Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Svájc tényleg annyira szuper...

Svájc tényleg annyira szuper hely, vagy azért vannak árnyoldalai is?

Figyelt kérdés
Nekem ismerőseim jártak kint és mesélték, hogy Zürich-ben a legolcsóbb autók is 60 millió forintba kerülnek, amiket az utcán láttak. Vagy hogy több milliós biciklikkel járnak többen. Tényleg ilyen mértékű ott a gazdagság? De ha ennyire jól keresnek ott az emberek, akkor hogy nem lesz mindenki milliomos? Azt is lehet olvasni, hogy németek is oda mennek dolgozni, annyival jobbak a fizetések meg hogy minden tiszta, szép a táj. Kint élő magyarok, esetleg meséltek kicsit arról milyen is ott valójában?

jún. 25. 13:01
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
17%

Én Ausztriában élek,és van olyan ismerősöm, aki Svájcból költözött át Ausztriába.

A legnagyobb negatívum az, hogy Svájc szociális hálója (egészségbiztosítás, munkanélküli, stb) meglehetősen gyenge, a biztosítások is drágák, valamint Svájc nagyon de nagyon túlszabályozott. Ausztria sokkal szociálisabb és lazább.

Svájcban kvalifikált munkát sokkal nehezebb találni, mert a svájci állampolgárokat preferálják, ha nem találnak, akkor néznek szét a külföldiek között.

Ismerősöm mondta, hogy például St. Gallen és Appenzell kantonokból rengetegen járnak át Ausztriába (Vorarlberg tartományba) bevásárolni.

jún. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Aki azt írta Budapest jobb mint Zürich gratulálok.

Kit izgat a pénz?-ha hónap végén marad úgy hogy m felelő életszínvonalon élsz?

Jó környezet nyugodt emberek.

Gyorshajtokat keményen büntetik ami helyes.

Utak jók.

Stb

júl. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Igy van, szuper hely, en nem mennek Zürichböl vissza Budapestre semmi penzert, sem "jo hangulatert". Svajcban tudom, hogy mire szamithatok, Magyarorszagon nem.
júl. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
24%

Erről a témáról nagyon részletesen foglalkoztunk itt:

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-f..


Egyaránt a kérdésben, illetve a válaszokban is sok minden ki van fejtve hosszan. Akit érdekel a részletekbe menően a dolog, érdemes mindent végigolvasni.

júl. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
76%
Előző, a fennti linken a kérdező nagyon frusztrált Svájc témában, és felteszem keveset élt itt Svájcban. Vagy az iskolázottsága alacsony, ami nem baj, nem lehet mindenki professzor, de nem tudja reálisan látni a tényeket. Hosszasan lehetne irni Svajcrol, de egy biztos, aki magyaros mentalitassal megy oda, a nyelvet nem tudja jól, kizárólag magyarokkal barátkozik, évente többször is visszalatgat Magyarországra, az nem passzol Svájcba, és negatív lesz a velemenye. Mindennek két oldala van, nemcsak az országoknak, de Svájc egyértelműen a világ egyik vezető országa gazdaságilag, és egyéb szempontból is.
júl. 7. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

#15


Az az én kérdésem.


- Erős középszintű német nyelvtudással érkeztem ki, sosem volt gondom a nyelvtudás miatt. Egyedül a svájci nyelvjárást nem ismerem. De a standard németben nem okozott gondot sosem beszélni vagy érteni. Akárhány munkahelyemen sem volt ebből gond sosem.

Plusz ezen kívül franciául is tudok valamennyire, mert egyaránt éltem a francia részen is. Tehát nekem a Röstigraben mindkét oldaláról van tapasztalatom, egyaránt munka egyaránt életvitelszerűen ott élés terén. Szemben sok masik emberrel, akik egész életüket egyetlenegy kantonban töltik.

- Nem olvastad a kérdést. Szakmunkákrók IS szóvan.

- Sosem voltam magyarokkal. Az egyedüli hely ahol mindig hallottam magyar nyelvet az a Langstrasse-n ácsorgó nők voltak. Szerencsére mivel az ilyen helyeken nem igazán jártam, így alig volt interakcióm magyarokkal. Nagyrészt echte svájciaknak dolgoztam. Mindig is csak azokkal volt gond.

- Nem Magyarországról költöztem oda. A "magyaros mentalitás" csak rád jellemző. Mert az a tipikus magyaros mentalitás, hogy Svájc egy hiperszuper tökéletes hely, "a világ legjobb országa" és aki ezzel nem ért egyet az idióta buta paraszt. Amikor egy saját faluján kívül életében nem járt svájci hirdet ilyesmiket, azt még megértem. De hogy magyarként miért kell majmolni az echte svájciakat azt nem tudom, ezek az emberek konkrétan le sem sz*rnak minket, nem értem miért nyalizik nekik sok magyar. Ez a nagy Svájc extázis csak parasztvakításnak jó, pont az ilyen "magyar mentalitás"-úaknak akiknek nulla ismereteik vannak a világról, idejöttek valami borsodi faluból és lehet őket hülyíteni ezzel az "itt mindenki milliomos" mesékkel. Személy szerint én évek óta nem voltam Magyarországon.

A nagy Svájc-fanok pont azok között vannak a legnagyobb számban akik a legtöbbet látogatnak haza, tipikusan az a jellemző, hogy "jaj fúj Magyarország, csúnya gonosz Zóbán! De bezzeg itt Svájcban minden tökéletes meseszép!"

Nekem meg már a f*szom ki van ezekből az emberekből. Egyszerűen nem bírod még a lehető legapróbb kritikát sem megfogalmazni Svajccal szemben mert egyből a torkodnak ugranak, hogy " Mer' a magyarószág az jób vót? Az óóbán magyarószágán szerinted jób? " Meg hasonló szövegek. Ki a f*szt érdekel Orbán? Sosem értettem ezeket. Nem élet Magyarországon, nem is éltem és magasról teszek arra ki mit csinál Magyarországon. Svájcban élek és más nyugat-európai országokban éltem és én ahhoz igazítom. Látod pont ezért lett ilyen sz*r hely Svájc, mert az ilyen "magyar mentalitás"-osak csak magyarországozni tudtak és a svájci béreket a magyar, koszovói, eritreai stb bérekhez igazították. Nem pedig Nyugat-Európához. Ezek pont ugyanazok mint amikor megkérdezed, hogy "biztos, hogy a fidesz kormány mindent jól csinál?" és egyből neked ugranak, hogy " Mer' a gyúcsány jób vót? ".


Tehát egyetlenegy állításod sem igaz. Szóval erről ennyit.


Svájc gazdaságáról meg annyit, hogy mások pénzére nem lehet gazdaságot építeni. Ezzel kapcsolatban nekem a Credit Suisse jut az eszembe. Egy igencsak erős jelzés, hogy az úgy nevezett "bankok országának" vége és el kell felejteni. Ma már a top 20 bankban egyetlenegy svájci sincs. A top 100-ban is csak egyetlenegy svájci bank van.


A világ változik, azóta létezik FATCA, IRS stb és nincs már olyan, hogy "titokban elrejtem a pénzem svájci trezorokban". Ezek az elmúlt kb tíz éve már a múlt. Így a svájci gazdaság, ami tulajdonképpen "mások pénzére" alapult, ha megnézed látod, hogy a vagyonuk nagy részét mások vagyonának konfiskálásából szerezték, így ez a "bankok országa" sztori már nem működik többet. Ma már olyan nagyágyúk a vezetőek bankok terén mint pl Szingapúr vagy Hong Kong.


Látható is, hogy az elmúlt 5-10 évben hatalmas zuhanás is volt Svájcban. A bérek sem emelkedtek szinte semmit (szemben az árakkal).


De persze az ilyen "magyar mentalitás"osokat vagy mondjuk a kérdező haverodat könnyű ámítani amikor az albánok meg arabok villogtatják a lízíngelt sportkocsikat. Számomra hihetetlen, hogy mennyi hülye ember van akit ennyire be lehet etetni, hogy elmegy a koszovói lízíngelni 4-5 órára egy lambót (amire lehet amúgy pár havi fizetését költötte el) és ti mar egyből el vagytok olvadva, hogy "itt mindenki milliomos!". Nem is csoda, hogy ennyi golddigger van Svájcban, pont passzolnak is egymással ezek.


Ha titeket ez vonz, akkor menjetek inkább Monaco-ba. Ott ténylegesen is milliomosok laknak és kb minden második kocsi sportkocsi (nem lízíngelt, mint Svájcban).


Engem nem a berki krisztiánkodás érdekel. Engem kizárólag az, hogy mi van a kontómon.

júl. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
24%
Hát sok az árnyoldala...
júl. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!