Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Azok a kutyások, akik a...

Azok a kutyások, akik a végletekig provokálják a környezetüket, ez valami rejtett ember-gyúlölet náluk?

Figyelt kérdés

Nem szól rá, hagyja ugatni, zeng tőle az egész környék.

Vidék, egy elvileg csendes település (lenne)


aug. 22. 08:15
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem, hanem ő azt gondolja magáról, hogy: "Na én aztán értek a kutyákhoz!", de valójában f*ja sincs hozzájuk.
aug. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ugyanez van. Pesten az egyik szomszédunk pár méterre az ablakomtól tartja a mérhetetlenül elhanyagolt, nagytestű kutyáját. Régebben ráadásul láncon volt, szóval egyenes utat teremtett neki az idegbetegséghez. Eddig "csak" napközben ugatott, jó ideje már alig van olyan éjszaka, amikor aludni lehet. És mintha ez a világ legtermészetesebb dolga lenne, magasról tesz rá, soha nem fegyelmezi. Nekem fordított helyzetben égne a pofámról a bőr, de ez egy ordas nagy proli, soha senkire nincs tekintettel. Szüleim vidéken élnek (Szabolcsban), és mikor meglátogatom őket, ott sajnos ugyanez megy, csak kicsit mérsékeltebb az idegbaj. A második szomszédunkban negyvenes házaspár lakik, rendesek, de kvára nem tudják, mit jelent a felelős állattartás. A kerti sufniba zárva tartják hosszú évek óta a kutyájukat, a szerencsétlen meg folyamatosan ugat napközben, rá se hederítenek. És mintha ez nem lenne elég, vettek egy kis ölebet, amelyik meg szabadon jár-kel az udvaron, szóval mikor a rabságban tartott öreg kutya meglátja, még inkább kitör rajta az idegbaj. Elképesztő, hogy mennyire ostobák ilyen téren. A harmadik szomszédunkban meg tavaly óta van egy szintén miniatűr kutya, azzal se foglalkozik senki, egész éjjel fejhangon vinnyog. Nyilván arra se szól senki egy kva szót se. Az eszem megáll, hogy mennyi dilettáns barom tart állatot manapság. És az a baj, hogy ezekkel a helyzetekkel tényleg nem tudsz mit kezdeni, jogilag legalábbis elég korlátozott és nem kevésbé bonyolult lehetőségek vannak.
aug. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

12, igen, ismerős, én csak azt nem értem, hogy milyen idegrendszerük van azoknak az embereknek, akik meg se hallják a kutyáik folyamatos ugatását.


Bár már azon is elgondolkodtam, lehet, mizofóniában szenvedek...:(


Hát, ha Budapesten is van ilyen....éltem ott 30 évet, de jobb közösségekre emlékszem. Aztán lehet, csak megszépülnek az emlékek.

aug. 23. 02:46
 14/22 anonim ***** válasza:
#13: Én már felkapom a fejem, ha a szomszéd kutyája nem ugat és átnézek, nincs-e valami baj...
aug. 23. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
78%

#12 vagyok. Pesten is sok ilyen van, tudnék még mesélni. Külvárosban lakom, errefelé apró, szűk, minden lehetséges módon beépített telkek vannak, és szinte mindenki kutyát tart, rosszabb esetben többet. Az utcánkban is jóval több van belőlük a kelleténél, szinte éjjel-nappal vergődnek. Elvétve ismerek olyan gazdát, aki foglalkozik a sajátjával. Manapság a nemtörődöm proliknak áll a világ minden téren, ezek azt hiszik, mindent megtehetnek, senkire és semmire nem kell tekintettel lenniük.


Szüleimnél, falun is látványosan romlik a helyzet, évekkel ezelőtt még sokkal kevesebb kutya volt a környékünkön, ma már lassan mindenki mindenáron tart, ezzel pedig konkrétan élhetetlenné teszik az egész környéket, mivel eszük ágában nincs nevelni őket, foglalkozni velük. Idegbeteg szinte mind, vergődnek éjjel-nappal. Eddig éjszaka falun azért csend volt, most már ez is egyre ritkább... És a legjobb az egészben a tehetetlenség.

aug. 23. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
96%

Nálunk is mindenki tart, és nem foglalkoznak velük. Annyira nem, hogy a nevükre se hallgatnak. Nem is tudják hogy az a szó a nevük lenne.

Nem értem mi ebben a poén?

Nem bio csengő, mert mindent megugat. Tehát funkciója sincs.

Max házi malac lehet, ami megeszi a moslékot. Na de sok helyen vesznek neki kaját, pénzbe kerül. Mi értelme van tartani, ha abszolút le van szarva szerencsétlen? Kidobott pénz, és az állat is szenved.

aug. 23. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

#13


Egyrészt sokan imádják a zajt, mindegy hogy kutyaugatás vagy flex, csak zengjen valamitől a környék.


Másrészt van aki nem hallja, az én szomszédom pl nagyot hall, így persze őt nem zavarja hogy a kutyája napi 25 órát őrjöng.

aug. 23. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
#16 Tűpontos megfogalmazás, szívemből szóltál. Tényleg nincs elfogadható indok a tartásra, mikor egyáltalán nem foglalkoznak velük. De ugye "a kutyának az a dolga, hogy ugasson", hangzik a seggprimitív válasz az efféle gyökerektől, és mindenki hallgassa a hangzavart, a szomszédok nyugalomhoz való joga meg kit érdekel.
aug. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen itthon soha nem lesz, pedig nagyon áldásos lenne...


[link]

aug. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Érdekes ez a cikk 19, végén templomharanghoz hasonlítani a kutyaugatást..


De fura ez is, kit mi zavar, volt olyan szomszédom, aki a madárcsiripeléstől mászott a falra. Ültünk a kuka csend szobában, és kérdezi tőlem, és látom rajta, hogy kész idegroncs. Nem hallom? Meg lehet tőle őrülni. (valahol a távolban csipcsirip, de nagyon kellett figyelnem, hogy észrevegyem)


Aztán lehet, már fél Magyarország nyugtatókon, meg vérnyomáscsökkentőkön él, ezért nem hallják a zavaró hangokat.

aug. 23. 13:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!