Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért ilyen igazságtalan az élet?

Miért ilyen igazságtalan az élet?

Figyelt kérdés
Annyira irigylem, hogy más szülei 70-80 éves korukig elélnek, nekem pedig korán haltak meg. Mindenhol látom a több generációs családokat az instás stb fotókon, nekem pedig össz 2 kozeli rokonom van.....
2020. dec. 31. 16:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van, tényleg igazságtalan.Nézd csak meg itt a Gyakorin,mennyiben teher a nagyszülők vagy a népes rokonság.Akinek nincs annak még hiányzik.

Sokan másra vágynak mint amit kaptak.

Ha nem így lenne, mindenki boldogan és elégedetten élne.

2020. dec. 31. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%

Mert az élet nem az igazságosság és egyenlőségről szól. Senki nem tudja, milyen sors, élet vár rá, ezért el kell fogadni ahogy van.

Az eltöltött évek számítanak, nem az, hogy ki meddig élt.

Az élettel teli évek számítanak, nem a évek száma.

2020. dec. 31. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%
A másik végletet is nézd meg időnként: amikor családon belül nyílt erőszak van, amikor a szülők csak arra alkalmasak, hogy a gyerekeiket demotiválják, lehúzzák, fenyegessék, és zsarolják. Amikor a testvérek utálják zsigerből egymást és képesek lennének hidegvérrel megölni a másikat. Amikor az embernek minden családtagja életben van, és látszatra nincs egyedül, de valahogy mégis úgy érzi, hogy nincs senki se, akire igazán számíthat és akit szerethet. Én ilyen családban élek. És bár nincs rossz sorom, mert egyedül élek már többé-kevésbé, de semennyire nem sírok vissza senkit se. Senkit se szeretek a családomból, talán az édesanyám az egyetlen kivétel, de az ő esete se egyszerű, csak azért foglalkozok vele, mert rengeteget segített nekem, és ezeket úgy érzem, viszonoznom kell majd neki egy nap. De mindenki más a családomból egy toxikus ember, akik képtelenek felelősséget vállalni és a saját hibáikat elismerni. Mindenkit a harag, a düh, a bosszúvágy, a versenyszellem, és az irigység éltet. Én is ilyen voltam, nem is olyan rég, de úgy érzem, kezdem magam kinevelni ebből az egészből. Nem sajnáltatni szeretném magam, mert egyébként ezt leszámítva egész jól megvagyok, csak azt szerettem volna ezzel mondani neked, hogy ne menj el a másik véglet mellett se. Próbáld elfogadni, hogy a jelen életed sajnos, vagy nem sajnos, de így alakult, ami a családi háttered illeti. Nézd át a lehetőségeidet, élj velük, valósítsd meg az álmaidat, a múlt felé pedig sose nézz vissza, a jövőtől meg ne félj.
2020. dec. 31. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%

Együtt-érzek veled a szomorúságodban, de nem irigylek senkit.

gyerekkoromban/ifjúkoromban veszítettem el őket, örök hiány.

"Nem itt van az igazság országa, az igazság ismeretlenül bolyong az emberek között. Istenfátyollal takarta el, ezért nem ismerik fel azok, akik nem értik szavát. Versengve káromolnak mindent, még a legnyilvánvalóbb igazságokat is. Beszélnek ugyan az Evangélium igazságairól, de ellenkezőkről is, és annyira elködösítenek mindent, hogy a köznép képtelen világosan látni."

Blaise Pascal: Gondolatok/843

[link]

2020. dec. 31. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem az a kérdés hogy mekkora az a család hanem hogy tényleg jó család-e? Mert sok esetben az a kép hogy Több generációs hatalmas család és milyen boldogok, az képmutatas és valóban messze nem olyan szép a kép.
2020. dec. 31. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
81%
Mindenkinek a saját keresztje a legnehezebb
2020. dec. 31. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert a rossz dolgok igazságtalanok.
2020. dec. 31. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 eakos1 ***** válasza:
Igazság nem létezik és így igazságtalanság se. Minden relatív, ezt már a tudomány is felfedezte.
2021. jan. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!