Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Társasházban élők! Milyen...

Társasházban élők! Milyen kapcsolatotok van a szomszédaitokkal?

Figyelt kérdés

Mindenki köszön?

Ha pl autóval/motorral vagytok akkor is odaintetek a szomszédaitoknak?

Szoktatok beszélgetni velük?

Volt már konfliktusotok? Ha igen, milyen ok miatt?



szept. 5. 22:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
20 éve lakom itt. Kezdetben egy nagyon jó, és összetartó közösség volt, főleg nyugdíjasok. Köszönés, egymáshoz átlehetett lépni egy szelet kenyérért is akár. Hosszú beszélgetések esténként. Aztán idővel meghaltak kicserélődött újakra a közösség, akik főleg kiadják. Na az albérlőkkel finoman sem vagyok megelégedve, életvitelszerűen kint hagyott cipők, papucsok, napokig kitett szemeteszsákok. Ha elmegyek mellettük automatikusan köszönök, de már nem várok cserébe semmit, nem is mindig kapok.
szept. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Abszolút jó, rendszeresen beszélgetünk
szept. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
54%
8 éve lakom panelban ugyan ott, pár szomszéddal köszönünk egymásnak, illetve van egy két idős néni akivel néha pár mondatot váltok. Igazából ennyi, semmi baráti dolog nincs. Szerintem ma már sajnos ez a normális ezeken a helyeken vagy csak én lakok rossz helyen.
szept. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Malájok, nem tudom pontosan hány generációja üvölt egész nap, sokszor még hajnalban is spanyolul vagy milyen nyelven, rögtön a lakásunkkal szembeni lakásban. A rendeltetésszerű ajtóbecsukást hírből sem ismerik. Ezalatt azt értem, hogy úgy basák be akár éjjel is, hogy a térről is hallani.

A másik. Takarításmániás, kényszerbeteg anyuka a jóval idősebb férjével. A nő feladata állandóan a kisgyerek, aki irányába a legkisebb hatást se sikerül gyakorolnia szerencsétlennek, pedig max első osztályos a kissrác. Üvöltve, a játékát végigcsapkodva robog végig a lépcsőházon legalább naponta kétszer. Aztán a másik gyerekkel ordít felváltva az ablakom alatt. És végül, arrogáns, beszólogatós vénember. Aki amíg az ő feladata volt, hál Istennek már nem az, hajnali négykor rángatta ki a macskakövön a kukákat a ház elé. Csak mert őt kidobta az ágy. Nagyjából ennyi.

szept. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

1, 0 a kapcsolt;

2, 98% azért köszön;

3, Nem, mert nem ismerem fel;

4, Nem;

5, Még nem, de élesedik valami...

szept. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Borzalmasak a szomszédaim, de a nagyja köszön. Aki normális, rendesnek tűnik, azokkal sem ismerjük egymást még névről sem. Bezzeg a sok alpári mind ismeri egymást a környéken, ennek mindig az ablakom alatt adnak hangot...
szept. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Budapesten élek, eddig minden lakhelyemen alap volt a köszönés, futároknak, vendégeknek is, nemcsak a lakók között. Utcán is, ha találkozunk. Sokszor voltam eléggé jóban velük, főleg amikor saját tulajdonomban laktam, de amikor bérleménybe költöztem is mindig bemutatkoztam a szomszédoknak és többekkel voltam jóban, beszélgetés, egymás segítése szintjén. Amióta van a [link] ez szélesebb szomszédságra is igaz. De voltak konfliktusaim is, pl. a folyosónkon kiadtak egy lakást egy roma famíliának, eredetileg egy szülőpár egy tinédzser lánnyal vették ki, de alaphangon 6-8 ember dáridózott nonstop. Velük csak én álltam szóba, úgyhogy rám voltak mérgesek. Illletve volt olyan is, hogy kivettem egy lakást, de még 2 hónapig nem költözhettem, így kb. heti egyszer mentem oda takarítgatni délelőtt. Az alsó szomszéd esküdözött, hogy én minden nap délutántól a “sarkamon járok”, éjjel bútorokat húzogatok, meg ilyenek, s hiába kértem, hogy nézzen már be a lakásba, nincs mozdítható bútor, nincs egyetlen személyes tárgyunk ott, üresek a szekrények, első blikkre látszik, hogy nem élünk ott, erre nem volt hajlandó. Később meg állandóan telefüstölte a lakásunkat, mert kétes dohányárut pöfékelt az erkélyén. Aztán elköltözött, az utódja meg két hétig éjszaka dolgozó brigáddal újíttatta fel a lakását…
szept. 6. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Semmilyen. Ha összefutunk a lépcsőházban vagy a kapuban, akkor köszönünk egymásnak, de ennyi. Fogalmam sincs, hogy a házból kinek milyen kocsija van, úgyhogy azzal nem foglalkozom. Beszélgetni csak akkor szoktunk, ha mondjuk összefutunk a sarkon és emiatt együtt megyünk haza.
szept. 6. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Albérlő vagyok. A falszomszédom egy nagyon kedves barátom és a szülei. Így találtam a lakást is. Vele nyilván jóba vagyok, sokaszor át is jön


A többieket fejről sem ismerem, de alépcsőházban mindig köszönök



Ahol felnottem BP szélén ott ismertem mindenkit, utcan is koszontunk. Volt hogy a buszrol egyutt mentunk es pl vittem az idos neni szatyrait.

szept. 6. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
60%

Semmilyen. Köszönünk, de már a lakógyűlések is megszűntek (hál' istennek), csináltunk egy közös csoportot és nagy ritkán oda benyögünk valamit, ha kell, vagy problémánk van. Nem megyünk át becsengetni a szomszédba a másikhoz, hogy Terike néni majd ne felejtse el kihúzni a kukákat...

Nekünk így jó, békesség van és kuss.

szept. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!