Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Tudnátok boldogan élni, ha...

Tudnátok boldogan élni, ha meghalna majdnem minden rokonotok, barátotok?

Figyelt kérdés
2021. máj. 23. 17:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Akkor sem tudnék, ha a családban a szüleim, testvéreim halnának meg.
2021. máj. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%
Egy idő után igen, bár annyira nem, mint előtte. Azért 30-40 ember hirtelen halála elég traumatikus élmény. Sok évbe telne feldolgozni. De szerintem nem lehetetlen. Én elköltöznék messzire. Barátokat lehet találni, családot lehet alapítani. Nem leszek maximálisan boldog, de nem törvényszerű, hogy teljesen boldogtalan legyek. Bár azért függ attól is, hogy milyen korú vagyok. 83 évesen nehéz mindent újrakezdeni.
2021. máj. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem. :D

De remélem ha tényleg megtörténne akkor lenn elég erőm.

Viszonylag jól kezelem az ilyeneket. Be kell védeni a szíved lelked előre mindenre.

2021. máj. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, talán azért mert már hozzá szoktam a halál gondolatához, és mert hiszek abban, hogy a halál is csak egy új kezdet.

Egy éves voltam, amikor meghalt az apám, nem emlékszem rá, de sokat jártunk ki mindig a temetőbe. Aztán sorban haltak meg a nagyszüleim, mind a négy. Aztán egy kis szünet, 33 voltam, amikor anyám meghalt. Már csak a tesóm él és a családja. Előbb utóbb mi is jövünk sorban, így megy ez. Anyám testvérei közül is meghalt már egy, jön majd a többi, mert az élet ilyen: halállal végződik.

Nincs ezzel semmi baj, ha értelmes életet élsz. Egyszer majd vége és szeretnél elegánsan távozni. Ennyi.

2021. máj. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, hogy kikről van szó. Barátaim halála miatt szomorú lennék, de annyira közel egyik sem áll hozzám, hogy ne tudnám túltenni magam. Rokonok közül nagy kérdés, hogy kik, mert vannak sajnos olyan rokonaim, akiknek a halála miatt - tudom, szörnyű ez így - még talán boldogabb is lennék. Ha nem is rögtön, de pár nap után már biztosan. Olyanok is vannak, akik kb. a fent barátszinten érintenének. És természetesen vannak olyan rokonaim, akiknek a halála megtörne és soha nem tudnám feldolgozni.
2021. máj. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tudnék, sőt. Kis ideig szomorú lennék, aztán élvezném egyedül, minden nap bulit rendeznék itthon.
2021. máj. 25. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!