Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tegyek a zavaró szomszéd...

Mit tegyek a zavaró szomszéd ellen?

Figyelt kérdés

4 éve lakok a jelenlegi lakásomban (saját) és 3 évig minden rendben volt. Minimális zajt minden szomszédtól hallottam, de ez panelban normális is úgy gondolom. A problémám az lenne, hogy kb 1 éve folyamatosan hallom a felettem levőt, aki finoman szólva semmi tisztelettel nincs rám. Szeretnék pihenni az otthonomban, 2 műszakban dolgozom, de a kolléganőm gyakran nincs és így én hosszúzok állandó reggeles szakban (napi 10-12 óra meló hétköznap) ezek után hazaérek és a felettem lakó rendszeresen csörömpöl, leejt dolgokat, éjjelente hangosan hallgatja a tv-t, amitől nem tudok aludni és iszonyatosan hangosan trappol felettem. Konkrétan tudni melyik helyiségben mozog. Itt a trappolás úgy értendő, hogy szegénynek valami probléma van a jobb lábával és azt húzza, így a másikkal mikor lép odadobbant. Nem tudom, hogy 3 évig ezt miért nem hallottam soha, de ő is ezalatt ott élt és az utóbbi időben kibírhatatlan. Este éjfélig tv , nappal 6-7 trapp/ köhögés. Szombaton hifiről zene hangosan, régebben bulik, de arra rendőrt hívtam és azután is 6-ig dumáltak. 0 tekintet a másikra. Nem rasszizmusból, de c az illető. Kb 6 alkalommal próbáltam meg beszélni vele, de nem nyit ajtót. Egyszer reggel mikor indult dolgozni megvártam lent. Ekkor sikerült vele beszélnem és megkértem, hogy éjjelente legyen kicsit halkabb, de az is 1 hónap után elfelejtődött. Megkérdeztem, hogy esetleg zavarom e vagy hall e bármit tőlem, erre azt mondta, hogy nem szokott semmit. Ezt azért kérdeztem mert szoktam játszani gépen a barátokkal, de figyelek, hogy ne legyek hangos+ fejhallgatót használok. Azért is vagyok duda mert a zajszűrős 90 ezres fülesen keresztül hallom, hogy merre jár a lakásban.


A költözésem gondolkodtam, de ahhoz kéne másik munkahely is, mert akkor mozdulnék másik településre. Egy Tatabányai lakásról írtam eddig. Sajnos az ingatlan árak nagyon el vannak szállva így biztosan rosszul jönnék ki anyagilag egy költözésből, de inkább oldanám meg az itteni problémát. Kérdés az lenne, hogy szerintetek megéri e mégegyszer lefolytatni ezt a beszélgetést vele( akár így reggel ismét bevárva) vagy esetleg próbáljak birtokvédelmi eljárást indíttatni?



A bevárás nem fenyegető szándékkal értendő csak normális emberi beszélgetést szeretnék lefolytatni vele, ha az ajtót nem hajlandó kinyitni.


Köszönöm a válaszokat előre is.



tegnapelőtt 11:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
18%

Birtokvédelmi eljárást hiába indítasz ilyen ügyben.


Szerintem sokkal hatékonyabb megoldás lenne, ha vennél gyógyszertárban füldugót, nekem bevált, és nem is drága.

tegnapelőtt 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%

Sajnos sehogy. Nálunk is jön a lépcsőházba mindig egy-egy problémás lakó, pedig egyébként nagyon jó a közösség.

Szólunk egyénileg.

Szólunk többen a közös képviselőnek és ő szól neki.

Közgyűlésen szólunk közösen.

Ha albérlők, akkor a tulajdonosnak lehet szólni egyénileg is, közös képviselőn keresztül is.

Eddig általában hatott, bár sokszor csak egy időre. De van, aki el is költözött.

tegnapelőtt 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
65%
Ha üvölteti éjfélig a tv-t, akkor amint kikapcsolja, kezdd el te is :) Ha zörög, trappol, csapkodd a mennyezetet seprűvel. Csak észreveszi majd magát, mikor megtapasztalja, milyen egy idegesítő szomszéd. Én felsőszomszédom hegedülni imádott gci hamisan órákon keresztül, esti 10-11-kor is. Ezidő alatt én mindig üvöltettem a tv-t vagy zenét, hogy ne ezt a nyikorgást kelljen hallgatnom. Szerintem bevált, mert leszokott róla és így már nekem se kell üvöltetni a tv-t :D Az ilyeneknél csak az használ, ha a fagyi visszanyal.
tegnapelőtt 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
67%
Én csak egy ilyen praktikát tudok. Az azokra jó, akik éjjel hangoskodnak. Általában albérletes diákok. Reggel, amikor mentem dolgozni, amikor ők még alszanak az éjjeli bulizás után, bekopogtam, becsengettem, kapuztam :) Nyilván ők is ugyanúgy örültek, mint én az éjjeli nem alvásnak :D
tegnapelőtt 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%

Nyomjál pillanatragasztót a zárba, talán leesik neki miért kapta.

Ha zavarnak a szomszédok költözz családi házba, én is ezt tettem. Nem bántam meg, bár itt sokak szerint városon kívül nincs élet. Tatabánya környékén sok szép csendes pici falu van. A falun élés kb heti 1x fűnyírást hoz magával, én legalábbis erre törekedtem. Nekem ennyit megér, a titok az, hogy nem kell nagy telek, és iker házaktól legyél távol, mert az meg olyan manapság mintha sorházban laknál. A másik dolog pedig egyszer kell felújítani egy házat kompletten, akár hitelből is, nem mindig csinálni rajta valamit, és akkor 20-25 évente elég ezzel bajlódni.

tegnapelőtt 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
76%
Az én szomszédaim is debilek voltak, hiába próbáltam meg velük kommunikálni, semmit nem ért. Régen figyeltem rá hogy én ne legyek hangos, ma már nem érdekel.
tegnapelőtt 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
24%

“ Ha zavarnak a szomszédok költözz családi házba, én is ezt tettem. ”


Hány éves vagy, 12? Szerinted ennyire egyszerű mindenkinek családi házba költözni? :D :D Nem mindenki akar csokot meg 60 milliós hitelt a nyakába…


Amúgy meg falun is ugyanolyan idegesítőek tudnak lenni a szomszédok, én egy 600 fős faluban nőttem fel, jómódú környéken, nem c betűsek fertőzte helyen, de így is volt rendszeresen zaj, fűnyírás, favágás, építkezés, szomszéd kutya ugatása 0-24-ben stb.

tegnapelőtt 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
25%

Családi házas részen is vannak nagyon gáz szomszédok.

Ott is van hangoskodás, balhé, hangos zene, egymás elé parkolgatás.

Az emberektől függ, nem attól, hogy ház vagy lakás.

Max. akkor nincs szomszéd, ha egy a családi ház egy tanyán van, ahol a közelben nincs senki és semmi.

tegnapelőtt 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

5+

37. És nincs állami támogatás a házon, sőt szülői segítség sem volt, de még csak nem is örököltem.

Így véleményem szerint tudom nem lehetetlen megoldani.

tegnapelőtt 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
24%

#9

Hát figyu, nekem így 28 évesen, nettó 530 ezres fizetés és albi fizetése mellett igenis teljesen lehetetlen házba költözni + azt fenn is tartani! Mert az ám a baromi költséges része. És akkor én még a magyar átlag felett keresek. Persze tudom ki lehetne menni külföldre robotolni vagy lehetnék prostituált is, de ezekhez nincs kedvem. Szóval a “semmi sem lehetetlent” leszűkíteném arra, hogy de igenis van, ami lehetetlen, ha nem vagy hajlandó érte bármilyen áldozatot meghozni :D

tegnapelőtt 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!