Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogyan tudnám ezt finoman...

Hogyan tudnám ezt finoman jelezni szobatársamnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeptemberben kaptam egy orosz szobatársat koliban. Vannak fura dolgai, de igyekszem alkalmazkodni, viszont van 1 dolog, amitől kikészülök: állandóan szipog, szörcsög (elég hangosan), tehát nem fújja ki az orrát... Ha már nem tudja hova szívni a cuccot, akkor is csak ilyen orrspray-t használ, de nem fújja ki rendesen zsepibe, majd tovább szipog. Fogalmam sincs, hogyan tudnám finoman megmondani, hogy ez baromi idegesítő, meg nem túl guszta.


2014. okt. 6. 12:08
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Kulfoldon meg jobban nem szokas! Nyugodtan hivatkozhatsz erre.
2014. okt. 6. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

11-es,köszi :D.


10-es: Húúúú sok mindent mesélhetnék :D. Azt azért előre leszögezem, hogy emiatt nem fogom egy kalap alá venni az összes oroszt, ne értse félre senki + én eddig igyekeztem mindig alkalmazkodni másokhoz (szóval próbálok rugalmas lenni :)), de csak ezzel a lánnyal voltak nagyobb bajok.


Egy lista:

- Ha korán kell kelnie/későn fekszik, irtó hangosan matat, készülődik, letojja, ha éppen alszok. Volt olyan, hogy reggel hatkor a hajszárító hangjára ébredtem, vagy amikor reggel ötre ért haza, még simán zörgött.

-A parfümöt kb dezodornak használja, úgyhogy olyan illatfelhő van sokszor a szobában :D.

- A tükör nagyon fontos neki, ráadásul közel van az ágyamhoz, ebből szokott a legtöbb baj lenni. Ugye fújkálja magára rendesen a parfümöt, és ezt tükör előtt csinálja, én meg kb megfulladok, amikor még ágyban vagyok. Vaaagy a ruhaszárítókat tologatja (csak a tükörnél van hely nekik), hogy lássa magát. Múltkor kb 11kor tologatta, biztos fontos volt pizsamában nézegetni magát :D.

- A vizes bugyikat a radiátorra rakja, ami kb az orrom előtt van (asztalnál), képes napokig ott aszalni (jó, én esténként a széken hagyom a melltartót, de arra is teszek pólót vagy valamit, és reggel elrakom, nem hagyom ott napokig).

- Esténként mindig szoktam szellőztetni 1 nagyot, de neki mindig utána jut eszébe körömlakkozni/lemosni, utána lelép bulizni, és nem nyitná ki az ablakot.

- Ja és előszeretettel szellentget nyilvánosan, ezen nem tudom túltenni magam :D.


Amúgy megoldódott a szörcsögés probléma, szóltam neki finoman, hogy ugyan miért nem használ zsepit, és kapcsolt :D, majd a többi dolgánál is szólok finoman.


Bocsi ha esetleg furán fogalmaztam, csak elég fáradt vagyok már :D.

2014. okt. 7. 23:21
 13/14 Kései Sirató ***** válasza:
100%
Ha újra gond lesz, ne kérdezz semmit, nyomj a kezébe egy zsepit és mondjad neki, hogy itt van: fujjd ki az orrod!
2014. okt. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Erős idegeid lehetnek, nekem a fele is sok lenne ilyen szobatárs mellet.Köszi a beszámolót.
2014. okt. 11. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!