Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ez már zaklatás?

Ez már zaklatás?

Figyelt kérdés
Üdv. A helyzet röviden. Társasház és a szomszéd szerint a három fős családom hangos. Ez egy régi kádári épület és a hangszigetelés nem a legjobb. Én is szoktam hallani a másik szomszéd lépteit, fal mellett a beszéd hangokat, de még esténként a villanykapcsoló kattogó kapcsoló hangját is ha csend van, tehát a normál életvitellel járó hangokat. Többször szólt nekünk ezügyben, illetve vélhetően több alkalommal ő rongálta meg a hozzánk köthető társasházi ajtó / láda zárját. Birtokvédelemmel fenyeget és meg is gyanusított rongálással (lépcsőházban tartott egyik tulajdonában állítólag valaki kárt okozott és az pont én lehettem) egy ügyvédi levélben. Mostanság a rendőrséget is ránk hívja csendháborítás végett. Nem tudom mi lesz a következő lépése. Egyedül él. Az a tipikus csendes őrült. Zavarja, hogy laknak felette és a ház szerkezete miatt ezt hallgatnia kell (nála szerintem mindig néma csend van és hallhatja is emiatt). Ha tippelnem kéne az lenne a legjobb neki, ha lábújhegyen közlekednénk és az egész lakás belegyen szőnyegezve, valamint csak suttogva lehetne beszélni. Szóval szerintetek ez már zaklatás? Ti mit tennétek?

#zaklatás társasház lakótársak lakók őrült csendes decibel #zaklat nem normális életvitel együttélés csendháborítás #rongálás lopás szabálysértés bűntény régi ház hangszigetelés #hang zaj zajoskodás bosszant provokál provokáció
tegnap 02:54
 1/10 anonim ***** válasza:
9%
Tisztáznám, hogy pontosan milyen zajok, mikor zavarják. És megoróbálnám megszüntetni, vagy legalább jelentősen halkítani, ritkítani, átütemezni ezeket. Hogy ne zavarjam szegény szomszédot. Írásban. Kedvesen, konstruktívan, megértően, türelmesen. Vagy ha nem lenne empátiám, konfliktuskezelési készségem, akkor elköltöznék. De a bíróságra járkálást inkább kihagynám, meg az ügyvédi költségeket és az esetleges büntetést. Ha meg csendes őrült a szomszédod, akkor meg végképp legyél bölcs, nem jó ötlet ilyenekkel háborúzni. Sajnállak amúgy, nehéz lenyelni az ilyesmit. Kitartás!
tegnap 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
27%
Ja és nem, nem zaklatás se a kérés, se az ügyvéd, se a rendőr. Birtokvédelmet kérni pedig joga van, pláne hogy nem igazán hagysz neki más lehetőséget. Ezt biztos felháborító hallanod, de csak segíteni akarok az őszinteségemmel, mert ez még mindig a lehető legkisebb rossz. De ne csüggedj, meg tudod oldani, rendben lesz minden, csak sajnos ez egy kissé megalázó helyzet, nehéz a büszkeséget félrerakni ilyenkor, de nagyon megéri.
tegnap 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Próbáltunk vele együtt működni. Sosem tudott választ adni rá mi zavarja. Egyszer délelőt beszólt, hogy tologatjuk a bútorokat úgy, hogy kb aludt még az egész család. Többször felvetettük neki közösen derírtsük ki, hogy miket hall. Ettől visszakozott. Van egy olyan elképzelése szerintem, hogy hülyének nézzük. A zaklatást úgy értettem, hogy vagy egy elvárása hogyan éljünk (zaj nélkül néma csendben).
tegnap 10:07
 4/10 anonim ***** válasza:
Az én szomszédom is ilyen gyogyós. A gyereke egész nap ordibál, hőzöng, hörög (ami nem zavarna annyira), viszont ha az én gyerekem sír vagy köhög egyet már veri a falat ezerrel. Az ilyen mentálisan sérültekkel nem lehet szót érteni. Az ilyet el kell engedni, nyugodtan zajongjatok ha ekkora patkány, hogy a bútortologatásra rendőrt hív.
tegnap 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
18%
Kedves Kérdező! Álszent vagy, és ez a bírónak is fel fog tűnni. Én nem győzködlek tovább, leírtam amit a civilizált együttélés érdekében meg kellene tenned. Ha te még mindig ott tartasz, hogy ki vagy akadva a szomszédodon amiért azt feltételezi hogy hülyének nézitek, miközben a gyakorikerdesek.hu szerverein rögzített nyilvános kérdésben te magad írtad le hogy őrültnek tartod őt, nem normálisnak, akkor csak sajnálni tudlak. Átlátszó. Napnál világosabb, hogy nincsen benned valódi empátia, minden lehetséges módon próbálsz belekötni a szomszédodba olyan nevetséges indokokkal, hogy egyedül él, meg hogy nála szerinted mindig csend van stb. Normális lakóközösségben nem tűrik meg az olyan antiszocális alakokat, mint amilyen viselkedést most itt produkálsz. A kérdésed helyes címe az lett volna, hogy "Milyen szőnyeget vegyek, ha nem akarom zavarni az alsó szomszédomat a 3 fős családom zajával?", vagy hogy "Hol keressek olyan lakást, ahol nem kell csendben maradnom az alsó szomszédom miatt?" stb. Társasházban nem irreális elvárás, hogy éljél csendben. Ha nem tetszik, költözz családi házba. Vagy fizeted majd a bírságot, esetleg kapsz egy "meglepetést", ha besokall a szomszédod... Mit vársz, hányszor szóljon? De oké, tapsoljatok itt egymásnak nyugodtan, hogy kinek nagyobb "gyogyós", "mentálisan sérült", "patkány" a szomszédja. De egészséges lelkületű embereknek nem lesztek szimpatikusak ezzel. Le lehet pontozni engem amiért próbállak észhez téríteni, de bármilyen hihetetlen: nekem van igazam. Nem különálló házban élsz, vannak szomszédaid, nem zajonghatsz kedvedre. Ha civilizált, empatikus felnőttként állnál a helyzethez, már rég rájöttél volna milyen zajokat kell eliminálni. Ehelyett a Gyakorin fröcsögsz a szomszédodra, "bűntény" hashtaggel. Majd ha valódi nyitottsággal, valódi jószándékkal, valódi önkritikával írsz levelet a szomszédodnak, akkor rá fog jönni milyen zaj zavarja. De amíg ilyen az attitűdöd, addig érthető hogy pár normális kérés és felszólítás után rendőrt küld, és hogy hamarosan a bíróságon fogod találni magadat. Egy szőnyeg olcsóbb lett volna. A kedvesség, együttérzés meg ingyen. De ha valóban csak kötekedik, ha tényleg raktatok már szivacskorongot a székek lábára, szőnyeget a szobákba, vagy puha papucsot a lábatokra, és este időben elcsendesedtek stb., akkor nem tudsz mit tenni, mint elköltözni. Azzal ugyanis nem vagy előrébb, hogy belemész a pereskedésbe. Ha nyersz, akkor is csomó időt és pénzt veszítesz. És ott marad alattad egy szomszéd, aki ha valóban őrült, akkor el fog némítani így vagy úgy. Én anno kamaszként a nagymamámhoz biciklizve mindig farolva fékeztem egy szakaszon, mert féltem az utcán és siettem. Egyik nap átlátszó vékony damil volt kifeszítve nyakmagasságban, előzetes figyelmeztetés nélkül. Eszembe nem jutott, hogy bárkit zavarok a farolással. Te viszont felnőtt vagy, a szomszédod pedig többször jelezte, hogy zavarod. Ne őrjítsd meg! Ne háborúzz, mert a győztes is veszít! Neked több veszíteni valód van! Nem akkor vagy vesztes, ha "becsicskulsz" neki, hanem ha intelligensen békét teremtesz, vagy távozol mielőtt mélyebben csúszol a konfliktusba. Nem az a kérdés, hogy kinek van igaza, hanem hogy miként lehet mindenkinek nyugalma. Ha nem tudsz, vagy nem akarsz elcsendesedni, vagy ha már tényleg mindent megtettél az ügy érdekében, még a szomszédtól is elnézést kértél és megnyugtattad, kiengesztelted, akkor meg tényleg távoznod kell, a gyereked, a párod, és önmagad érdekében. Sajnálom.
tegnap 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

5#

Nem pontoztam a válaszod, ahogy ezt sem fogom. Látom megsértődtél. Ne is haragudj, de ha normál életvitellel járó hangok áthallatszanak hozzá a ház szerkezete miatt és ez zavarja úgy, hogy alapvetően nem egy zajoskodó család vagyunk (nincsenek ordibálások, üvöltések, média lejátszók bömböltetése) és emiatt áskálódik alattomos módon az számomra nem normális. Főleg, hogy próbáltunk vele kommunikálni. S miaz, hogy engeszteljem ki, de ha nem megy költözzek el? Najó hagyjuk.

tegnap 11:29
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen szomszédom, hogy írt facebookon hogy hangosak vagyunk, egész nap hangoskodtunk és hagyjuk már abba, persze tahó módon írta. a Poén hogy aznap 400 km-el távolabb voltunk a lakásunktól.

Kérdező!

A szomszédodat nem a hang zavarja. Csak kötekedni akar. Ha suttogtok és kúszva másztok akkor meg másba fog belekötni. Egy a lényeg, hogy nem szabad becsicskulni mert akkor a csicskája leszel és mégjobban rátok száll. Fel kell venni a kesztyűt, a háborúzni akar a szomszédod akkor megkapja a háborút.

tegnap 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem normális a ház szerkezete, alapvetően ez a baj. Így hiába élsz normálisan, a szomszédodat abnormálisan fogja zavarni, és ez normális reakció. Családi házas övezetben ugyanezzel a szomszéddal jóban lennétek, mert lenne nyugalma, nem feszülne be. Nektek meg szabad életteretek, nem kellene lábujjhegyen járni. De egy kartondobzban éltek a szomszédotok feje fölött. Abnormális elvárás, hogy mindenki legyen boldog. Ez a helyzet keserű. A szomszéd nem bír többet nyelni, ezt muszáj megértened. Ha te igen, akkor tedd meg: a büszkeségedet mellőzve csinálj csendet és békét. Szőnyeg, papucs, szivacskorong, napirend, empátia, kedvesség stb. Ha nincs hova hátrálnod, akkor viszont lásd be, hogy ez az épület alkalmatlan. A valódi problémád nem a szomszéd, hanem hogy költözni marha nagy szívás. De kisebb, mint pereskedni, ellenségeket szerezni stb. A legkényelmesebb az lenne, ha a szomszédod oldaná meg a helyzetet, megvédve a te nyugalmadat. De a valóság nem ez. Emiatt nehéz neked, nekem is az lenne. Még menthető a helyzet, csak fontos hogy hárítás helyett megoldásra törekedj. Csendet és békét teremtesz könnyen, vagy költözést? Dönts és evezz, mert a sodródás vízesésbe visz. De ha foglalkozol az üggyel, előremutató kérdéseket és válaszokat gyártasz, akkor csodás fordulatot tartogat számodra az élet. Bízz magadban!
tegnap 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Családi házas övezetben ugyanezzel a szomszéddal jóban lennétek"


Ez nem igaz, az én szomszédom is járkál, zenél, a kutyája ugat mégis jóban vagyunk mert toleráns vagyok és ő is az. Aki nem bírja a panelzajokat az menjen máshova, bár ott másért fog hisztizni.

tegnap 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szőnyeg nem ártana azért. Sokat jelent.
tegnap 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!