Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Van 100 milliód.Hol kezdenél...

Van 100 milliód.Hol kezdenél belőle új életet hogy csinálnád?

Figyelt kérdés

Egyik lehetőség amin gondolkodom osztrák határ mentén házat venni és Ausztriában dolgozni.

Vagy szűkösen egy kis ház az osztrák német határ mentén és átjárni Németországba dolgozni.


júl. 22. 15:37
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
4-5 lakás? Pesten?
júl. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
73%

Miskolcon 20 millió Ftért lehet lakást venni, ami 120 ezerért ki lehet adni.


Ha 4-5 ilyen lakásod van, az több, mint 400 ezer Ft adózás után is, ha 100 ezret félreteszel, akkor is marad, 300 ezer Ft.

Ebből 1 embernek meg kell tudni élni, sokan ettől kevesebből élnek.


Ennyiből egy 40 nm2es lakás rezsije kijön és az élelem.


Én nem vágyok ettől többre.


De lehet Pesten is venni 1et, abból airbnb, abból több bejön.

Egy idő után kiadod takarítócégnek a takarítást, neked max a szervezéssel van teendőd.


De ez még mindig jobb, mint napi 8 órában dolgozni, az gyakorlatilag rabszolgaság, bármennyit keresel.

A szabadság ott kezdődik, hogy kötetlenül élhetsz.

júl. 23. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
56%

Hát nézd, az a baj egy normális lakás Pesten nagyjabol ennél az összegnél kezdődik. Én meg nem lakásra vágyom hanem kertes házra.

Bár ha lenne ennyim nem fizetnék 400 ezret albérletre, szóval ha házat nem is de egy lakást mindenképpen vennék. Külföldre nem mennék, számottevően nem keresnék többet, mint itthon.

júl. 24. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
73%
Egy kertes ház fenntartása rengeteg pénz és idő.
júl. 24. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
73%
Tudom, örököltem de eladtam huszonévesen, mert Szabolcsban 200 ezres fizetések voltak. Feljöttem Pestre, ahol valamivel több lett, de nyilván az árából semmit se lehetett venni. Az a vicces hogy olyan vállalkozásba kezdtem, amit ott is tudtam volna csinálni, és nem kéne 400K-t fizetnem másnak a semmiért. De ez már mindegy, beletelt pár évbe, mire meglett az ötlet, meg hát ha nincs a költözés talán nem is alakul így, nem szeretem meg a szükséges képességeket, stb. A lényeg hogy mindkettőt próbáltam és számomra 100x jobb egy kertes, mint egy lakás.
júl. 24. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Az Ausztriába járással egész nap úton lennél. Én Bécsben vagy inkább távolabb laknék, ha valami miatt nem kellene gyakran hazajárnom.

Egy évre bérelnék, hogy megtudjam tetszik-e, nézelődnék lakás után. Ennyi pénzből egy öreg garzont kapsz Bécsben vagy egy kicsit jobbat olyan helyen ahonnan még el lehet jutni Bécsbe tömegközlekedéssel. Vagy egy garázst a Mondsee mellet:) Győrben 2 jobb lakás jön ki ennyiből vagy 3 panel kB. +150000+200000 havi netto bérleti dijjal. Anyagilag a 2 városban alacsony kereset mellett ilyen lehetőséggel ugyanott lennél. Én akkor is Ausztriába mennék.

júl. 24. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!