Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Kinem van igaza, a szobatársam...

Kinem van igaza, a szobatársamnak vagy nekem? (kollégium)

Figyelt kérdés

4-en lakunk egy szobába, és az egyik lánnyal kölcsönösen elviselhetetlennek tartjuk egymást. Szobán kell tanulni, én mindig elmegyek a könyvtárba vagy beülök a konyhába (csak ritkán van ott valaki), de ha a nevelő észreveszi, visszaküld a szobámba. A legutóbb egy fegyelmi kíséretében tette ezt, azóta a szobában vagyok, ahol ez a másik lány énekelget, zenét hallgat, filmet néz vagy beszélgetni kezd velem, mert hát ő unatkozik. Ilyenkor mindig megkértem, hogy foglalja el magát csendben, mert nekem viszont tanulnom kell.

A vacsi utáni időben könyvtárba szoktam menni, ha tanulnom kell, olyankor kiélheti magát, viszont neki ez nem elég, fel van háborodva, hogy én nem dumálok vele, és hogy ő nem képes kussban ellenni a szobában 3 órára. Néha éjjel is tanulok, ilyenkor a takarodó utáni 1 órában égetem azt az ÉJJELI LÁMPÁT, amit azért hoztam be, hogy ne zavarja őt semmi a pihenésben. Nem értem, hogy ha én az emeleten lakom, ő meg alattam, akkor hogy süthetne a szemébe a fény? Állítólag belesüt. De egyébként addig szoktam lámpázni, amíg a nevelő le nem fekszik, utána kimegyek a folyosóra.

Reggel hatkor van ébresztő, mi felkelünk 6-kor, de csak elemlámpával meg mobilokkal öltözhetünk fel, mert ő 3/4 7-ig alszik, aztán elvárja, hogy megvárjuk a reggelivel, amikor mi már 7-kor készen vagyunk. Ja, és szerinte a szabadkimenőmben, 2-4-ig kellene tanulnom valahol, amíg ő nyugodtan tombol a szobában.

Értem én, hogy nem lehet mindig csöndben, de csak annyit kérnék, hogy ha már én tekintettel vagyok az extra igényére (hogy reggel tovább aludjon és várjunk rá), akkor ő is legyen képes betartani egy egyszerű szabályt, csak 3 órában. Nevelőnek nem szóltam eddig, mert azt hittem hogy meg bírjuk oldani, ha most ezt kitálalom szerintetek kinel ad igazat (persze a másik két lány és az ő verzióját is meg kellene hallgatni, de ezt sajnos nem tudom leírni).

17/l


2014. máj. 18. 15:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Beszéld meg a nevelőddel, hogy a te a könyvtárban jobban tudnál tanulni, mert ez a problémád a szobatársaddal. A könyvtáros úgyis ott tartózkodik, ő majd figyel rád és ellenőriz, hogy ott vagy-e és tanulsz. Biztos meg fogja érteni a nevelő!
2014. máj. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
A te verziodat hallva hat elég kis sz....ét a kis csaj csak magára gondol senki másra nem tudod át helyeztetni magad másik szobába?vagy beszéld meg a könyvtarba 4szemközt a problémádat hogy nem jössz ki a csajjal ezért és ezért segitsen rá megoldást találni mert nem akarsz konfliktust vele lányomnak is voltak ilyen problémái igy oldottuk meg de hát azt tudni kell hogy a kollégiumban megbizhatoak e az ilyen jellegü problémákra
2014. máj. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Huh, megértem a problémádat! Egyetemen én is kolis voltam, és pont az ilyen dolgok miatt hagytam ott. Sok ember van, aki egyszerűen nincs tekintettel a másikra :S

A másik 2 lányt is zavarja ez a csaj? Esetleg meg lehetne beszélni a nevelőkkel, hogy cseréljék le egy csendesebb lányra. Vagy nem tudom. Mindenesetre mindenképpen szólj a nevelőknek, koli vezetőjének stb., és próbáljatok valami megoldást kiötleni! Nem hiszem, hogy ne segítenének, ha a megfelelő helyen, a megfelelő módon előadod ezt a problémát. Senki nem kötelez arra, hogy szenvedj!

2014. máj. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A kollégiumban vagy? Tanulsz? Ha mindkettőre igen a választ, akkor nem értem, miért problémázik a nevelő azon, hogy melyik helyiségben teszed ezt?


Amúgy miért nem beszélsz a másik két lánnyal? 3-man együtt mehetnétek a nevelőhöz panaszkodni.

2014. máj. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
neked van igazad. szerintem elvan kényeztetve és mindig az van amit ő akar és ha nem úgy történik az szörnyü. szerintem elöször beszélj a másik 2 csajjal és utána esetleg 3 an vele és ha nem segit akkor valami vezető akárkivel
2014. máj. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem barátkozz vele össze, lehet nehéz, de ha már barátok vagytok úgy könnyebb az életben bárkivel is kompromisszumra jutni fölég ha egy a légtér amiben éldegéltek.


Barátkozz vele össze. Világíts úgy, hogy ne zavarja a barátnőd szemecskéjét.

Minden nap kérdezd meg, hogy hogy van, hallgasd meg amit mond aztán táncoljatok, sétáljatok, egyetek, sportoljatok egyet és ha meg volt a közös időtöltés akkor kérd meg barátian, hogy csendesedjen el egy kicsit mert tanulnál akár azzal, hogy ő is tanul(egyszerre tanulhatnátok) vagy hallgasson zenét fej/fülhallgatóval, menjen el enni, inni, sétálni, sportolni vagy találkozzon a többi barátnőivel.

2022. febr. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Már régen befejezte a sulit a kérdés kiírója.

Amúgy furcsa, hogy nincs tanulószoba, vagy erre alkalmas helyiség. Igaz, hogy ha a szobában van íróasztal, akkor az ilyesmi nem kötelező, de egyéb okokból, pl. közös tanulás, vagy egyéb indokolt esetben ez jól jöhet.

2022. febr. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon sokan vannak ugyan ilyen vagy hasonló élethelyzetben és azért is válaszoltam.

Egyébként amit írtam az múltban és a jövőben is az egyik hanem a legjobb megoldás volt/lesz.


Reméljük, hogy sikerültek a vizsgái. :)

2022. febr. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!