Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Nyugaton hogy tudnak élni...

Nyugaton hogy tudnak élni emberek egész életükben albérletben?

Figyelt kérdés
Engem valahogy úgy neveltek, hogy a saját lakásnak nem csak gazdasági, hanem pszichológiai értéke is van. Az egy nagy megnyugvás, hogy senki nem tehet ki onnan. Persze, elhiszem, hogy nyugaton szabályozott a piac és védve vannak a bérlők, de az árak ott is emelkednek, az élethelyzetek változnak. Hiába van valakinek jó szerződése évek óta egy kétszobás lakásra, ha mondjuk születik egy gyereke és nagyobb kell, egyből a magasabb áron talál csak háromszobást. Tény, hogy ha a sajátot kéne váltania is igaz ez, de akkor a saját tulajdona értéke is növekedett időközben. Ezért mondják szakértők, hogy sokkal jobb kisebb lakást venni elsőre és utána esetleg váltani, mint várni míg elég pénzed lesz egy nagyobbra és végül nem venni semmit. Ha valaki nyugdíjba megy és nincs sajátja mit csinál? Fizeti a nyugdíjából azt is? Értem, hogy drágák a lakások, de nem muszáj nagyvárosban élni, aki nem tudja azt megfizetni, vehet kinnebb is.

júl. 28. 15:37
1 2
 11/19 Mansour ***** válasza:
53%

"Nem tudom mi az az eget rengeto kozos koltseg, vagy mit kell a sajat kertes hazadra allandoan kolteni."

Minimálbérből a 10-20 ezer forint is komoly kiadás. A kertes háznál pedig az a helyzet, hogy ha egy viszonylag új házban élsz, és a kertedben sincs más a gyepen kívül, akkor tényleg nem kell rá költeni éveken, sőt akár évtizedeken keresztül. De egy 30-40 éve vagy annál régebben épült ház esetében tényleg szinte évente van valami kisebb javítani való, és úgy 10 évente nagyobb is.

júl. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Németországba élek. A fogorvosom mondta hogy inkább albérletben él mert kurvára nincs 300-400-500 ezer eurója venni egy sajátot. Amúgy is nyugaton ez normális mert ki tudják fizetni
júl. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
51%

A fogorvosod lehet, az átlag ember ugyanugy a fél fizeteset költi lakhatasra...

Mansour, 30 eve épült házam volt, 9 ev alatt egy nagyobb felujirason kívül alig koltottem rá.

júl. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 SZTANN ***** válasza:
47%

A saját lakás, saját ház egy magyar mánia, amely valójában éppen a szegénységből ered. Betegesen vágytak rá az emberek, hogy egy kis sajátjuk legyen (akármilyen vacak is)., Viszont akinek saját lakhelye van, az nem csak sok kiadással jár, hanem röghöz kötést jelent. Nem tudsz rugalmasan munkát vállalni, párt választani, ígéretesebb helyre költözni miatta. Egyáltalán nem tiszta előny. Nyugaton nincs ilyen beteges tulajdonosi rögeszme, az embernek sok másban kifejezhető a gazdagsága, jóléte, mint egy valamilyen ingatlanban.

A gazdagoknak inkább több helyen van bérelt jó lakása, netán villája, mint egy saját ingatlana. Ez igazi SZABADSÁGOT jelent, rugalmasságot, választékot.

júl. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
53%

egy magyar mánia,

Akár román mánia is lehet, hisz ott meg nagyobb a saját lakassal rendelkezok aránya.

Költözés, tobbet keresel 100 ezerrel, de kiadsz majd albérletre 150+ ezret. Nem minden esetben éri meg.

Nyugaton lakom es dolgozom, (ami nem csak Németországot es Ausztriát jelenti). A helyiek sajat ingatlanban laknak, csak a tobbi bevandorlorol tudom hogy alberletezik. Es nem egy maroknyi ember dolgozik itt

Ezt a szabadsag dolgot probald elmagyarazni azoknak is akiket kiraktak az albetletbol bizonyos okokbol. Nyugaton sem mindenki az bombabiztos berhazban lakik, szabályozott piaccal.

Es most ne luxusvillákkal dobalozzunk, maradjunk a középosztalynál.

júl. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
64%

Az egy nagy megnyugvás, hogy senki nem tehet ki onnan. - igen, és nyögheted harminc éven át a hitelt, és ha beüt a szr, mert a szomszédodba telepítenek a gyárat - így jártál.


Eladni már nem tudod a "nagyon fontos házadat", mert a kutya nem veszi meg, a hitel cseng rajta, így elköltözni sem tudsz.


Sokkal inkább egy albérlet, ahonnan megyek, amikor akarok, nem az, hogy ott vagyok bebetonozva egy szr helyen, de örülhetek, mert van saját házam.

júl. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

16-os vagyok, pont most építettek egy gyárat - vagy mi a szrt az egyik haver telkéhez "nagyon közel".


Az ingatlanok ára leesett a francba, a gyárból ömlik a büdös füst, ami üli meg a környéket. De mivel az ingatlanjukat az életben nem tudják emiatt eladni, mert senki nem veszi meg így, maradnak ott két gyerekkel és szpnak.


Tényleg teljesen megérte odaköltözniük. Volt 3 év nyugi, aztán most már el sem mehetnek onnét.

júl. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Értem, hogy drágák a lakások, de nem muszáj nagyvárosban élni, aki nem tudja azt megfizetni, vehet kinnebb is. - és akkor 1,5-2 órát ingázol minden nap reggeli csúcsban :D Remek ötlet.


Agglomerációban nőttem fel, alaphangon 1,5 óra volt a munkahelyemre bejutni - haza meg 2,5. Imádtam reggel fél hattól minimum este fél nyolcig bszódni a bkk miatt.

júl. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne tudnál saját lakásban rugalmas lenni? Kiadod, aztán mész máshova albiba. Tesóm is ezt csinálja évek óta, külföldön lakik ahol épp kedve van. Itthon a lakás meg fedezi a kinti albiját 80%-ban. Attól még mert a neveden van a lakás, oda mész lakni ahova akarsz :D
júl. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!