Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogyan tudnám ezt finoman...

Hogyan tudnám ezt finoman jelezni szobatársamnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeptemberben kaptam egy orosz szobatársat koliban. Vannak fura dolgai, de igyekszem alkalmazkodni, viszont van 1 dolog, amitől kikészülök: állandóan szipog, szörcsög (elég hangosan), tehát nem fújja ki az orrát... Ha már nem tudja hova szívni a cuccot, akkor is csak ilyen orrspray-t használ, de nem fújja ki rendesen zsepibe, majd tovább szipog. Fogalmam sincs, hogyan tudnám finoman megmondani, hogy ez baromi idegesítő, meg nem túl guszta.


2014. okt. 6. 12:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%
Nem kell finomkodni vele, ruszkik se finomak, azt sem tudjak mi az.
2014. okt. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
:D
2014. okt. 6. 12:32
 3/14 anonim ***** válasza:
71%
Sehogy. Vannak ilyen emberek. Pl a ferjem is ilyen. Gusztustalannak tartja az orrfujast, igy szipog. Bizonyos kor utan nem lehet megvaltoztatni
2014. okt. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Mond meg neki, hogz Magyarorszagon, ezt igy szokas ... Bulgariaban pl sokaig( meg neha latni) az emberek nem zsebkendobe fujjtak az orrukat , hanem (irto gusztustalanul) ket ujjukkal kinyomtak a taknyot es a kukaba, utcan... nem tudom maskepp leirni, meg is fordult bennem a reggeli banan...
2014. okt. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél az ágyára egy csomag zsepit. :D
2014. okt. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nem bírnám ki szó nélkül. Lehet megkérdezném tőle amikor szipog, hogy kérsz egy zsepit? Ha azt mondaná hogy nem, akkor mondanám neki hogy de szívesen adok, jobb lesz utána ha kifújod... Ezt nem venné szerintem támadásnak. Neki is biztosan jobb lenne, ha rendesen kapna levegőt. :D
2014. okt. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
91%
Milyen nyugis emberes vannak itt, én a sokadik eset után lekapnám a tíz körméről, az is tuti.
2014. okt. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 AnnaLove válasza:
100%
Szerintem próbált vele finoman közölni pl. Szia Bocsi, de már egy ideje zavar az, hogy szörcsögsz vagy szipogsz tudom, hogy próbálsz ellene tenni, de szerintem szedjél rá valamilyen gyógyszert vagy amikor ki kell fújni az orrod menj át egy másik szobába. Szerintem valahogy így mondd el neki ne tapintatlanul.
2014. okt. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat :D, ment mindenkinek a zöld kéz, erőt adtatok... Egyébként az a vicc, hogy van zsepije, de gyakorlatilag szalvétának használja, csak nagyon-nagyon ritkán fújja ki az orrát vele (ha már 1-2x fújt előtte sprayt, de belátja hogy az nem segít...). Amúgy sajnos nem hivatkozhatok arra, hogy Magyarországon ez nem szokás, külföldön vagyunk :(. Majd ha erőt merítek, és szóváteszem (vagy amit írtatok módszereket), akkor lehet megemlítem, hogy az eddigi szobatársak (török,ukrán) soha nem csináltak ilyent... Lassan amúgy könyvet írhatnék, milyen dolgai vannak még, csak ez különösen idegesítő, mert nem lehet emiatt tanulni :D.
2014. okt. 6. 17:16
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Milyen dolgai vannak még? Kaphatnánk még ízelítőt?
2014. okt. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!