Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Melyek Budapesten a biztonságo...

Melyek Budapesten a biztonságos környékek és melyek azok amiket érdemes elkerülni?

Figyelt kérdés

Idén szeptemberben fogok felkerülni Budapestre albérletbe az iskola miatt. Vidéki vagyok, így fogalmam sincs, hogy mik a biztonságos és mik az elkerülendő helyek. Kérlek segítsetek!

Köszönöm!



2018. márc. 25. 13:56
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
37%

nem tudom a 9-es mirol beszel



a Jozsef Attila lakotelepre az Ecseri uton vagy a Pottyos utcanal kell leszallnod.

jartal mar ott te? ugy ertem felmentel a metromegallobol? lattad milyen allapotok uralkodnak ott?

nem csak este, reggel, delben, este.... a reszeg hajlektalanok egymas hegyen hatan fetrengenek a hugyban


Vizafogot az 1-es villamos minimalis mertekben erinti, de az valoban jo kornyek, no most azt az egyet eppen megragadtad..



Herminamező, Százados negyed, Tisztviselőtelep - ezekkel mi bajotok?


??????

WTF


a terfigyelo kamera hogy ott van a sarokban nem azt jelenti, hogy mukodik is, plane nem azt hogy felvetelt rogzit

2018. márc. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
0%

Pesti oldal okádék.

Budai oldal sok része szintén.

Persze fel lehet menni Hűvösvölgyre meg a Rózsadombra is lakni,de gondolom nem akarsz egy órát kóvályogni egy boltig.

Újbuda,Mórics Zs.körtér,BAH csomópnt,Alkotás u.,esetleg Déli,Széll Kálmán,Batthyány tér,ezek jobbak.

2018. márc. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
79%

Jártam már a József Attila lakótelepen.


Részeg ajléktalant a kelenföldi (NEM a pályaudvar!) munkahelyemnél látok, de annyit, hogy az eszméletlen. Drogdílerekkel, romákkal, kocsmai verekedésekkel, szakadt egyénekkel, kosszal, mocsokkal, rossz bűnügyi statisztikákkal együtt. Ott dolgozom, azért merem szidni. És nem, nem az egész 11. kerületet, mint mások egész kerületeket, hanem amit ismerem és egy tragédia.



Jártál már a 8. kerület 1-es villamos felőli részében?

Besétáltál már az utcákba?



A kérdező ne ott lakóknak higgyen hanem olyanoknak, akik csak az előítéleteket ismerik és szajkózzák?

Jártál már pl a Stróbl Alajos utcában, Ciprus utcában, Százados úton? Vagy közel van a 10. kerület Hős utca és ezért nem jó? 8. kerületi és ezért nem jó?



A Mikszáth Kálmán tér se jó ugye?


A Kálvin tér se, mert fele a 8-9. kerületekben van?



Kíváncsi lennék, Ti hol laktok. Bécsben? Prágában? Vagy a villanegyedben?

Hogy veszitek a bátorságot, hogy egész kerületeket szidjatok? Vagy így, ebben a formában leírjátok, hogy egy villamos vonala mentén minden környék gáz?


Írjam én is, hogy az egész fonódó villamos gáz vagy egész 11. kerület azért, mert a nunkahelyem környéke tragikus?

Szívesen írnám. Egyre jobban utálom és főleg a sztereotípiák miatt.


A Stadionoknál gáz a hajléktalan, az Etele út/Fehérvári útnál nem?



Már miért ne működnének a térfigyelő kamerák? Hetente van hír róla, hogy elkaptak valakit, akár tetten is értek egy ebben vagy abban a kerületben.

2018. márc. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

Mindegy, aki szerintem a komplett 8-9-10. kerület nem jó, az lakjon a csodás Újbudán a Mérnök utcábaban, Kocsis utcában, Etele úton, Somogyi úton, ha az olyan jó neki.

Én inkább maradok a pesti oldalon, ahol az utcán merem hagyni az autót.

2018. márc. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

"Pesti oldal okádék." - Honnan tudod, jártál a pesti oldal összes kerületének összes utcájában?


"Újbuda,Mórics Zs.körtér,BAH csomópnt,Alkotás u.,esetleg Déli,Széll Kálmán,Batthyány tér,ezek jobbak."


Ha ezek a jobbak, akkor milyenek a rosszabbak?

2018. márc. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

Nekem meg az Etele út a kedvenc részem Budapesten, két évig éltem ott, ha nem szorítanak ki az albérletárak, még most is ott lennék, és tényleg nem esik jól, ha valaki leszólja.

A harmadik kerülettel nekem személy szerint nagyon rossz tapasztalataim vannak, a putri részén laktam, ott se féltem éjjel az utcára menni, hanem egyszerűen gyűlöltem még csak kinézni is az ablakon, olyan meg nem volt, hogy eljuthattam volna úgy a hévig, hogy ne akartak volna letarhálni. Költöztem is onnan gyorsan.

Budán még Gazdagréten laktam, az csendes és biztonságos, csak pont olyan, mint a szomszédokban, megöl az unalom.

Bp. VIII. Mária utca elvileg gettó, gyakorlatilag jól elvoltam a szomszédokkal, és szintén nem féltem egyedül kimenni este.

Csodálkozom, hogy még a Havanna lakótelepet nem írta le senki, az is úgy él a köztudatban, mint veszélyes környék, és ott sem volt soha semmi gond azon túl, hogy eszméletlenül messze van - bár folyton lehetett olvasni a híreket, hogy megkéseltek egy embert, meg felgyújtották valakinek a kocsiját, de hozzám a kutya nem szólt.

Illetve Pesterzsébetnek is van nagyon jó kis családi házas része, panelos része, meg lepusztult retek putris része. Szerinted melyiken tudtam én lakást bérelni? Úgy van, eltaláltad, a putriban. Azt sehogy se szerettem, nem volt jó a közlekedése, minden bezárt délután hatkor, éjszakai is messze rakott le és nem szerettem ott sétálgatni.

Most a kőbányai Liget téren élek, ez pl. teljesen jó és rendezett.


Egyébként összepisiled magad örömödben, ha egyáltalán találsz valahol egy emberi áron kiadó szabad szobát, amiben egyedül lehetsz, normális lakótársakkal egy szobában. Környékek közt akkor válogathatsz, ha milliomos szüleid vannak, vagy te magad nem vagy időhöz kötve.

2018. márc. 26. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, én is eddig csak lesajnált környékeken laktam/lakok (10., 4., most 15. kerület) és még sose akartak megverni, kirabolni, pedig sokszor mentem/megyek haza este vagy éjszaka. Imádom, amikor egyesek tapasztalat nélkül szólnak le egész kerületeket vagy városrészeket! Nem azt mondom, hogy a felsoroltak "álomhelyek", de azért itt se az áz általános, hogy napi szinten beléd kötnek, bár az igaz, hogy vannak kerülendő részek. Na de könyörgöm, mondjon már nekem egy olyan kerületet valaki, aminek nincsenek rosszabb részei, mert szerintem Pesten nem sok ilyen van!
2018. márc. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
*Pest az Budapest akart lenni
2018. márc. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

# 17 pacsii!!!


Nincs olyan kerület, amelynek ne lennének:

- nagyon kellemes részei,

- kerülendő (legalább az ott lakás szempontjából kerülendő) részei.

2018. márc. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

12 vagyok.

Amúgy tök mindegy itt a GYK-n csak a vitatkozások vannak,mindenki a saját környékét dicséri.

A budainak Pest okádék,a pestinek meg a budaiak a sznob köcsögök.

2018. márc. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!