Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ti mit gondoltok az ötletről?

Ti mit gondoltok az ötletről?

Figyelt kérdés
Veszek egy telket vagy egy lerobbant házat, mert nincs olyan sok pénzem és ott éldegélek hozzám hasonló célt tévesztett, magányos, és közösségre vágyó emberekkel. Vagy akár egy elhagyatott házban is meghúzhatnánk magunkat.

2020. jan. 2. 18:10
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
93%
Azért azt ugye tudod, hogy egy telek, vagy egy "lerobbant ház" is tízmilliónál kezdődik?
2020. jan. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
87%
3-4 millióért már vannak jó állapotban lévő tanyasi házak. Nézz utána, mielőtt hülyeséget írsz.
2020. jan. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tetszik az ötlet, de nem tudom hol találnál olyanokat, akik tényleg csatlakoznának is. Na meg élni is kell valamiből.
2020. jan. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
100%
Jó, mondjuk megveszed. És aztán? Miből fogod fenntartani?
2020. jan. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy valakinek tetszik. Megbeszélnénk mikor ki megy el dolgozni egy kicsit, meg lenne tartalék is. Esetleg termelnénk valamit. De az egész lényege egy kis elszakadás lenne. A szabadság és a nyomás mentesség megtapasztalása. Kicsit mint a hippiknél. Hátha közben megvilágosodnánk.
2020. jan. 2. 19:38
 16/37 anonim ***** válasza:
87%
Ha pl. munkáért cserébe lehetne ott lakni akkor még értelme is lenne. De még így is nagyon megválogatnám, ki az aki jöhet, ki az aki nem. Kell mögé egy passzentos ideológia hogy miért történik ez, fenntarthatóság stb. Kérdés hogy egy ilyet egyedül be lehet-e egyáltalán indítani a sok szervezés miatt, meg a szaktudás és annak hiánya is gondot okozhat. A helyedben én is bejárnék pár ilyen létező közösséget évek alatt és ha még mindig ez a vonal izgat, belevágnék.
2020. jan. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
73%

"Megbeszélnénk mikor ki megy el dolgozni"

És ha hiába beszélnétek meg, nem mindenki tartaná be a szabályt?


"egy kicsit"

"Egy kis" munkából nem nagyon hiszem, hogy fenn lehetne tartani egy házat, meg több embert benne...


"meg lenne tartalék is"

Úgy érted, nem költenéd el az összes meglevő pénzedet a ház megvételére, hanem maradna belőle? És azt szíves-örömest ráköltenéd a többiek kajájára, ha egyeseknek nincs kedvük dolgozni menni, ahogy előre megbeszéltétek - miközben te viszont dolgozni is eljárnál a megállapodás szerint? Jut eszembe: milyen munkát végeznétek "egy kicsit"? Az ember vagy leszerződik valahova dolgozni, és akkor ott van egy munkaidő, amit végig kell tolni, és ahol minden nap meg kell jelenni - vagy nem szerződik le, de akkor meg honnan lesz pénze? Szabadúszó művészek lesztek mind, vagy micsoda? :)


"Esetleg termelnénk valamit."

Esetleg. És ha nem? Akkor honnan lenne bevételetek mondjuk csak a fűtésre, világításra, vízre, kajára?


"De az egész lényege egy kis elszakadás lenne. A szabadság és a nyomás mentesség megtapasztalása. Kicsit mint a hippiknél. Hátha közben megvilágosodnánk."

Vagyis lejmolásból akarnátok megélni, mint a hippik - a végén meg megvilágosodnátok, hogy így nem lehet élni, mégiscsak dolgoznia kell mindenkinek feladva a híres szabadságot?

2020. jan. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 A kérdező kommentje:
Ne legyél hitetlen, testvér... Érzem a bánatod, de velünk megoszthatod. Neked is jót tenne egy kis kiszakadás. Na, ne mondd. :D Én olyan rendes munkára szerződtem, amit bármikor otthagyhattam. És én bízni fogok a tagokban. Hogy lehetne máshogy?
2020. jan. 2. 19:58
 19/37 anonim ***** válasza:
100%

Ha az embert nem kötelezi semmi a munkára, akkor nem is fog elmenni dolgozni. Én tavaj összeköltöztlem a párommal és a legjobb barátnőjével. Meg volt beszélve, hogy én teljes állásban dolgozok, ők diákmelóznak, de kipótolom a pénzt, ha esetleg a tanulás miatt nem tudnak melózni. Na ennek az lett a vége, hogy en dolgoztam, a barátnőm tanult éz dolgozott, a kedves kis lakótársunk se ndm tanult, se nem dolgozott. Fél milliós tartozást halmozott fel felém aztán amikor ezt szóvá tettük neki, akkor persze én lettem a pénzéhes r_hadék, aki csak ki akarja használni őt.

Gondold el ugyanezt nem 3, hanem 30 ember esetében.

Ha nem létszükség az embernek a munka, akkor nem is fog dolgozni, hameg megfenyegeted őket azzal, hogy kirakod őket, akkor semmivel sem leszel jobb, mint a társadalom, ami ugyanígy kitaszította őket.

2020. jan. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 A kérdező kommentje:
A közösség építése mindannyiunk érdeke lesz. Ki ne dolgozna azért, ami fontos neki? Egyre magasabb szintre érünk majd, de nyilván lesznek közösen megbeszélt szabályok. Nem engedem, hogy a kihasználás megjelenjen a közösségünkben. A boldogság, az emberhez méltó élet, amit adni fog ez a hely, szemben az eltorzult, kizsákmányoló társadalommal. Azért én se dolgoznék.
2020. jan. 2. 20:14
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!