Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Lakhely (ország) váltás...

Lakhely (ország) váltás egyetem kizsákmányolásával? Jó ötlet?

Figyelt kérdés

Évek óta próbálkozom egy skandináv országba költözni, bár eddig eszméletlen lusta voltam megtanulni az ország nyelvét, így angolul próbálkoztam munkát vállalni. Természetesen több ezer helyre beadtam már a jelentkezést, mind a kukában landolt, hisz nem beszélem se a nyelvet és nem is lakom kint.

Úgy gondoltam, hogy a nyelvtanulás és a munkakeresés is egyszerűbb lenne, ha kiköltöznék munka nélkül. Van egy kisebb megtakarított pénzem, fel is mondtam az itthoni lélekölő munkámból és jelentkeztem egy egyetem őszi mesterképzésére.

Viszont mivel utálom a szakmámat amiből nekem van alapdiplomám, így nem akarom ezt elvégezni, csak azért jelentkeztem, hogy ha felvesznek, akkor legyen diákstátuszom és a kollégiumban olcsóbban tudjak lakni, mint a szabadpiacon bérelni valamit. És mivel 12 hónapos lakásszerződés van, ezért ha fizetek, ki sem rakhatnak.

Azon gondolkodtam, hogy amint kimegyek augusztus végén beköltözni, egy órára sem fogok bejárni és lesz kb decemberig időm találni munkát és elkezdek dolgozni. Januártól pedig kibuknék az egyetemről, de augusztusig még be van biztosítva az olcsó lakhatásom és addig tudok a munkámmal gyújteni, hogy aztán tudjak majd a szerződés lejártával költözni.



jún. 24. 17:14
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Es azt hiszed kinn jobb lessz ezzel a mentalitassal?
jún. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Hát remélem... Jelenleg azon vagyok, hogy vagy külföld vagy öngyilkosság.
jún. 24. 21:48
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Es ott majd sorbaallsz alamizsnaert?

Mert kinn is 40 orat kell dolgozni.

jún. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Igen 13-as, megpróbálok valami kiskaput keresni.
jún. 24. 22:06
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
SOk sikert. Szukseged lesz ra nagyon...
jún. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Minden rosszindulatot mellőzve mondom, hogy ez nem kivitelezhető a gyakorlatban. Már eleve nem garancia az, hogy kollégiumi helyet tud biztosítani az egyetem. Pl. Norvégiában néztem én is mesterképzéseket, nem egy egyetem honlapján többször feltüntették, hogy nem tudják 100%-ra ígérni, hogy minden hallgatónak sikerül biztosítani az amúgy is limitált számú férőhelyből.

Arról nem is beszélve, hogy elfoglalnád egy olyan hallgató elől a kollégiumi helyet, aki nagy valószínűséggel tényleg, komolyan tanulni menne oda.


Az egyetemi kollégiumoknál nagyon szigorú szabályrendszer működik, és biztos vagyok benne, hogy a 12 hónapos szerződés időtartamát felülírja, ha közben kicsapnak az egyetemről. Tehát, ha már nem vagy az adott egyetem hallgatója, akkor már a kollégiumban élésre sem lesz lehetőséged. Legalábbis olyan kedvező feltételekkel nem, mint hallgatóként.

jún. 24. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Kapásból ugyanaz jutott eszembe nekem is, mint a #11-esnek.

3 évig éltem és dolgoztam Dániában. Szerintem nagyon nem fogod ott kint megtalálni a számításaidat ezzel a mentalitással.

jún. 25. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

#16 Itt biztos van hely, amikor küldték az emailt a kollégiummal kapcsolatban, akkor írták hogy amíg az oldalon tudok foglalni, addig van szabad hely. Most néztem meg és van.

És ez nem ingyenes koli. Havi 200.000 ft a bérlés így is, tehát nem tudom mennyire érdekelné őket arra a ~6 hónapra a kedvezményes létem.

tegnap 14:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!