Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Svájc tényleg annyira szuper...

Svájc tényleg annyira szuper hely, vagy azért vannak árnyoldalai is?

Figyelt kérdés
Nekem ismerőseim jártak kint és mesélték, hogy Zürich-ben a legolcsóbb autók is 60 millió forintba kerülnek, amiket az utcán láttak. Vagy hogy több milliós biciklikkel járnak többen. Tényleg ilyen mértékű ott a gazdagság? De ha ennyire jól keresnek ott az emberek, akkor hogy nem lesz mindenki milliomos? Azt is lehet olvasni, hogy németek is oda mennek dolgozni, annyival jobbak a fizetések meg hogy minden tiszta, szép a táj. Kint élő magyarok, esetleg meséltek kicsit arról milyen is ott valójában?

jún. 25. 13:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
40%

Nem a gazdagság a magas arrafelé, hanem az árak. A munkabérek is, nyilván, de az ottani megélhetési költségek, albérletárak, közlekedés költségei is kimondottan drágák.

Szóval ami itteni fizetésekhez képest nekünk luxusnak tűnik, odakint az pont elég hogy átlagosan eléldegéljen belőle az ember. Szűkölködni sem fog belőle az átlagember, de luxusra se fogja futni.

Ahogy mondani szokás, minden éremnek két oldala van.

jún. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én éltem ott. Árnyoldala nekem a búskomor emberek és a túl nyugodt, nyuggerstyle környezet. Én jobban szeretek Budapesten élni, az alacsonyabb fizu ellenére is, de kinek mi. Amúgy az kamu, hogy Zürichben ne lenne 60 millió alatti autó, de az tény, hogy kb. minden második sportkocsi🤣És az átlag életszínvonal olyan, mint itthon a felső 20%.
jún. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
#1 de ott az átlagember nem úgy él, mint itt az átlagember. Ott az átlag fizuból is futja szép albira, kocsira, nyaralásokra, kényelmes életre. Itthon ehhez minimum nettó 700-800 ezret kell keresni, és azt már aránylag kevesen ugorják meg.
jún. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

#3

Nem hát, itt az átlag az kb egész Nyugat-Európához képest átlag alatti...

jún. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Az albérletek nagyon drágák és egyéb szolgáltatások ha forintosítod,de édesapám havi szinten kétszer annyit rakott félre ott mint amennyit itt keresett Magyarországon.
jún. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem igaz, hogy csak 60 milla feletti autók vannak...

Magasabbak a bérek, az árak is átlagban magasabbak, de inkább úgy mondanám, hogy attól függ, mit nézünk. Pl. albérlet nagyon drága, az egészségbiztosítás is elég drága, ha olyat akarsz, ami fedez mindent. A gyógyszerek sem olcsóak. Viszont az élelmiszerek elég jó áron vannak (legalábbis nem sokkal drágábbak, mint akárhol máshol Európában), és ha valami akciós (pl egyik népszerű szupermarketben, a Migrosban volt ilyen többször) akkor azok nevetségesen akciósak. Értsd magyar példán: 300 ft-os termék 20 ft-ra leárazva. Nem úgy, mint Magyarországon, hogy 299 ft-ről 289 ft-ra... És ezek tipikusak, nem egy-egy alkalom.

Illetve van egy hatalmas különbség a mentalitásban, amit én Svájcban tapasztaltam meg legélesebben.

ELmentem egy secondhand boltba. Olyan, mint egy turkáló, de nem csak ruha van, hanem elektronikai cikkektől át autóülésig, ékszerekig, étkészletig minden. Azt hittem, tele lesz majd közelkeletiekkel a bolt :) mert mindenki mondta, hogy milyen olcsó.

Tele volt svájciakkal. Echte svájciakkal, és nem a csórókkal, hanem akiknek rolex lógott a karján és sportkocsival vitték haza a fillérekért összevásárolt újszerű, márkás ruhákat, elektronikai cikkeket, stb.

Aztán mondták többet, meg máshol is láttam (ahol pl ugyanezek az emberek rárepültek az akciós zsömlére a Migrosban), hogy a svájciaknál jobban az a mentalitás, hogy ha tud valamin spórolni, akkor spórol rajta, hogy legyen pénze a jobb kocsira, nyaralásra, házra, stb.

Ezzel ellentétben kimegy egy csomó magyar például, megveszi a márkás, nevetségesen drága táskát, napszemüveget meg minden ilyen hülyeséget, és lenullázza a számláját - mert nekik meg az jobban számít, hogy "látszik rajtuk", hogy megengedhetik maguknak ezeket a luxusokat.

Én német nyelvterületen élek már régóta, de nekem Németország jött be. A svájciakat én általánosságban sokkal barátságtalanabbnak találtam, meg rugalmatlanabbnak, mint a németeket, de ez nyilván az én élményem, én nézőpontom, másnak attól még bejöhet.

Egyébként ha azzal megy ki valaki, hogy spóroljon, simán félre tud tenni rengeteg pénzt, ha akar.

jún. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%
Azoknak a svájciaknak jók akik ott születtek nem akik bevándoroltak
jún. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Mivel nyugati ország, van egy sereg árnyoldala is. Például migránshordák, tomboló genderlobbi és multikulti, átműtött LMBTQ-óvodások
jún. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
35%

Ott szegény max a bevándorló takarítók mosogatók

Szóval jah, jó hely

jún. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az hülyeség, hogy a legolcsóbb autók is 60 millába kerülnek.

Magasak a fizetések, sok minden elég drága (pl. albérlet és betegbiztosítás és a szolgáltatlások), de nem annyival drágább, hogy ne lehessen egy viszonylag magas életszínvonalon élni és emellett elég szép összegeket félretenni.

A bevásárlás nem sokkal drágább, mint otthon, sőt... sokminden van, ami itt olcsóbb, otthon pedig rácsodálkozok, hogy mennyit képesek elkérni érte.

Mi mindketten viszonylag jó helyen dolgozunk, nem takarítás meg mosogatás, Zürichben élünk, szeretjük, mert modern, tiszta, biztonságos, nagy város, mégsem olyan zsúfolt, mint Bp. A svájciak között is vannak barátságosabb és kevésbé barátságos emberek, mint a magyarok között. Viszont itt, ha bemész a boltba, köszönnek, még az árufeltöltő is, kedvesek, segítőkészek... ugyanúgy a hivatalokban is és az orvosnál. Lehet, hogy ugyanezek az emberek a magánéletben nem ilyenek, de az engem nem nagyon érdekel.

A természet gyönyörű, nincs teleszórva szeméttel.

Amit én kifejezetten szeretek, hogy a lopás nagyon ritka. Több ismerősöm is felejtette már fent a vonaton, buszon a telefonját, táskáját stb. Mindenki hiánytalanul visszakapta.

Sok helyen a házaknál nincs kerítés, kint vannak hagyva a cuccok gyakorlatilag az utcán, senki nem viszi el.

És a másik nagy előny, hogy itt nagyon ritkán látni hajléktalant. Akik az utcán élnek, azok maguk választották ezt, ugyanis itt megkapják a támogatást ahhoz, hogy újra dolgozni tudjanak, biztosítanak nekik szállást, ameddig összeszedik magukat... nyilván bizonyos időkereten belül. Akiknek ez nem felel meg, tehát egyáltalán nem is akarnak dolgozni, azokat látni itt-ott az utcán.

Nyilván itt sem kolbászból van a kerítés, nekem nagyon nehéz volt az elején a nyelvet megfelelő szinten megtanulni, a helyi nyelvjárást megérteni, a szabályokhoz hozzászokni, talán 2-3 év után vettem észre azt, hogy kezdem otthon érezni magam. Ha valaki úgy jön ide, hogy nem is akar beilleszkedni, az itteni dolgokhoz alkalmazkodni (sok ilyen van), az nem fogja magát jól érezni.

jún. 26. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!