Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ha 15 éve megkerestem a 100...

Ha 15 éve megkerestem a 100 ezret,és azóta sok minden 3-4 szer annyiba kerül,akkor most miért nem keresek ugyanazzal a munkával 3-400 ezret?

Figyelt kérdés
15 éve kerestem 100 ezer forintot.Most még a dupláját sem keresem,pedig ugyanabba a munkakörbe dolgozom, ugyanannyi órát.Az árak a 3-4 szerese lett sok mindennek azóta.Nekem akkor most 300-400 ezret kéne keresnem,kb.az felelne meg most a minimálbérnek.Abból sem élnék jól,de elvolnék belőle.Miért nem követik a fizetések az árak emelkedését?Miért egyre rosszabbul élünk az idő előrehaladtával,miért nem egyre jobban?

2021. febr. 7. 01:06
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
35%

"A legnagyobb hülyeség ugyanazt csinálva változást várni."


Érdekes, én dolgoztam 2 évig egy nagyon ganaj cégnél, de még ott is az első és az utolsó időkben való fizetésem között volt 40ezer Ft-nyi különbség.

2021. febr. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
90%
Igazából jogos a kérdés, a szüleim kezdő havi fizetése 10 ezer Ft alatt volt, nem diákként teljes munkaidőben (anyám még nem nyugdíjas), volt egy dinamikusabb fizetés emelkedés, mostanra ez lelassult, az árak emelkedése viszont nagyobb méretű, mint a fizetések emelkedése.
2021. febr. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
33%

Mert az Orbán kormány undorító, kizsákmányolnak. Ebből a diktatúrából nincs menekvés, kivéve, ha megválasztják a Szent Ellenzéket.

(Csak leírtam amit hallani szerettél :)

2021. febr. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Akkor! Itt vagyok én!


2005 óta dolgozom azonos helyen. 15 éve.

AZ első bérem, a nettóm 88.000 ft volt 2005ben.

Most 2021ben, 15 (lassan 16) évvel később ugyanott 160 a nettóm-

Tessék.

15 év alatt 2 diplomával lettem "nehezebb" és 15 év tapasztalatával és ez nem ér meg még egy duplázott bért sem a munkahelyen. Hát ez van!

2021. febr. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!