Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan készítsem ki az öcsémet...

Hogyan készítsem ki az öcsémet idegileg?

Figyelt kérdés
Az öcsém 13, én 14 éves vagyok. Már pár éve cseszeget, de tavaly (2013) nagyon bedurvult. Naponta a fejemhez vágja, hogy milyen hülye, kövér ( nem értem mire alapozza, tény, hogy nem vagyok modell alkat, de azért nem vagyok dagadt, amúgy ő egy beszélő csontváz), fiús (lány vagyok), csúnya, szerencsétlen vagyok. Tudom, hogy ez nem hangzik durvának, de ha egy embernek ezt naponta mondják az egyszer megtörik. Nem tudom, hogy mégis hogyan csinálja, de soha senki nem látja, vagy hallja a miket mond nekem. Valahogyan ki kéne készítenem. Próbáltam kedves lenni, de nem megy. Persze a szüleim, csak azt látják, hogy én piszkálom. De bakker védekeznem kell! Na, szóval aki tud jó taktikákat az ilyen esetekre az írjon! léccci
2014. jan. 2. 18:56
 1/10 anonim ***** válasza:
15%
Mond azt mindenkinek, hogy még szobatiszta. Mielőtt átmennek barátai önts valamit a lepedőjére és mutasd meg nekik a foltot:)
2014. jan. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
95%
Ez ismeros szamomra. Szerintem rossz fele kutakodsz, abban igazad van, h ez nem mehet igy tovabb, valamit tenned kell. De ne ezt! Ne akard kikesziteni. Gondolj bele, h neked ez hogyan esik, ezt akarod neki is. En egy kiutat latok. Tudd meg, h miert csinalja ezt. Nem ismerlek sem teged sem az ocsedet, de biztos van valami oka. A legjobb az lenne, ha oda allnal ele, es elmondanad, h teged ez mennyire bant es nem erted, h miert csinalja ezt. Bar ezt nehez megtenni. Akar azert, mert nem akarsz elotte fejet hajtani, vagy felsz, h akkor csak jobban bantana. De sztem az egyetlen megoldas, ha megtudod, hw miert teszi ezt. Talan ki tudnad kesziteni. De ha megtorik, akkor te torted meg, te vagy az aki bantotta, es neked lesz buntudatod, meg pedig jogosan. Sztem egy kicsit gondold at amit mondtam. Mindenesetre sok sikert, barhogy is dontesz!
2014. jan. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 acelsziv ***** válasza:
2: örülök, hogy vannak még itt értelmes emberek.
2014. jan. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem csak verd meg, testvérek közt szokott ilyen lenni.
2014. jan. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
2: megkérdeztem már párszor és azt mondja, hogy csak szimplán unatkozik. Nehezen hiszek neki, de szerintem azért mert szereti látni ahogyan szenvedek.
2014. jan. 2. 19:18
 6/10 A kérdező kommentje:

Aúgy bunyózni szoktunk, de mégis csak 30 kilós és semmi izom nincs rajta ( őt ezt nem zavarja), most ti megtudnátok verni egy ilyen gyereket?! Valami olyan kéne, amitől békén hagy !

Már pár éve cseszeget, de nem bírom tovább. Biztosan nem szívok el vele békepipát!

2014. jan. 2. 19:23
 7/10 anonim válasza:

Amit a 2. válaszoló írt, alapvetően jó tanács, csak igen kicsi az esély arra, hogy egy 13 éves kamasszal szót lehet érteni, hajlandó lesz leállni lelkizni.


Hogy miért viselkedik így? Valamiért dühös rád, valószínűleg féltékeny. Lehet, hogy ő teljesn másként él meg dolgokat, mint Te. Lehet, hogy úgy érzi, Te sikeresebb vagy, jobban szeretnek a szüleid, stb. És mivel tehetetlen és frusztált, azért vagdalkozik.

De az is lehet, hogy rajtad csak levezeti a feszültségét, esetleg Őt ugyanígy bántják a társai a suliban, csak nem beszél róla.


Ha Te folyton visszavágsz, ez egy soha véget nem érő harc lesz köztetek. Én azt javaslom, hogy próbáld tompítani a támadásait: egyszerűen ne vegyél róla tudomást. Először biztos nagyon nehéz lesz, de engedj el mindent a füled mellett, ne reagálj!!! EZ kezdetben nagyon fogja őt dühíteni,és lehet, hogy még agresszívebben, hangosabban, aljasabb módon fog támadni. De Te tarts ki!!! Egy idő múlva, hidd el, hogy abbafogja hagyni, ugyanis nem lesz már öröme a piszkálódásban, nem láthatja rajtad a fájdalmat, nem tud kihozni a sodrodból, nem tud majd kárörvendeni semmin!!! Így neki már felesleges idő és energia pazarlás lesz téged csesztetni. (Hidd el, ez a taktika a felnőttek között is a legjobb módszer, mert csak így lehet megtörni egy ördögi kört)


És ami még nagyon fontos, egy nyugodt, békés pillanatban ülj le a szüleiddel, és beszélj velük erről a dologról. Szépen,higgadtan, nem vádaskodva, hanem az aggodalmaidat hangoztatva elmondani, hogy a testvéred milyen terrort alkalmaz. Normális szülőnek erre lépnie kéne, bár megmondom őszintén, ezzel kapcsolatosan nem vagyok túl optimista, tekintve, hogy már évek óta (tehát 10-11 éves kora óta minimum) eltűrnek ilyen minősíthetetlen viselkedést egy kiskölyöktől.

2014. jan. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
55%
Mindenkepp vedekezz, nehogy teherbe ess tole.
2014. jan. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Esetleg annak az ellenkezője is működhet, amit a 7-es írt.

Kezdj el előtte sírni, és mondd el neki mennyire fáj, aztán hisztizve menj el bőgni, lehetőleg úgy, hogy a szüleid lássák. Elvileg kisgyerekeknél ez bejön, mert nem biztos, hogy azelőtt tudatosul benne mekkora fájdalmat okoz. Ő meg megijedhet, mert ilyen reakciót még nem látott.

2014. jan. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A 7. válaszolónak van igaza. Azért cseszeget, mert tudja, hogy téged, bánt, kiakaszt, reagálsz rá. Vannak ilyen emberek, akik valamiért élvezik az ilyesmit. Ha nem szólsz hozzá, akkor egy idő után tényleg abba fogja hagyni. Persze ehhez erősnek kell lenned, hiába nagyon idegesít, vagy akár hozzád is ér, úgy kell tenned, mintha ott se lenne, semmi se történt volna, ezt akkor is folytatnod kell, ha éppenséggel normális, vagy ott vannak a szüleid.
2014. jan. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!