Ti hogy bírjátok a panelt/társasházat?
A panel egy kényelmes lakhely lenne, ha a lakók közt nem akadna folyton olyan aki képtelen a normális társadalmi együttlétre. Például zajong éjjel, vagy a folyosón a kerékpárját a falnak dönti akár egy kocsma előtt, vagy a folyosón eldobja a szemetet vagy a csikket. Vagy a kutyáját a ház előtti kerékpártámasztó elé ürítteti, más meg belelép és behordja a folyosóra és a lakásába. De a társasházért pozitívat még a nulla töredékét sem hajlandóak tenni. Ezzel vissza is szokott élni a közös képviselet, például úgy hogy ha lakatossal húzat meg egy csavart a kilincsen akkor felszámít 4000 Ft kiszállási díjat és 2000 Ft munkadíjat, amin aztán osztoznak a közös képviselővel. Ezért a lakó fizetheti a magas közös költséget a nagy semmiért. Pedig ha a lakók önmaguk vennék kezükbe a sorsukat akkor nagyon egyszerű lenne az élet.
Falu széli szomszédmentes házban nőttem fel, ahol ráadásul rezsi sem volt mert mindent önellátó módon oldottunk meg. És ma is azt mondom hogy az utóbbi a jobb lakhely, még akkor is ha a szupermarket 25 km-re van és nincs távfűtés. Mert a legközelebbi szomszéd minimum 400 m-re van. Valamint ha meglazul egy csavar a kilincsen akkor azt ingyen meghúzom és nem kerül 6000 Ft-ba. Persze ismétlem, hogy a panel is nagyon szuper lakhely lenne, de csak megfelelő emberekkel.
Mire gondolsz? Mitől készülnénk ki?
Én szeretek panelben élni.
Éjjel zajongó, bulizó szomszédok ellen bevált a füldugó.
Napközben pedig elvagyok foglalva a saját dolgaimmal, nem zavarnak.
Én falun születtem és ott is éltem 18 évet. Aztán egy kis albérletezés a városban, ebben szerepelt régi gangos ház, városi családi ház és villa szerű társasház padlás szobája. Az utóbbi tetszett a legjobban. Aztán közel húsz évet panelben éltem. Igaz faluhelyen, de ennek a problémái nem érintik a kérdés témáját.
Ekkor már volt némi tapasztalatom panel ügyekben, mivel választhattam, hogy mit szeretnék, a kétemeletes ház második emeletén kértem a lakást. Bramac tető volt felette, a beázástól nem kellett tartani. Viszont a WC-t sem húzta a nyakamba senki. Némi zaj sokszor van, de a mi kiosztásunknál kibírható volt.
Mielőtt elköltöztem, három hónapra is bezártam az ajtót, amikor visszamentem, leporszívóztam a falakat, a szőnyegeket felnyomtam a villanyórát, megnyitottam a vízcsapot és használható volt a lakás. Ha ezt a falusi házamnál szeretném megoldani, két fős személyzet kéne és többszázezer Ft, hogy ugyan ezt meg tudjam oldani.
A hülye szomszéd falusi házban is meg tudja keseríteni az életedet, meg a panelben, de mivel általában én voltam az erősebb szomszéd, ezzel sem sűrűn volt problémám. :D
A téged körülvevő emberektől jobban függ az életed minősége, mint a házad fajtájától. Én némi gyakorlattal ezt gondolom.
6# nekem is egyből ő jutott eszembe!
Ha labilis az idegrendszered és ellenségként tekintesz a szomszédokra akkor ki lehet készülni. De sokkal egyszerűbb megérteni és elfogadni, hogy mások is élnek ott. Hozzáállás kérdése.
"felszámít 4000 Ft kiszállási díjat és 2000 Ft munkadíjat"
Én kiszállási díjam 5000 forint, a munkadíjam pedig 3600 ft :D és ebből egy fityinget nem adok a közös képviselőknek.
Amúgy a panellal önmagában semmi baj nincs, csak az ott lakó pár % hülye ember teszi tönkre az életet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!