Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ti mit gondoltok az ötletről?

Ti mit gondoltok az ötletről?

Figyelt kérdés
Veszek egy telket vagy egy lerobbant házat, mert nincs olyan sok pénzem és ott éldegélek hozzám hasonló célt tévesztett, magányos, és közösségre vágyó emberekkel. Vagy akár egy elhagyatott házban is meghúzhatnánk magunkat.

2020. jan. 2. 18:10
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:

"én bízni fogok a tagokban. Hogy lehetne máshogy?"

azt mondod, nincs sok penzed, megis az egeszet vadidegenekbe fektetned? olyan naiv vagy, hogy mar feltelek :)

2020. jan. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 A kérdező kommentje:
Mindjárt meghatódom. :) De a kitaszítottak mindenkinél jobban érzik a bizalmat. Tiszta bizalmat kell érezniük az irányomban, és nem lesz semmi baj.
2020. jan. 2. 20:19
 23/37 anonim ***** válasza:
93%

20#

Nyolc éves legjobb barátságott dobott el a csaj azért, hogy nem egészen egy évig ne kelljen dolgoznia. Gondolj bele, hogy egy vadidegen embernek mennyi érdeke fűződne hozzá, hogy építgesse a kis közösségeteket.


Amúgy az emberek most sem azért dolgoznak, hogy a társadalomnak jobb legyen. A többseg azért jár el melóba, hogy a saját és a csaladja szükségleteit biztosítsa. Akiben annyi sincs, hogy a saját sorsáért dolgozzon, azt pont nem fogja érdekelni a kommunád hogyléte sem.


Rettenetesen naív vagy. Ostoba aki egy vadidegen ember felelősség érzetére bízza a saját jólétét.

2020. jan. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
100%
menj inkább pszichológusnak
2020. jan. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
80%
Nőkre ne nagyon számíts, senki nem fog önként jelentkezni, hogy tanyán naponta erőszakolják.
2020. jan. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 A kérdező kommentje:

24es köszönöm! Gondoltam már rá.


23as én értem a történeted tragédiáját, de ebből nem szabad általános következtetéseket levonni. Az emberi természet bizonyos vonásai lehetnek hasonlóak, minthogy mondjuk minden emberben van önzés és lustaság, de ezek nagyon árnyaltan jelennek meg, személyenként különböző erősséggel.

Persze. Ez van elhitetve velük, hogy a saját jólétükért dolgoznak. De akkor is a társadalomnak dolgoznak, amiért az nem adta meg, amit ígért.

2020. jan. 2. 20:39
 27/37 anonim ***** válasza:
100%

26#

Amikor én reggelente bemegyek dolgozni, akkor meg sem fordul a fejemben a társadalom. Azért megyek be, hogy ne haljak éhen és ki tudjam fizetni a házat amiben lakom.

Ha valaki a társadalom keretein belül sem képes arra, hogy tegyen valamit magáért, az egy tanyán sem fogja a füle botját sem mozdítani ezért.


Egy kommuna akkor működik, ha a tagok a bekerülésük előtt is tudtak és akartak is keményen dolgozni a céljaikért. Te hiába gyűjtessz össze egy rakás antiszociálist és ingyenélőt, azok nem fognak egy csapásra megváltozni csak azért, mert te azt kéred tőlük.

Persze mondhatod, hogy "ott lesz miért dolgozniuk", de az az igazság, hogy előtte is lett volna miért dolgozniuk (a saját és a családjuk jóléte), de már akkorsem érdekelte ez őket.

2020. jan. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 A kérdező kommentje:
Látom nem fogunk egyetérteni. Te nagyot csalódhattál az emberekben, és biztos volt rá okod, a történeteden kívül is. De szerintem sok számkivetett, nélkülöző nem "ingyenélő", hanem nem tud mihez kezdeni. Ők megérdemelnek még egy esélyt. És hidd el, hogy elszántabban dolgoznának, mint sok modernkori "rabszolga", aki a rettegés miatt szolgálja a rendszert.
2020. jan. 2. 21:11
 29/37 anonim ***** válasza:
78%

28#

Ismertem jónéhány "számkivetettet", elég sok ismerősöm dolgozott hajléktalanokkal vagy szociális munkásként. Az a tapasztalatom, hogy 99%-uk csak azért nem boldogul az életben, mert nem is akar.


Ott van példának a szomszédom is. 4 órában melózik de sír, hogy milyen sokat dolgozik. Közben arra nincs pénze, hogy lecserélje a kályháját. Én közben lecseréltem a sajátom és felajánlottam neki a régit egy tizesért. Három hónapig tartott neki összeszedni rá a pénzt, de eszébe sem jutott, hogy túlórázzon. Inkább fagyoskodott egy hideg házban, minthogy egy pár órával többet dolgozzon.

A társadalom peremén élők döntő többsége az ehhez hasonló mentalitása miatt jutott oda, ahol most van.

Az ilyeneken pedig nem lehet segíteni

2020. jan. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
100%
Ez utópisztikus ötlet, de jó, csak kivitelezhetetlen hosszútávon.
2020. jan. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!