Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Melyek Budapesten a biztonságo...

Melyek Budapesten a biztonságos környékek és melyek azok amiket érdemes elkerülni?

Figyelt kérdés

Idén szeptemberben fogok felkerülni Budapestre albérletbe az iskola miatt. Vidéki vagyok, így fogalmam sincs, hogy mik a biztonságos és mik az elkerülendő helyek. Kérlek segítsetek!

Köszönöm!



2018. márc. 25. 13:56
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem a belváros eleve rizikós környék.


Mondjuk volt már ilyen kérdés.


Westend és környéke, jobb ha nézegetsz, vannak "érdekes" emberek.


Mammut annyira nem, bár az a Budai oldal.


Stadionoknál láttam még fura fazonokat, Keleti pályaudvar, Délinél is.

2018. márc. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
81%
Ezt ugy gondoltad, hogy valaki leirja az osszes utcat neked? De van olyan utca is, melynek fele biztonsagos a masik fele meg nem az...
2018. márc. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
17%
1 es villamos vonala, Blaha Lujza tér környéke kerülendő
2018. márc. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
29%

A budai oldal nagy vonalakban biztonságosabb de ott se mindegy melyik kerület és utca. Ahol követségek vannak meg politikusok villái az biztonságos mert állandóan van ott rendőr meg agyon van kamerázva.Szóval 12,2,1 kerület.Csak ezt nem tudod majd megfizetni.


Ami nem biztonságos 8, 9 ,10 ker, 4 ,13egyes részei, 21ker,de persze itt is el lehet élni, csak este ne menj ki utcára .No meg ami bűntanya mindenhol az összes pályaudvar környéke.

2018. márc. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
43%

hova mesz suliba ? lehet azt tudni


nem mindegy ..

az 1-es villamos teljes pesti vonala kerulendo -- kezdodik a lurdy haznal es vegzodik az arpad hidnal, vegig megy a nepligeten, zuglon, a stadionoknal hos utca stb.


ezt a vonalat keruld


vannak az orson tuli keruletek - XV, XVI, XVII stb. azok biztonsagosak, de csak mert utlevel kell olyan k**** messze vannak semmi sotet alak nem jar arra


budai resz biztonsagos kulonosen a XI kerulet morics zsigmond ter, kosztolanyi dezso ter, gellert ter kornyeke

a XII. II. I. kerulet szinten nagyon biztonsagos de megfizethetetlen


szerintem a III. kerulet ami minden szempontol jo lenne neked -- kerdes hol a sulid?

2018. márc. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
90%
Engem a westendnél majdnem megvert egy pasas (lány vagyok), mert nem adtam neki pénzt. Kelenföld is gáz, a Népliget, Stadionok, szinte minden aluljáró gáz. Este fele jobb ha elkerülöd a belvárost (pl. Blaha), nem tudom honnan kerülnek elő azok az emberek. Az biztos h főleg az egyedül lévő nőket,idős korosztályt szokták megcélozni mindenféle kéregetéssel... Ha gondolod szerezz be paprika spray-t. A metrókon, főleg villamosokon sok a zsebes, figyelj oda a cuccaidra.
2018. márc. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
94%
Vannak no-go zónák, pl hős utca.
2018. márc. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
52%
Nincs biztonság . Zsebben midig legyen lrgalább paprikspray , gyakorolj önvédelmet . Kihívó drága eszközt órát ne villants , se tipikus hivalkodó menő se csövi hatást ne kelts megjelenésben viselkedésben .
2018. márc. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
34%

Írni akartam, hogy na ehhez a kérdéshez jönnek a sztereotípiák - de végigolvasva látom is őket. :)


A Stadionok pl semmivel se rosszabb, mint a Móricz, Újbuda-központ, Etele út/Fehérvári út, Flórián tér, Szentlélek tér.



Minden kerületnek vannak jó és rossz részei. A budaiaknak is rossz és a pestieknek is jó.

A szülők szidása után a legnagyobb sértés talán az otthon szidásam így VIII. kerületiként én kikérem magamnak. Ennek a kerületnek is vannak igen jó részei, ebből kettő rögtön az 1-es villamos vonalán, amit szintén szidtak.


1-es villamos vonalát szidó emberek: Vizafogó, Herminamező, Százados negyed, Tisztviselőtelep - ezekkel mi bajotok?


IX. kerületben van a József Attila lakótelep, amivel nem lehet egy lapon (sőt, napon se) említeni a kelenföldi lakótelepet pl, akár a panelos részére, akár a téglaházas részére gondolunk.



Szerintem nyugodtan sétálj a Palotanegyedben, Százados negyedben, Tisztviselőtelepen (8), József Attila lakótelepen (9), Újhegyen (10) éjszaka, egyedül, bármikor és meglátod, hogy minden kerületnek van jó része.


Buda nem jobb annyival (jobb egyáltalán? Mert ott dolgozva, Pesten lakva nem tapasztalom jobbnak), mint amennyivel drágább akár albérletek, akár lakások tekintetében.


A rosszabb hírű kerületek remek részeit javaslom, az talán még megfizethető. 8, 9, 10, 20, 21, 15 talán, talán még nem szállt el annyira.


A Stadionok talán nagyon picit kellemetlen (mint a legtöbb csomópont), az 1-es villamos vonala néha kellemetlen, de mégis menj be a Stadionoknál a Százados útra vagy menj be a Hős utca 8. kerületi részére.

Rossz alakot nem látsz, viszonylagos rendezettség, fiatalok, családosok és 50-100 méterenként egy-egy térfigyelő kamera.



Egyébként nézd ki az albérletet, nézz bűnügyi statisztikákat (pl Otthontérkép), Google Maps, nézz körül élőben, figyeld az ott járkálókat, lakókat.


Ismerőseidtől meg ettől az oldaltól pedig várd a sztereotípiákat.

2018. márc. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
52%
8-9-10. kerületet kerüld, 5.-6. szerintem biztonságos, oda járok suliba, nagyon sok a turista. (bazilika, parlament etc..)
2018. márc. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!