Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ha 15 éve megkerestem a 100...

Ha 15 éve megkerestem a 100 ezret,és azóta sok minden 3-4 szer annyiba kerül,akkor most miért nem keresek ugyanazzal a munkával 3-400 ezret?

Figyelt kérdés
15 éve kerestem 100 ezer forintot.Most még a dupláját sem keresem,pedig ugyanabba a munkakörbe dolgozom, ugyanannyi órát.Az árak a 3-4 szerese lett sok mindennek azóta.Nekem akkor most 300-400 ezret kéne keresnem,kb.az felelne meg most a minimálbérnek.Abból sem élnék jól,de elvolnék belőle.Miért nem követik a fizetések az árak emelkedését?Miért egyre rosszabbul élünk az idő előrehaladtával,miért nem egyre jobban?

2021. febr. 7. 01:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
51%
Mert a munkád nem lett háromszorosan értékteremtőbb.
2021. febr. 7. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
1 és a kenyér a boltban talán jobb minőségű lett,mint 15 éve volt?Szerintem nem.Ugyanúgy morzsál,ugyanúgy szétesik mégis 4-szer annyiba kerül mint 10-15 évvel ezelőtt.
2021. febr. 7. 01:12
 3/14 A kérdező kommentje:
Vagy az a párizsi,ami 2006-ban került egy kiló 800 forintba és most kerül 4000-be,talán több lett benne a hús?Kétlem.
2021. febr. 7. 01:16
 4/14 anonim ***** válasza:
35%
Alkalmazkodás? Mondd ez valamit? hm?
2021. febr. 7. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
42%
Olyan felfogásod van, mint egy 10 évesé...
2021. febr. 7. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
93%
Inflacio, Magyarorszag jobban teljesit, alulrol mar Svajc vagyunk, visszafele. Ezert.
2021. febr. 7. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
94%

Minden iskolában kötelezővé tenném a pénzügyek alap szintű oktatását. Ez kb olyan mintha azt kérdeznéd hogy "ha nincs elég pénz, miért nem nyomtatnak többet?"...

Azért nem nőtt a kereseted, mert nem a kenyér drágulása határozza meg a munkaerőpiaci kereslet-kínálatot.

Gondolj a munkáltató helyzetébe bele. Van egy alkalmazottam, aki keres 100 ezret. Ez a keresete 15 éve. Nem került magasabb pozícióba. Nem igényelt fizetésemelést. Békésen ül a fenekén a pénzével. Magamtól miért adjak neki 400 ezret, a semmire?

Akkor nő a kereseted, ha képzed magad, munkahelyet, szakterületet váltasz, a munkáltatód úgy látja hogy az összeg amit ki kell fizetnie neked, megéri az értéket amit a munkáddal termelsz.

A kereseteket az határozza meg, hogy egyrészt a munkáltatónak mi a legkedvezőbb, mert ha van egy emberem aki megcsinálja 100 ért, nincs okom ugyanannak az embernek 4x pénzt fizetni, vagy felvenni olyat aki többet igenyel...másrészt a munkavállaló mennyit akar. Ha beadom hogy én (pl) személyi edzőként 2 éves okj-val egy teremben 500 nettót akarok keresni, nyilván meg fogom kapni hogy álomvilágban elek, és (hasraütök), 200 a reális. Addig megyek, míg meg nem találom amit keresek. Vagyis nem addig, mert közben valamiből meg is kéne élni, tök jó hogy 500at akarok, de amíg azt keresem addig éhen halok. Így az ember szépen lassan lecsökkenti az elvárásait, így szokott valahol középen találkozni a dolog, és a "suliból kijövök és egyből főnök leszek 6 nullás fizuval" valamint a munkáltató "jól járása" egy reális aranyközépútban összefonódik.

Egyszerűbben: ha nincs aki kifizessen a munkádért többet mint 100, mert annyiért vagy még kevesebbért is talál olyat aki megcsinálja, akkor nem fogsz 100nál többet keresni, mert egyszerűen a piacon annyit ér amit nyújtani tudsz. Akkor se, ha közben az infláció miatt drágább az életed...

2021. febr. 7. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
94%

10 éve vettem egy 32''-os tévét 150 ezerért. Most szintén 150 ezerért vettem egy 40''-os tévét. A logikáddal élve akkor most a fizetésem többet ér?


Nem szabad egy-két termékhez viszonyítani az áremelkedést és az árcsökkenést. Hülyeség azon állításod, hogy minden termék ára 3-4-szeresére változott.


Ha a fizetésed kevés akkor az még nem jelenti egyből azt, hogy a rendszer hibás. Véleményem, szerint csak te nem alkalmazkodtál a körülményekhez.


Egy híres fizikus mondta azt: "Az intelligencia a változáshoz való alkalmazkodás képessége."

Döntsd el kérdező, hogy te alkalmazkodtál a körölményekhez/élethelyzetekhez!

2021. febr. 7. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
89%

Nézzük fordítva.


15 év alatt mit (nem) tettél, hogy még mindig nem keresel 3-400 ezer Forintot és ugyanabban az alja munkakörben vagy?


100 ezer Forint már 15 éve is kevés pénz volt.

2021. febr. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
75%
A legnagyobb hülyeség ugyanazt csinálva változást várni.
2021. febr. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!