Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Lakhely (ország) váltás...

Lakhely (ország) váltás egyetem kizsákmányolásával? Jó ötlet?

Figyelt kérdés

Évek óta próbálkozom egy skandináv országba költözni, bár eddig eszméletlen lusta voltam megtanulni az ország nyelvét, így angolul próbálkoztam munkát vállalni. Természetesen több ezer helyre beadtam már a jelentkezést, mind a kukában landolt, hisz nem beszélem se a nyelvet és nem is lakom kint.

Úgy gondoltam, hogy a nyelvtanulás és a munkakeresés is egyszerűbb lenne, ha kiköltöznék munka nélkül. Van egy kisebb megtakarított pénzem, fel is mondtam az itthoni lélekölő munkámból és jelentkeztem egy egyetem őszi mesterképzésére.

Viszont mivel utálom a szakmámat amiből nekem van alapdiplomám, így nem akarom ezt elvégezni, csak azért jelentkeztem, hogy ha felvesznek, akkor legyen diákstátuszom és a kollégiumban olcsóbban tudjak lakni, mint a szabadpiacon bérelni valamit. És mivel 12 hónapos lakásszerződés van, ezért ha fizetek, ki sem rakhatnak.

Azon gondolkodtam, hogy amint kimegyek augusztus végén beköltözni, egy órára sem fogok bejárni és lesz kb decemberig időm találni munkát és elkezdek dolgozni. Januártól pedig kibuknék az egyetemről, de augusztusig még be van biztosítva az olcsó lakhatásom és addig tudok a munkámmal gyújteni, hogy aztán tudjak majd a szerződés lejártával költözni.



jún. 24. 17:14
A kérdező szavazást indított:
Jó ötlet
Nagyon orssz ötlet
10 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Eleve azt nem értem, egyáltalán hogyan vennének fel, ha nem beszéled az ország nyelvét. Hogy ott kell-e mesterképzésre a két nyelvvizsga, annak gondolom utánanéztél már. Ami a 12 hónapos lakásszerződést illeti, ott vannak a "rendkívüli felmondás esetei", ha egyetemi kollégium, akkor nyilván van olyan kitétel, hogy csak az egyetem hallgatóinak, szóval akár fizet(nél) akár nem, kiraknak, amint kibuktál.

Hogy 3-4 hónap alatt hogyan akarsz olyan munkát találni, amiből megélsz egyedül, úgy, hogy nem beszéled az ország nyelvét, az megint rejtély.

Nagyon rossz ötlet.

jún. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Mesterképzésre angol C1 nyelvvizsga kellett csak, azt meg is csináltam. Mivel skandináviában sokan beszélnek angolul, ezért gondoltam, hogy kint valamit csak találok.
jún. 24. 17:52
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem lenne egyszerűbb várni egy évet és gőzerővel nyelvet tanulni?
jún. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Noren1989 ***** válasza:
100%
És néztél egyàltalàn màr hirdetéseket? Csak kérdem, nem is problémàzok az ötlet életképtelenségén.
jún. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Egyszerűbb lenne egy átlag embernek, de én másfél évig voltam december előtt munkanélküli és lusta voltam tanulni. Munkás emberként pedig aludni volt max szabadidőm, pedig csak 40 órát dolgoztam egy héten, de nagyon lefárasztott az egész. Tudom magamról, hogy nem tanulnék így egyből a mélyvízbe akarom vetni magam, különben sosem megyek ki és én ki akarok menni.

Néztem hirdetéseket, mint írtam folyamatosan adok be jelentkezéseket.

jún. 24. 18:06
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Magadra vess.
jún. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Bar sokan a harmadik vilagbeli orszagokbol hasznaljak a tanuloi vizumot ugrodeszkanak, es sokan sikerulnek is. De ok nem koliban csovelnek utanna.

De Martin, ez a te esetedben rendkivul rossz otlet.

jún. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
De miért is 7-es?
jún. 24. 21:02
 9/17 anonim ***** válasza:
69%
Mert ok eletre valoak, es nem azert sirnak hogy heti 40 orat kell dolgozni... Ami mellett meg boven van ido magadra egesz heten.
jún. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Nincs időd semmire 40 óra/hét munkával 9-es... A legrosszabb dolog a világon a 40+ óra/hét munkaidő.
jún. 24. 21:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!