Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit csináljak, ha sikítást...

Mit csináljak, ha sikítást hallok?

Figyelt kérdés
Néhány napja volt,hogy otthon gépeztem,és hallottam ahogy valaki hangosan sikítozik,meg segítségért kiált.Én meg nem tudtam hogy honnan jön a sikítás,vagy hogy mit kell tenni,hívjam-e a rendőrséget,az is lehet hogy csak néhány tini szórakozik.Rendesen görcsölni szokott a hasam ha ez van.És utána egész nap azon görcsölök hogy vajon jól van e most az aki sikított. Előre is köszönöm a válaszokat
2014. júl. 28. 19:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk dugd ki a fejed az ablakon, hogy kb. merrefelől jön a hang, látsz-e valamit, meg ha jobban hallod, akkor jobban el tudod dönteni, hogy hülyegyerekek szórakoznak, vagy tényleg baj van.
2014. júl. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
79%
Velem is volt már ilyesmi vagy fél éve. Egy nő sikoltozott borzalmasan, sokáig. Kinéztem az ablakon, és persze nem láttam semmit, de nagyjából 150 méteres pontossággal be tudtam lőni, merre lehet. Arra fele, ahol hajléktalanok szoktak aludni a tízemeletesek aljában. No, én meg éppen pucéran feküdtem a barátnőmmel az ágyban. Arra gondoltam, le kéne mennem, hátha éppen erőszakolnak egy nőt, de aztán arra gondoltam, csak van más is, aki fel is van öltözve, meg közelebb is van. Hát nem volt. 10 perc után olyat üvöltöttem kifelé, hogy vagy 1 percig csönd lett, aztán folytatódott a nő üvöltése, sikítozása. Vártam még, barátnőm nem örült, hogy le szeretnék menni, aztán nagyon rossz szájízzel végül hagytam a dolgot. Akkor fogadtam meg, ha legközelebb ilyen borzalmas sikításokat hallok, bármi lesz is, felkapok valami minimálisat, és rohanok segíteni, ha már tényleg ez van, hogy nem segít az, akinek a közvetlen közelében történik.
2014. júl. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 TappancsMancs ***** válasza:
Én is meg szoktam nézni honnan jön a kiáltozás meg látom e esetleg. Figyelem azt is milyen jellegű kiabálás, hogy csak veszekedés e vagy akármi. Ha csak veszekedés semmi más hagyom is. Ha nagyon segítségkérés ... akkor megnézem, akár le is megyek ilyenek. Szóval felmérem miről van szó.
2014. júl. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
#1: Lehet, hogy akik a közelben voltam, azok ugyanúgy tehetetlenek lettek volna, pl. öregek, gyerekek, nők. Én se mernék odamenni egy ilyen esemény kellős közepébe 15 éves lányként.
2014. júl. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
*közelben voltak
2014. júl. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 TappancsMancs ***** válasza:
81%
Ha 15 éves lány vagy nem is kell és jobb is ha nem rohansz ilyen helyzetekbe. Megnézni azért lehet, hátha olyan hogy rendőrt/mentőt kell hívni. Előfordulhat.
2014. júl. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Gondold meg, 15 éves lányként ha a lépcsőházban lefelé valaki inzultál... sikítozás stb stb és senki se törődne vele mert "majd más" vagy mert "meg se nézem mert lány vagyok". Gondolom érted.
2014. júl. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 TappancsMancs ***** válasza:
Szóval ez bizonyos ponton túl nyilván a férfiak dolga hogy odamenjenek ha van értelme. De ha 5 rézbőrű késsel hadonászik én is max a rendőrséget hívnám. Jó messziről :D
2014. júl. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

7-es nem kell lenézni a 15 éves lányt, azért, mert nem megy oda. Igaza van.


25 éves lány vagyok, és eszem ágában sincs odamenni, kihívom a rendőrséget és csá - önvédelmin is ezt tanítják.


Mellesleg az utcánkban többször volt inzultus (cigányok), és sokszor előfordult, hogy apa kiment volna - eléggé hirtelen természetű. Hát minket a frász kerülgetett, alig tudtuk visszafogni, hogy ne. Jó dolog a segítségnyújtás, de még jobb, ha nem rohan a halálába ezzel.


És volt, hogy inzultáltak már buliban, mikor barátom épp piáért ment, és nem szóltam be, stb, inkább odébb mentem. Tudom, hogy a barátom megvédett volna, de azt is tudom, hogy 165 centijével esélye sincs egy 180-as pasassal szemben. Annak meg mi értelme, hogy a sürgősségire menjünk, mert úgy megverik.

2014. júl. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
hívd ki a rendőröket.Vagy polgárőröket
2014. júl. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!