Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tegyek a zavaró szomszéd...

Mit tegyek a zavaró szomszéd ellen?

Figyelt kérdés

4 éve lakok a jelenlegi lakásomban (saját) és 3 évig minden rendben volt. Minimális zajt minden szomszédtól hallottam, de ez panelban normális is úgy gondolom. A problémám az lenne, hogy kb 1 éve folyamatosan hallom a felettem levőt, aki finoman szólva semmi tisztelettel nincs rám. Szeretnék pihenni az otthonomban, 2 műszakban dolgozom, de a kolléganőm gyakran nincs és így én hosszúzok állandó reggeles szakban (napi 10-12 óra meló hétköznap) ezek után hazaérek és a felettem lakó rendszeresen csörömpöl, leejt dolgokat, éjjelente hangosan hallgatja a tv-t, amitől nem tudok aludni és iszonyatosan hangosan trappol felettem. Konkrétan tudni melyik helyiségben mozog. Itt a trappolás úgy értendő, hogy szegénynek valami probléma van a jobb lábával és azt húzza, így a másikkal mikor lép odadobbant. Nem tudom, hogy 3 évig ezt miért nem hallottam soha, de ő is ezalatt ott élt és az utóbbi időben kibírhatatlan. Este éjfélig tv , nappal 6-7 trapp/ köhögés. Szombaton hifiről zene hangosan, régebben bulik, de arra rendőrt hívtam és azután is 6-ig dumáltak. 0 tekintet a másikra. Nem rasszizmusból, de c az illető. Kb 6 alkalommal próbáltam meg beszélni vele, de nem nyit ajtót. Egyszer reggel mikor indult dolgozni megvártam lent. Ekkor sikerült vele beszélnem és megkértem, hogy éjjelente legyen kicsit halkabb, de az is 1 hónap után elfelejtődött. Megkérdeztem, hogy esetleg zavarom e vagy hall e bármit tőlem, erre azt mondta, hogy nem szokott semmit. Ezt azért kérdeztem mert szoktam játszani gépen a barátokkal, de figyelek, hogy ne legyek hangos+ fejhallgatót használok. Azért is vagyok duda mert a zajszűrős 90 ezres fülesen keresztül hallom, hogy merre jár a lakásban.


A költözésem gondolkodtam, de ahhoz kéne másik munkahely is, mert akkor mozdulnék másik településre. Egy Tatabányai lakásról írtam eddig. Sajnos az ingatlan árak nagyon el vannak szállva így biztosan rosszul jönnék ki anyagilag egy költözésből, de inkább oldanám meg az itteni problémát. Kérdés az lenne, hogy szerintetek megéri e mégegyszer lefolytatni ezt a beszélgetést vele( akár így reggel ismét bevárva) vagy esetleg próbáljak birtokvédelmi eljárást indíttatni?



A bevárás nem fenyegető szándékkal értendő csak normális emberi beszélgetést szeretnék lefolytatni vele, ha az ajtót nem hajlandó kinyitni.


Köszönöm a válaszokat előre is.



tegnapelőtt 11:41
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
76%
"éjjelente hangosan hallgatja a tv-t, amitől nem tudok aludni és iszonyatosan hangosan trappol felettem" - Ha beteg a lába, akkor a trappolás megmarad, de meg lehet kérni, hogy este 10 és reggel 6 között állítsa halkra a TV-t, vagy használjon füldugót.
tegnapelőtt 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Nem szeretnék bunkó lenni vele, de azért illene kinyitnia az ajtót ilyen esetben. Füldugót konkrétan 4 fajtát rendeltem a netről és itt kezdve a 3m-es szivacsdugótól a 10 ezer forintos sleep fülesig, amin tripla szilikon rétegezés van. Sajnos az sem szűri ki a zajt. A fő probléma a lakás szerkezete és a szomszéd járása, de az nem segít, hogy direkt kerül mert tudja, hogy hangos. A többi szomszéddal semmi bajom. Van gyerek a szomszédban, idős, egyedül és párban élők, de mindenki kultúrált közösség módjára viselkedik. A felettem lakó kolléga viszont nem tudom, hogy hajnali 3-kor miért kap késztetést, hogy kimenjen mosogatni majd másfél óra csörömpölés után +1 cigi visszafeküdjön aludni fél 5-kor. A birtokvédelmire azért kérdeztem csak mert valaki szerint érnék vele valamit, valaki szerint felesleges. A szomszéd tevékenységei is ugyan részben indokoltak életvitelileg pl járás vagy köhögés, de marhára nem indokoltak hifis zenehallgatásra vagy tv-re 10 után.
tegnapelőtt 19:23
 13/15 A kérdező kommentje:

Most 23:50 -kor megint hangosan tv-zett. Becsöngettem/ kopogtam, de nem nyitott ajtót viszont a tv lehalkult. Nem értem miért parázik beszélni velem. Van köztünk 20cm különbség, de nem hinném, hogy félni kéne tőlem emiatt… sajnos így nem sikerült egyeztetnünk megint…


Köszönöm, ha elolvastátok a kérdésem/ válaszokat írtatok. Kicsit motiváltak a kommentek, hogy legyek rámenősebb.


Mindenkinek kellemes napot!

tegnapelőtt 23:54
 14/15 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy akkor a becsengetést kellene még alkalmazni, akárhányszor hangos a tévéje, pláne éjjeli, hajnali órákban. Ha pedig nem javul a helyzet, akkor a közösképviselőnek kellene szólni, vagy előtte óvatosan kipuhatolni, a többi lakót mennyire zavarja ez az egész.
tegnap 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Semmit. Elköltözöl máshová.


Ő nem fog megváltozni... te elmehetsz onnét, azt teheted.

tegnap 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!