Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogyan készítsem ki a felettem...

Hogyan készítsem ki a felettem lakót? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Hetek óta nem tudom rendesen kipihenni magam, mert a drága felettem lakó kora reggeltől késő estig folyamatosan járkál...De úgy, mintha egy elefánt lenne, megremeg tőle az egész lakás, és nem ér semmit a füldugó. Ez alól a hétvége se kivétel, kb éjjel 2 körül hagyja abba, másnap reggel 8-kor kezdi, van, hogy egész délelőtt bútort tologat fel-alá. Nem ismerem, nem fogok felmenni hozzá, semmi értelmét nem látom. Gondoltam arra is, hogy hagyok ott neki egy kedves üzenetet, de ez is csak olaj lenne a tűzre, úgyhogy inkább azt szeretném, ha szenvedne ő is. Várom az ötleteket. :)
2014. aug. 5. 13:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

Nyuszika és a farkas fûnyírója

Nyuszika kertjében nagyra nõtt a fû - ámde elromlott szegénynek a kis fûnyírója. Mit lehet ilyenkor tenni? Hát ugye, a szomszéd farkasnak, akivel nem túl jó nyuszi viszonya, van egy fûnyírója. Nyuszi így morfondíroz magában:

- Csak ideadja nekem a fûnyírót a farkas, igaz, hogy nem vagyunk túl jó viszonyban, de azért csak megszán engem a bajban.

Na, el is indul, már a saját kapujához ér, amikor ezt gondolja:

- Azért a farkas egy töketlen fazon, tutira le merem fogadni, hogy nem adja ide azt a vacakot - és már fordul is vissza a házába.

Otthon a kis házában eképp morfondíroz magában:

- Hát, mégsem esélytelen, hogy ideadja nekem a fûnyírót a farkas, elvégre ha ronda, gazos a kertem, az neki sem szép látvány.

Bátran nekilódul, és már épp a farkas kapujára teszi mancsát, amikor ez jut eszébe:

- Végül is miért adná nekem oda azt a drága gépet, hiszen semmi haszna nincs belõle, sõt, akár még el is ronthatom, azt is gondolhatja! - azzal zsupsz, hanyatt-homlok iszkol haza.

Otthon a nappaliban még midíg a fûnyíró jár a fejében:

- Áhh, próba szerencse, elvégre már én is tettem szívességet a szomszédnak, hát csak ideadja azt a fûnyírót!

Szépen, komótosan átmegy, becsönget, farkas kijön, megszólal:

- Szia nyuszika! Hát te miért jöttél?

- Tudod mit, farkas, b+ a fûnyíródat!!!

"

2014. aug. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
39%

Szólhatsz neki, hogy zárja ketrecbe az elefántcsordáját.

Ha ez nem segít, ütögetheted a plafont egy seprűvel.

2014. aug. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%

Szólj a közös képviselőnek, kérdezd meg a többi szomszédot, őket zavarja-e, hallják-e.

Nálunk sajnos volt ugyanilyen, vasárnap reggel 6-kor már húst klopfolt és üvöltött a rádiója, veszekedett az asszonnyal, de még ő jött le reklamálni hozzánk a zaj miatt, mikor nem is mi zajongtunk, ott az volt a megoldás, mikor elköltöztek.

2014. aug. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
47%

Roppant egyszerű ötletem van, s sok minden nem kell hozzá!

Terv a következő: az állandóan járkáló szomszéd postaládájába éjfél magasságában, mikor nem látja senki lisztet öntesz, mellette egy hagyva egy újságot bő leírással a lépfenéről. Ezt lecsorgatod mézzel. Hazamész aludni. Beállítod az ébresztőt hajnali háromra. Ezt követően a legagresszívabb szomszéd ajtaja elé hugyozol, és bekened a kilincsét szurokkal. Miután végeztél, hagyj lábnyomokat az agresszív szomszéd és a felső szomszéd ajtaja között. Lehetőleg festéknyomok legyenek. Ügyelj, hogy véletlennek tűnjön. Mikor a szomszédod nem tartózkodik otthon, hagyj egy véres kéznyomot az ajtaján. Lehet barna színű is. Kend be olajjal a lábtörlőjét a körülötte lévő területet. Ismételd annyiszor, ahányszor szükséges.


Próbáltam annyira komolyan venni a választ, amennyire a kérdésed az volt.

2014. aug. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
96%
Beszélsz vele, az a legegyenesebb út. Lehet megérti és változtat rajta. Jobb először normális emberek módjára intézni a dolgot. Ha nem ért belőle, akkor amit az egyik hozászóló írt. Szólj a házmesternek.
2014. aug. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%
Szerencsétlen szomszéd nem is tud az egészről, mert a pofád képtelen vagy kinyitni, de azért kikészíteni ki akarod...remek.
2014. aug. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
42%
Komolyan az a baj, hogy járkál??? Szerintem baromira eltúlzod.
2014. aug. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
50%
Lakj hazban, akkor nincs ez a gond.
2014. aug. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
85%

Egyet kell értenem "Én jobban tudom." - mal :))


Tényleg lehet, hogy fogalma sincs az egészről, arról, hogy zavar Téged. Nem tudod, ki lakik ott. Ha értelmes, emberi kommunikáció helyett egyből ki akarod csinálni, akkor azzal olyan mélyre süllyedsz, hogy az csak na... Ráadásul a bunkóság bunkóságot szül.

Próbálj meg Homo sapienshez illő módon felmenni és beszélgetni vele. Vele, a másik Homo sapiensszel.


Egyébként néhány éve nekünk is volt egy idegesítő felső szomszédunk:))

Egész nap bömbölt a tévéje, négy napig bírtam cérnával, aztán felmentem, becsengettem és kinyitotta az ajtót a világ legcukibb kis 90 éves nénikéje.:))) A görnyedt hátával meg a járókeretével annyira megsajnáltam, hogy már nem is akartam előadni, miért jöttem, de aztán csak elordibáltam, máshogy nem hallotta. Megígérte, hogy gyakrabban rakja majd be a fülébe a hallókészüléket esténként, amikor mi is otthon vagyunk. És mesélte, hogy már mások is szóltak, de vagy bunkók voltak, vagy nem is értette, mit akarnak, csak bólogatott:) Persze sokszor elfelejtette a hallókészüléket ezután is, de már nem tudtunk rá haragudni:)


Szerintem Te is nyugodj le, és ok nélküli bosszúhadjárat helyett állj elé és kommunikálj bátran!:)

2014. aug. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

a kreativitás alapvető életképességi feltétel, ötleteket nem fogok adni.


viszont az elárulom, hogy az esetek 90%ában a kommunikáció, illetve 50-70%ban a rendőrség nem old meg semmit, legfeljebb tudni fogja, ki lépett ellene.

2014. aug. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!