Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan találjak felnőtt korba...

Hogyan találjak felnőtt korba barátokat?

Figyelt kérdés

Vidékről beköltöztem Budapestre pár hete, vegeztem egyetemmel, és itt találtam munkát és azt hittem tök buli lesz.

Ehhez képest rámjött a depresszió, hogy a munkán kívül állandóan egyedül vagyok. Van pár ismerős persze, akikkel néha összefutok, de többnyire fenn vagyok az albérletben és pihenek a nagy melegbe ahogy tudok ennyi. Erkélyemen meg látom a sok boldog felszabadult párt kézenfogva sétálni, a baráti társaságokat beülni a szemközti teraszon ahogy nevetnek és tök jól elvannak...nekem ilyen hogyan lehetne? vagy aki vidékről jött, alig van ismerőse, az mind így van mint én?

Nagyon rossz, nem tudom hol tudnék így barátkozni, ismerkedni...

24/f



2021. jún. 26. 23:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
Mik a hobbijaid, miket szeretsz vagy szerettél csinálni? Mik érdekelnek? Ezekhez keress partnereket, csatlakozz társaságokhoz és fokozatosan barátkozni fogsz tudni.
2021. jún. 26. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%
Sokan vagyunk így sajnos :(
2021. jún. 27. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Sport, hobbi, onkenteskedes, kozossegi munka, tanfolyamok ... ilyen helyeken lehet mazsolazni a felhozatalbol :)
2021. jún. 27. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%
Tüntetéseken (már ha egyetértesz az adott tüntetés céljával) is tudsz ismerkedni.
2021. jún. 27. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
58%

felnőttként én a munkahelyről a konditeremből meg boxedzésről szereztem barátokat.

aztán jött a vírus és fuccs a munkahelynek, a konditeremnek, a boxedzésnek...


szereztem munkát persze, de attól még az edzés lehetőségek megszűntek.

a konditerem ahova jártam csődbe is ment.

de eleve milyen már, hogy be van zárva, de fizesse a bérleti díjat meg a rezsit...ez vmi magyar fidesz kuriózum volt európában egyedülálló módon, mert minden másik országban nemcsak a bérleti díjukat engedték el a kényszer zárt szolgáltatóknak, hanem még havi fizut is kaptak az államtól.


szóval mivel be volt zárva minden, még a kocsmák is, ezért hétvégén mikor lementem a közértbe feltűnt, hogy rengeteg ember van a közért előtt mindig.

aztán idővel én is vettem egy sört, megismertem őket, közben kiderült hogy sokukat ismerem még kiskoromból mivel 1 környék.

volt közöttük sok csaj is, párat meg is dugtam.

szóval ez maradt a vírus alatt szociális tevékenységnek é közben megismertem rengeteg embert, voltak közöttük rendkívül hasznosak is.

2021. jún. 27. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%
Csinálj úgy, mintha lenne közös motivációtok. Amíg úgy csinálsz,mintha, addig lesznek barátok, utána lekopnak.
2021. jún. 27. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
68%
Munka, hobbi. Más lehetőség nem igen van. Ha nagyon mázlid van, fb csoportokból.
2021. jún. 27. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
69%

Őszintén nagyon nehezen,de remélem neked összejön.


25N vagyok

Sajnos,nekem is ez a bajom,általános iskolában egyetlen egy barát nem maradt.


Középiskolában 2 emberrel tartom a kapcsolatot a mai napig, ennek 6 éve.

Legtöbb Középiskolás osztálytársam vagy külföldön van, épp szül, épp gyereket nevel... Semmi másról nem tudnak beszélni,csak arról,hogy épp mit csinál a gyerekük,szóval ők így lemorzsolódtak,nem volt közös téma...


Munkahelyen mind 45+ nők férfiak vannak,megvan nekik is az életük, családjuk... senki nincs aki velem egykorú lenne.


Páromon kívül és a 2 barátaimon kívül, senki nem maradt.

Hiába jártam el kutya iskolába tartós ismertségi kapcsolatot, nem tudtam kialakítani.

Jártam edzőterembe is

Beiratkoztam artofday festésre

Voltam már ilyen extrém sport pályákon is hátha össze tudok bandázni vakakikkel,hát eddig nem jött össze.


Páromnak még egy fokkal rosszabb,mert neki se haverok,se barátok, senki nincsen,egyedül az vigasztalja,hogy vele egy idős kollégái vannak és azokkal jól eltud beszélni.

2021. jún. 27. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
42%
börtönbe
2021. jún. 28. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hát, én azt tapasztaltam, hogy többnyire sehogy.


Már az egyetemen is nagyban ment a "klikkesedés", pl szakközepekből jött eleve sok összeszokott társaság... aztán próbáljon az ember oda bekerülni, főleg, ha olyan szürke egér, mint én.


Nekem is gimiből maradt pár ismerősöm, akikkel néha összefutok, de velük komolyabb programot nem lehet tervezni, mert nem érnek rá/nincs kedvük hozzá.


A társkeresőkön a lőtéri kutya sem húz engem jobbra, alternatív ismerkedési formák még nem igazán jutnak eszembe.


Én pl nem vagyok az a típus, aki egy random szabadtéri konditeremnél szerez egy csomó havert, "spant", vagy fesztiválokon felszed egy csomó csajt.


Én nem ilyen vagyok egyszerűen! És nem is feltétlenül gátlásosság miatt, egész egyszerűen egy mélyebb barátságot/komolyabb kapcsolatot szeretnék, arra meg biza várhatok 😂


21F

2021. júl. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!