Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szerencsésnek érzed magad...

Szerencsésnek érzed magad hogy Budapestre születtél nem pedig egy kis faluban?

Figyelt kérdés
Néha elgondolkodok azon hogy milyen jó lehet azoknak akik Budapesten születtek és ott is nőttek fel mert minden sokkal elérhetőbb mint pl szórakozási lehetőségek, munka, jó iskolák.
tegnap 20:48
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
58%
Igen,a vilag legszebb varosa Bp. Minden nyaralas utan megjobban megszerettem.
tegnap 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Én nem pont arra gondolok hogy milyen nehéz gyereket vidéken általános iskolába vinni, hanem arra hogy aki egyetemre megy és Budapesti az simán lehet bejárós, nem kell koleszra meg alberletre költeni és iskola után is tud a szüleinél lakni, miközben jó állása lehet anélkül hogy messzire keljen költöznie és albérletet kelljen fizetnie.


Gyereket vinni az iskolába 21. századi dolog. A 90-es években meg előtte a szülők első osztályba elvitték a gyereket párszor és utána egyedül ment. Én is és az osztálytársaim is egyedül mentünk. Inkább Budapesten vitték a gyerekeket iskolába mert az forgalmasabb, veszélyesebb egy gyerek számára.

ma 06:46
 13/14 anonim ***** válasza:

IGEN.

Mindig minden értelmes távolságra volt, 3 középsuliból is választhattam sétatávra, és nem kellett ingáznom mint pl egy maglódi barátnőmnek.

Ha szórakozni akartam nem csak a helyi kiskocsma volt, baltadobálás, szabadulószoba, különböző minőségű, árú, hangulatú beülős kocsmák, szórakozóhelyek.

Különleges sportot űzök, ami még nagyobb vidéki városokban sincs vagy max 1-2 helyen, kérdéses színvonalon.

Kulturális szempontból se mindegy, sokszor voltunk általános és középiskolával is nagyon muzeumokban, színházban, de itt 2 óriási könyvtár is van, ahol olyan speckó tankönyvet ami vidéki egyetemre kell de ott nem elérhető, be tudtam szerezni.

A kényelem se mindegy. 0-24-es boltok, ha valahova beülnék tanulni rengeteg hangulatos kávézó közül választhatok, ha későn keltem simán bekaphatok valamit út közben.

Diák- és felnőtt munkából is rengeteg van, míg itt vidéken suli mellett van a MINIMUM heti 20 órában §z@rér-hu&yér mekizés meg a szelektívhulladék válogatás, BP-n kényelmes, jólfizető nyári melót találtam.

A kisebb településeknek megvan a maga hangulata, varázsa, de amit BP-től kapok azt semmire nem cserélném el.

ma 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Bizonyos szempontokból igen, de 2009-2015 között ugyanúgy itt sem volt munkalehetőség és egész generáció élete béka segge alá került.
ma 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!