Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogy lehetne ezt diplomatikusa...

Hogy lehetne ezt diplomatikusan megoldani?

Figyelt kérdés

A szomszédban testvérek marakodnak az örökségen.

Az elhúnyttal elég jó viszonyban voltunk, de a gyerekeit nem kedvelem -és nem ok nélkül- felőlem megehetik egymást, csak engem hagyjanak békén.

Az egyik nagyon "barátkozni" akar velem, én meg nem akarok, de ez őt nem érdekli. Becsönget, vagy odajön, ha az udvaron meglát. Be akar vonni a viszálykodásukba, hiába mondom neki, hogy ezt rendezzék egymás között, nem tartozik rám. Igyekszem udvariasan lerázni, durván nem akarom elküldeni a francba. Mit tanácsoltok, hogy megszabaduljak tőle, de "rossz szomszédság, török átok" se legyen belőle.



okt. 5. 20:18
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

9# Már évtizedek óta tart közöttük az ellenségeskedés, a "vagyon" miatt. Többször rendőrök intézkedtek, több polgári-, és büntetőper is volt. Lehet, hogy most is van még valami folyamatban, feljelentgették egymást.

Egyébként látszólag normális család.

okt. 5. 22:05
 12/15 anonim ***** válasza:
Túlgondolod kicsit. Nem fog valaki nagyobb tulajdonrészt kapni mert a szomszéd szerint ő kedvesebb örökös mint a másik örökös.
okt. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
#11: És ennek semmi köze az örökséghez. Nem fogja befolyásolni ki mennyit örököl, mert a kotnyeles szomszéd valakivel jóban van, valakivel meg nem. Egyéb perekben meg szintén nem az számít kivel vagy jóban, hanem, hogy őszintén tanúzol-e, ha kell
okt. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Itt már osztatlan közös tulajdon megszüntetéséról lenne szó, amit csak az egyik akar, a hagyatékin túl vannak. Egyébként tényleg előfordulhat, hogy más miatt nyomul rám, de én semmiképp sem akarok vele barátkozni, meg összeveszni sem. Tisztes távolságot akarok tartani, és ezt nem tudom vele megérttetni.
okt. 6. 11:31
 15/15 anonim ***** válasza:
Én már elküldtem volna a francba. Nem sikerült lerázni udvariasan, keményíts be. Le fog szállni rólad és nyugi lesz.
okt. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!