Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért léteznek ilyen gonosz...

Miért léteznek ilyen gonosz emberek?

Figyelt kérdés

Nézzétek el, ha kusza lesz az írásom, de még nagyon a történések hatása alatt vagyok. A helyzet az, hogy nemrég költöztünk falura és nyár elején elkezdett bejárni hozzánk egy cica (egyébként gazdás itt a környéken, de sajnos nem tudjuk, ki a gazdája). Félénk volt, de éhes, ezért néha tettem ki neki ennivalót. Aztán, egyre több időt töltött nálunk. Javarészt home officeban dolgozom, így elég sok időt itthon vagyok. Ha jött a cica, mindig adtam neki enni, megsimogattam, nagyon szeretetéhes volt, rengeteget bújt. Nem tagadom, picit hozzánk nőtt, nagyon megszerettük annak ellenére, hogy tudtuk, nem a miénk. Két napja azonban észrevettük, hogy nagyon keservesen sír, bebújt az egyik fánk alá és sehogy nem tudtuk kikönyörögni még ennivalóval sem. Kerestük a gazdáját, de senki nem jelentkezett érte (sejtem, hogy ki lehet a gazdája, mert pár házzal arrébb láttam már párszor a cicát a kutyájukkal játszani, amikor ők is kint voltak a kertben; persze lehet, hogy hozzájuk is csak bejárt)

Nem találtunk senkit, aki érdemben segíteni tudott volna, ezért munka után betettük a kocsiba és elmentünk a legközelebbi város állatorvosához. A kocsiban keservesen sírt, de mi nem láttunk rajta semmi sérülést, azt hittük, megevett valamit, amit nem kellett volna. Mire odaértünk az orvos, már rángatózott és mire sorra kerültünk vele, addigra már késő volt, elaludt szegény. Az orvos ennek ellenére megnézte, majd közölte, hogy itt valami más gond van. Leborotválta a szőrét és mindkét oldalán lőtt seb volt, vagyis valaki átlőtte a cicát.

Én fel nem tudom fogni ezt a fajta gonoszságot.

Természetesen tudom, hogy bár ez a szokás falun, nagyon rossz szokás, hogy úgy tartanak cicát, hogy mindenfelé járkál, hiszen sok veszélynek van kitéve, ez az egyik oldal. A másik viszont az, hogy nem tudom megérteni ezt az aljasságot. Felfoghatatlan.

Mi belebetegedtünk. Budapestről költöztünk ide, mert nyugodt, békés vidéki életre vágytunk. A nyugalmat és a csendet megkaptuk, de úgy látszik, a gonoszság itt is jelent van.



tegnap 09:16
 1/7 anonim ***** válasza:
55%

" de úgy látszik, a gonoszság itt is jelent van."


Hány éves vagy?

tegnap 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Túl sok ahhoz, hogy még mindig naiv legyek bizonyos dolgokban.

(Egyébként negyvenen túli)

tegnap 09:39
 3/7 A kérdező kommentje:
És elírtam, helyesen "jelen van"
tegnap 09:40
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem jelöltem moderátornak, de ezt a kérdést inkább az "Állatok" kérdéskörbe kellett volna beküldened, - ott a helye (a történeted alapján)!

Nem tudom, lenne-e értelme bejelenteni az állat fegyveres megtámadását - a rendőrségnek, - mert bár az állatokra leadott, célzott lövés nem minősül fegyverhasználatnak, él a környéketeken egy állat, amelyik fegyvert birtokol és reális esélye van annak, hogy ezt engedély nélkül teszi. Ha megtalálnák a tölténymagot, akkor tovább szűkülne az elkövetők körébe vonhatók száma, viszont az is száraz tény, hogy nem áll arányban a kivizsgálásra mozgósított erők, források összessége a már megtörtént eseménnyel. Ellenben él egy sunyi paraszt a környéketeken, aki minden különösebb gátlás nélkül használja a birtokában levő fegyvert, amennyiben ő ezt célszerűnek véli. Közveszélyt okozó kockázati tényezőként lapít valahol a környéken, ahol laksz, - te is kerülhetsz célkeresztjébe, ha konfrontálódsz vele valamikor bármi okán!

Gondold át!

tegnap 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szeretném leszögezni: elítélem az állatok mindennemű kínzását, bántalmazását, ráadásul két macskám is van, szóval kicsit sem értek egyet a történtekkel, csak a kérdésre válaszolok.


A falusi/tanyasi viszony a macskákhoz kicsit más, mint a nagyvárosi. Szabadon járnak kelnek, általában túl is szaporodnak - nem egyszer láttam, hogy mire eléri egy újszülött cica az ivartalanításhoz szükséges súlyt, már hasas.


Egy vadász mesélte egyszer, hogy röhejesnek tartja, hogy a rókákat folyamatosan lövetik ki a vadászokkal, hogy védjék az apróvad-állományt, miközben a házimacskák simán nagyobb kárt csinálnak, de azokat meg nem szabad bántani.


És erre vannak ilyen önbíráskodó arcok, akik úgy gondolják, hogy légpuskával, csapdákkal ellensúlyozzák ezt a problémát.

tegnap 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Túl sok macska van, ez a helyzet, és nagy kárt is okoznak, megeszik a madarakat, rágcsálókat. A kóbor macskákat, kutyákat is ezerszámra lövik ki a vadászok, csak erről nem sokan tudnak a maguk kis védett világában..
tegnap 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az előzőt lepontozták az érintettek.. :D
tegnap 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!