Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Titeket mi segít át ezen az...

Titeket mi segít át ezen az időszakon?

Figyelt kérdés

2021. márc. 27. 11:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Még sajnos semmi =(
2021. márc. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A családom, a barátaim és a tanulmányaim.
2021. márc. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem, bár csak ideig-óráig tart, de az segít, ha lefoglalom magam. Az egyetem mellett próbálok barátokkal többet beszélgetni, családommal is programokat szervezni, levegőn lenni, mozogni. Nem mindig jön össze, és vannak rosszabb napok (és nagyon rosszak is), de minden jónak örülni kell és próbálok inkább ezekre koncentrálni.
2021. márc. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hétköznap elvagyok a munka miatt, de most pl a hétvége borzasztó. Az idő nagyon szép, de sajnos nincs kivel mennem még kirándulni sem. Úgyhogy a lakásban szomorkodok és várom, elteljen a nap.

Párom kamionozni kezdett, úgyhogy az egész nyaram ilyen nyomorult lesz.

N

2021. márc. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Eddig bírtam, de mostanában kezdek bekattanni. Eddig a pihenés, a zene, a net, a feladatok elláttak, de egyedül vagyok, és ez kezd nagyon zavaróvá válni, mégha full introvertált is vagyok.
2021. márc. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 lewega ***** válasza:
Nekem szerencsém van, mert nekem akkor jó, ha nem kell sehova sem menni. Mondjuk családi házban lakunk, és így nem vagyunk bezárva egész nap a lakásba, így biztosan jobb, mintha lakótelepen élnénk. A férjem sem olyan nagyon menős fajta, de ő azért néha elmenne a haverjaihoz, vagy azok ide, de most ez nem lehetséges. Szó, mi szó, én lubickolok az itthonlétben. Egy baja van, hogy a lányomék sem tudnak jönni.
2021. márc. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Próbálj meg olyan hobbikat találni, amit lehet otthon csinálni. Nekem pl. ilyen a gitározás, játékfejlesztés stb.😄
2021. ápr. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Őszintén én nagyon jól viselem, mert egyke gyerek vagyok, és megtanultam elfoglalni magam.

Nem tudom, milyen ember vagy, és hány éves, fiú/lány, férfi/nő, de írok pár dolgot, hogy én mit csinálok, és hátha találsz közte neked valót. ;)


Mozogj!

Személy szerint én szeretek mozogni. Ha jobb idő van, megyek a környéken pár kört bicajjal, vagy a közeli parkolóba kimegyek görkorizni.Ha esetleg van kutyusod, biztos örülne neki, ha elvinnéd sétálni. Én minden nap egy jó fél órát sétálok vele, és ez nekem is jó, mert legalább az utcán látok néhány embert, ha már itthon nem sokat. Ha nincs kisállatod, akkor is jó lehet elmenni sétálni, mert tényleg találkozol emberekkel, és nem fordulsz be annyira. (Ha van valamilyen házikedvenced, ebben az időszakban hidd el, sokat segít. Főleg ha egyedül élsz.)


Emellett a barátaimmal ugyanúgy szoktam beszélgetni egy telefonhívás, vagy a messenger keretein belül. Sok téma mondjuk nincs, mivel ingerszegény helyzetben vagyunk, de az igazán jó barátok a semmiről is el tudnak beszélgetni. Vagy, ha nagyon nincs téma, például kezdjetek el nézni egy sorozatot, vagy egy könyvet olvasni, és legalább arról tudtok beszélgetni. Illetve van egy csomó online játék, ahol játszhattok is együtt. (Ez alatt nem azt értem, hogy válj egy kockává, aki egésznap a gép előtt nyomatja.) Egy kis hangulatot adhat ez is.


Ha játszottál, vagy szeretnél játszani egy hangszeren, hajrá! Nem kell egy baromi drága hangszerben gondolkodni természetesen. Én régen furulyáztam, és úgy döntöttem újra előveszem. Ez pont egy olyan hangszer, ami nem igényel nagy tudást.Általában azzal szórakozok, hogy a kedvenc dalaimat próbálom lekottázni (több, kevesebb sikerrel), majd eljátszani.


Én soha nem gondoltam, hogy ez lesz, de elkezdtem kötni. Rengetek videó van fent youtubeon amiből sokat lehet tanulni.


Nyelvtanulás. Ha más nem is, de ha elkezdesz szavakat tanulni, azzal is el lehet lenni. Aztán ha továbbra is érdekel, akkor elkezdheted komolyabban tanulni az adott nyelvet.


Légy kreatív!

Visszatérve a youtube-ra... Baromi sok videó van fent mindenféle témában.

Ha szeretsz például kreatívkodni, biztos találsz valamit. Vagy ha nem, akkor kicsit megerölteted az agyadat, és kitalálsz te valamit. (Jó, ez lehet nem olyan egyszerű mindenkinek, nem tudom. Én dekoratőrnek tanulok, szóval nekem ezzel nincs baj. :"D)


Süss, főzz!

Őszintén, eddig akárhányszor próbálkoztam valami étel elkészítésével, mindig kudarcot vallottam (bár gyakorlat teszi a mestert...), viszont a sütik készítésében otthon érzem magam, és szeretek elpampucolni a díszítéssel.


Írj!

Ha úgy érzed, próbálj meg elkezdeni egy történetet, vagy mondjuk verset írni. Sok időt elvesz, el lehet lenni vele.


Nagyon sok mindent lehet egyedül is csinálni, de nyilván ezek mellett szükségünk van a társaságra. Ezért ne hanyagoljátok el a szeretteiteket. Tényleg, annyi, hogy felhívjátok egymást, és már jobb kedvetek lesz. Vagy a haverokkal egy közös videóhívás.


Most ezek jutottak eszembe, remélem valakinek tudtam segíteni. ^^

2021. ápr. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!