Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit csináljak, ha sikítást...

Mit csináljak, ha sikítást hallok?

Figyelt kérdés
Néhány napja volt,hogy otthon gépeztem,és hallottam ahogy valaki hangosan sikítozik,meg segítségért kiált.Én meg nem tudtam hogy honnan jön a sikítás,vagy hogy mit kell tenni,hívjam-e a rendőrséget,az is lehet hogy csak néhány tini szórakozik.Rendesen görcsölni szokott a hasam ha ez van.És utána egész nap azon görcsölök hogy vajon jól van e most az aki sikított. Előre is köszönöm a válaszokat
2014. júl. 28. 19:20
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
szerintem egyedül veszélyes kimenni, de esetleg kihívni pár szomszédot és többen oda menni és segíteni az illetönek.
2014. júl. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
7.es. 1 15 éves lány nem tud segíteni 1 ilyen helyzetben, azzal hogy oda megy
2014. júl. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 TappancsMancs ***** válasza:
87%

kedves 9esnek

"7-es nem kell lenézni a 15 éves lányt, azért, mert nem megy oda. Igaza van."


Olvasd csak el újra, ugyanazt mondom én is. Összegezve arról szóltam ott, hogy abba gondoljon (és gondoljunk) bele milyen az ha egy 15éves lány kiabál segítségért. Azért mondjuk az előtte lévő válaszommal egymásba olvasva tényleg érthetőbb. Aki fiatalabb és/vagy nő, rendőrt ha tényleg muszáj tud hívni. Gondolom egyet értünk.

2014. júl. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Látom tényleg félreérthetően írtam mert van itt még egy ilyen válasz. Átfogalmazom. Jó?


"Gondold meg, 15 éves lányként ha a lépcsőházban lefelé valaki inzultál... sikítozás stb stb és senki se törődne vele mert "majd más" vagy mert "meg se nézem mert lány vagyok". Gondolom érted."



*

Gondold meg, 15 éves lányként ha a lépcsőházban lefelé valaki inzultál...és senki se segítene semmilyen módon, se nem megy oda se nem hív rendőrt stb.


Hallják hogy sikítozás kiabálás és stb stb, és senki se törődne vele mert "majd megnézi más ki kiabál és miért" vagy nem nézik meg ha kiabálsz lányként se mert pl úgy gondolják "meg se nézem mert lány vagyok (én is)".


Gondolom érted hogy egy fiatal lánynak is akár kellhet segítség és egy fiatal lány is tud valamennyit segíteni, ha mást nem rendőrt hív ha arra van szükség.

2014. júl. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

A 15 éves lány vagyok.

Igen, egyetértek abban, hogy rendőrt én is hívhatok, csak arra céloztam, hogy ha pl. éppen megkéselnek valakit, és észreveszik, hogy ott vagyok a közelben, még a végén engem is megtámadnának. De távolról, ablakból nyilván meg tudom nézni, mi történik, és ahogy tudok, segítek.

Egyébként tényleg van olyan jelenség (pszichológusok is kutatták), hogy ha valaki bajba esik, (szinte) mindenki úgy gondolja, "ha a többiek nem segítenek, csak elmennek mellette,nekem se kellene odamennem...", elbizonytalanodnak a többiek közömbösségétől. Ezáltal végül senki nem segít.

2014. júl. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Hát igen ez főként manapság még bonyolultabb mert furcsák lettek az önvédelemről szóló jogszabályok is, aztán ha valaki meg is véd valakit még lehet hogy ő kerül számonkérésre. Amúgy én írtam a 3,6,7,8-at.
2014. júl. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat.
2014. okt. 24. 23:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!