadfajtára ez általánosan jellemző
2021. okt. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Én még tanulok, az iskola az egyetlen hely ahol emberek között vagyok, és kommunikálok valakivel.

"De szerintem az ilyenek, mint mi, örökre magukra maradnak" - tudom, magányos farkas voltam/vagyok/leszek én is.

2021. okt. 26. 22:06
 4/8 anonim ***** válasza:
95%
És mit tanulsz? Esetleg valami ahhoz köthető csoport nincs? Akár tudományos, szakkör? Amikor emberek közösen csinálnak dolgokat, de nem feltétlenül barátkozás miatt? Nem muszáj másokkal beszélgetni, néha az is sokat segít, ha emberek közt vagy csak úgy. Amúgy én régen a tanárokkal beszelgettem a csoporttársaim helyett.
2021. okt. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%
Konkrétan reagálni nem vagy hajlandó
2021. okt. 27. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Rám is teljesen illik, hogy nincs társaságom, nincs kihez szólnom, nem számíthatok senkire. És el is vagyok jól gyakran egyedül, de néha tényleg nagyon magányosnak érzem magam. Ha ráírok egy ismerősre nem ír vissza, vagy lekoptat pár szóval. Nincs kivel találkoznom. De, ha nagy ritkán társaságba kerülök 1-2 órán belül már jövök haza, mert túl sok. Aztán pár nap és újra a szokásos magány érzése. Írnék neked, de ha még tanulsz, akkor nagy korkülönbség lehet köztünk. De amúgy én nem unatkozok és a magányon belül konkrétan az a bajom, hogy olyan ember nincs aki hozzám hasonló gondolkodású, életvitelű, akivel tényleg igazán megtudom értetni magam, inkább csak 1-2 nagyon közeli mély értékes barátságot hiányolok, mert a felszínes beszélgetéseknek nem látom értelmét.
2021. okt. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Bennem is meglehetősen keveredik ez a két dolog: szeretem a nyugalmat, de emellé a magány is betársult, ami hosszabb időszakon keresztül nagyon kínzó tud lenni. Szerintem ez jellemző az introvertált emberekre (én legalábbis az vagyok). Egyrészt sosem volt igényem az állandó partizásra, ezek inkább lefárasztottak, másrészt viszont igényeltem az őszinte, mélyebb beszélgetéseket, olyan társakat, akikkel lehetett komolyabb dolgokról gondolkodni. Talán emiatt szerettem mindig az idősebbekkel beszélgetni, a velem egykorúak számomra értelmetlen baromságokról voltak képesek órák hosszat dumálni. Ilyen komoly beszélgetőtársra viszont ritkán talál az ember, sokszor hosszú évek után alakul ki egy-egy ilyen baráti kapcsolat - és gyakran, mire ez kialakul, az élet pont sodorja is tovább a feleket.


Ezzel együtt én felismertem rég óta, hogy nem vezet jóra, ha teljesen elzárkózom a hétköznapi emberektől, mert akkor tényleg magamra maradok. Tehát néha erőltetem, hogy elmenjek haverokkal sörözni akkor is, ha nincs különösebb kedvem. Végeredményben próbálom kordában tartani az antiszoc jellememet (amúgy nem vagyok rossz arc, azt mondják - régi haverokkal mindig jókat ökörködünk).


Ettől függetlenül az elmúlt két évben totálkáros állapotok álltak be nálam ezen a téren: az irodából hazazsuppoltak mindenkit home office-ba, és azóta csak a falat nézem meg a monitort. A munkatársaimnak ez teljesen oké, nekem viszont már az őrület határát jelenti, tényleg semmi kontaktom a világgal, nincs senkihez szólni. (Én konkrétan észrevettem, hogy a beszédkészségem is leépült: sokkal nehezebben fejezem ki magamat. Nem is csoda, heti 5-6 napot teljes némaságban töltök, az agyi beszédközpont szerintem egy-két év után elkezd degradálódni.) Egyetlen öröm a heteimben, amikor hazamegyek hétvégén a szüleimhez, ott legalább valakivel beszélek, segítek nekik, macskát símogatok, bort fejtek. De hétköznap itt fönt Bp-en, csak az őrülettel küzdök. És talán a legrosszabb, hogy ez az egész életforma annyira leszívta az energiámat, hogy arra sincs erőm, hogy bármin változtassak, bármibe belefogjak. Elég gáz helyzet...


Visszakanyarodva a feltett kérdéshez: én azt javaslom, minden lehetőséget ragadj meg arra, hogy emberek között legyél (sörözés, edzés, túra, könyvtár, akármi), akkor is, ha nem vagy különösképp egy közösségi ember. Ezzel esélyt adsz magadnak arra, hogy kialakulhasson egy jó barátság, de legalábbis akadályozod az egyedüllét elmélyülését. Az ugyanis már nagyon fájdalmas, amikor az ember 3x évesen egy négy fal közötti darálóban tengeti a mindennapjait.

2021. nov. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem kell sok ember, elég ha találsz párat, akikkel őszinte kölcsönös kapcsolatot tudsz kialakítani. Amíg nem találsz ilyet, addig keresned kell. Sok ember van hasonló cipőben, nem vagy egyedül, biztosan találsz valakit. Az elmagányosodás korát éljük.
2021. nov. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!