Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan változtassak az életemen?

Hogyan változtassak az életemen?

Figyelt kérdés
Két éve lessz hogy le érettségiztem, a gimiben voltak barátaim de csak azért mert ők kezdeményeztek először de mióta vége ennek azóta senki nem keresi a társaságom. Jártam két félévet egyetemre de kibuktam mert ott sem mertem senkivel beszélni, a csoporttársak ignoráltak vagy csak nem voltam elég érdekes nekik nem tudom és ez kihatott a tanulásomra. Eltelt lassan két év és sehová sem haladtam az életemben senkivel nem beszélek, senkit nem érdekel hogy ki vagyok. Naphosszat csak a falra bambulok, idén megint meg szeretnék próbálni egy egyetemet de ha nem változik semmi akkor teljesen felesleges lesz mert ugyanaz lenne mint az előzőn. Senkiben sem tudtam megbízni azok közül akik valamikor a barátaim voltak talán ezért is hagytak fel velem. Kisiskolás korom óta nem tudok az emberek szemébe nézni mert félek hogy megítélnek vagy elárulok magamról valamit. Még orvoshoz sincs bátorságom elmenni. Mégis mit kéne tennem hogy ki kecmeregjek ebből a pocsék helyzetből?

2020. jan. 8. 14:19
 1/8 anonim ***** válasza:
15%
Szedd össze a bátorságod és beszélj emberekkel.
2020. jan. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönjük nyilvánvaló kapitány
2020. jan. 8. 14:29
 3/8 anonim ***** válasza:
96%

Van valami olyan dolog ami által téged előre elítélnének?

Ha igen, szerinted mi az?

2020. jan. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A kinézetem az öltözékem a szemem színe... akármi miatt
2020. jan. 8. 15:22
 5/8 anonim ***** válasza:
94%
Ez mind csak a fejedben létezik, az embereket nem érdekli hogy nézel ki és milyen a szemed színe. Melóhelyen is csomó nagy dumás, csúnya, alacsony, kopasz csávó van akivel mindenki jól elbeszélget.
2020. jan. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
96%

Konkrétan hasonló helyzetben voltam,mint te,de azért nem ennyire drasztikusan,ahogy leírod.

Mindig csendes voltam,gimiben is,ott egy bsrátnőm volt csak. Elkerültem egystemre,ahol ugyan akadtak ismerősök,barát félék,de kibuktam egy év után,utáltam is amit tanultam.

2 éve egy másik egyetemen vagyok,nagyon jó,sok barátom lett, elkezdtem mellette gyakornokoskodni egy cégnél,ami szintén szuper. Plusz pasim is lett,aminelőtte soha nem volt.

És tudodmi változott az előző időkhöz képest?

Semmi.

Csak elgondolkodtam,hogy így akarok élmi? Ez mihez vezet? Semmihez.

Egyszerüen változtattam a gondlokodásomon,és mimden nap pocit többet beleadtam az egészbe.

2020. jan. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
95%

Én úgy ,,ismerkedtem,, egyetemen, hogy aki mellé leültem év elején előadásokon/gyakorlati órákon pl megkérdeztem, hogy mi a neve, bejelöltük egymást mondjuk Facebookon, rövid kis beszélgetés és ennyi. Volt akivel nem lett meg a hang, volt akivel igen, velük ha összefutok akkor mindig váltunk pár szót. Aztán ezután már volt akivel elmentem ide, oda (bolt, csak úgy levegőzni, karácsonyi vásár, stb.). És ha úgy volt ők írtak, hogy megyünk e ide vagy oda, ha úgy volt, akkor én. Ha segítség kellett esetleg egyikünknek, másikunknak, akkor az adott anyagot elküldtem, vigyáztam a valamijére amíg elugrott valahova és fordítva. Eszmecseréket folytattunk. Koliban meg esetleg ha főzök, szólok, hogy addig kijönne e a konyhába, vagy esetleg fordítva, közös evések. Ha volt valami szervezett program, akkor random kérdezgettem akiket kbre ismertem, hogy jönne e ő is esetleg. Ha beszélgettünk, rendesen figyeltem, és nem csak úgy csináltam, hogy ,,aha jóvan,,. Ha valakin látom, hogy nem nyitott felém, akkor én se keresem őt. Szóval többek között a nyitottság is egy nagy kulcs szerintem a barátkozás labirintusában. Aztán akivel megvolt a hang, vele beszélgettem, beszélgettem. Ezek egyre bizalmasabbak fokozatosan. Nem kell egyből a legmélyebb titkokkal/vágyakkal letámadni. (Mondjuk nekem annyira nem volt bajom a barátkozással. De én se akarok mindenkivel jóban lenni. Nekem meg ezt kell elfogadnom, hogy nem is fog mindenki kedvelni és a barátom lenni..)

De ez a barátkozós részen segít csak. Az meg akkor fog működni, ha nyitott vagy a dologra. De ahogy olvastam, esetleg ha magadtól nem tudsz rájönni a gondjaid forrására, egy szakember biztosan tudna valamelyest segíteni.(ezt bántás nélkül mondom most teljesen)

Most hirtelen ennyi dolog jutott eszembe. (Bocsánat, ha kicsit off a válaszom esetleg..)

19L

2020. jan. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az első, és legfontosabb dolog, hogy ne félj mindig a választól, mert olykor a benne(d) lévő kérdés is komolytalan, vagy kevésbé releváns lábakon áll.


Gondolok itt arra, hogy az agyad megszokta már, hogy folyton másokkal foglalkozol, ebből már rájöttem, hogy te egy nagyon jó ember lehetsz, mert a legkevésbé se magaddal foglalkozol, hanem inkább a környezeteddel.

Én amondó vagyok, hogy csak szeretetre, és törődésre van szükséged.


Akik őszintén szeretnek, azok bíztatnak, és bátorítanak, olykor átveszik a terheid, gondolataid, és ez csodálatos.

Ez az egyik legfontosabb alappillére az életnek.


A szociális háttered, nemed, és korod nem írtad le, de arra rá tudtam jönni, hogy nagyon értelmes vagy, ebből eredően tényleg csak egy környezetedre befogadóképes elhatározásra van szükséged, semmi másra, minden meg van benned ami kell.


Sajnos ez tényleg egy depressziós társadalom, rajtad kívül emberek milliói érzik még ezt, ami sajnálatos, de neked is meg van a lehetőséged rá, hogy ne állj be a sorba, igen is több van benned!


Neked is a sportot, és a tanulásba való elmélyülést ajánlom, de ezeket is mértékkel.


Nagyon jól ki tudnak kapcsolni, és ha úgy van erőt is tudnak adni a lelkednek, ami ha úgy van, kamatoztatható a kommunikatív helyzetekben is, vagyis fogsz tudni nyitni, lesznek élményeid pluszba, és olyan kiegyensúlyozottságot is adhat, ami lehetővé teszi a környezeted felé való nyitást, és befogadást!


Sok szerencsét kívánok neked, meg lesz ez ! :)

2020. jan. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!