Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Kinek milyen történetei...

Kinek milyen történetei vannak olyan albérletről, ahol kellemetlen csalódások érték?

Figyelt kérdés
Elsősorban arra gondolok, hogy a megtekintés, szerződésaláírás alkalmával tisztázott feltételek, körülmények kapcsán idővel kiderült, hogy a bérbeadó elhallgatott dolgokat vagy valótlanságokat állított a bérlő "beetetése" érdekében.

jún. 8. 17:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Csótányokat nem mondta.
jún. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

A szomszéd hibbant volt.

Egy idős néni nevelte a kicsit szellemi fogyatékos fiát, aki nem mellesleg teljes önkontroll nélkül élt. Kukkoló, néha agresszív volt. Zárni kellett az ajtót kulccsal, mert simán bejött.

Egy éve laktam ott, mikor kiderult a néni nővére is ott élt. Beteg volt, ágyhoz kötött.

A gyógyszereket össze-vissza adta neki.

jún. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Négy albérletem volt, ebből egy volt korrekt és rendezett minden tekintetben.

Kettő ígéretei ellenére eladta a lakást a fejünk fölül,alig volt idő kiköltözni,mert már az új tulajjal jött elmondani.

Az egyikben pedig a tulaj volt veje,aki részeges volt,többször visszajárt,verte az ajtót,ordítozott, mert azt hitte még a volt felesége lakik ott. Még a tulaj volt megsértve, mert kiköltöztem ezért.

jún. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A "kitakarított" lakásban megtaláltam a koezfészkeket eddig mindegyik helyen, ahol béreltem lakást, na meg azért az is jellemző, hogy műszakilag sincsenek teljesen rendben a dolgok, amiket aztán csináltathatok meg bérlőként...
jún. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Tyű...


- Nem költözhettünk be a megadott napon, mert ki akart a tulaj takarítani az előző lakó után, csak másnap. Másnap még a konyhában a kuka is tele volt, nem hogy ki lett volna takarítva :D


- Nem mondta, hogy az előző bérlő alvilági figura, és éjszaka, de főleg hajnalban kétnaponta becsenget majd valaki, aki őt keresi.

jún. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Én albérlő sztorikat tudok.

Volt egy egyébként kifejezetten jól kereső, igényesnek tűnő húszas éveiben járó nő. Egy évig bérelt. Miután kiköltözött, a tulaj megtalálta a használt tamponjait az ágy alatt.


Nagynéném a kis házát adta ki.

Utalással fizettek, mindig időben. Egyszer késtek több hetet, a nagynéném odament.(nagyon messze lakott)

Kivágták még télen az összes

gyümölcsfát, azzal fűtöttek.


Az utcánkban az egyik bérlő annyira teledohányozta a házat 2 ev alatt, hogy sárga volt még a függöny és a plafon is, hamutál mindenhol, a csikkek kupacban mellette.

jún. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%

Egyszer nekünk is eladták a fejünk fölül a lakást. A tulaj (30 körüli csaj) korábban meg sem említette, hogy el akarja adni, hétfőn bejelentette, hogy csütörtökön kéri a kulcsokat. Teljesen problémamentes bérlők voltunk, soha semmi gond nem volt velünk. Egyik napról a másikra gondolt egyet, úgy döntött, hogy eladja a lakását és jóformán szó szerint kirakott belőle csütörtökre. 3 napunk volt új albérletet keresni, találni, csomagolni, dobozolni, költöztetőt keresni, költözni, új helyen berendezkedni stb. és persze mindezt munkába járás mellett. Életem legdurvább költözése volt. Szerencsére minden jól alakult, hatalmas nagy szerencsénk volt, belefértünk a 3 napba, de akkor azon a héten szinte semmit nem aludtunk, de szó szerint semmit. Egész éjjel pakoltunk.

Szerintem azóta is csuklik a nő, ha eszünkbe jut és épp' rá gondolunk...

jún. 9. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én minden túlzás nélkül kifogtam minden egyes albérletemben az adott társasház valamelyik idióta lakóit közvetlen szomszédnak. Nagyon viseltes lett az idegrendszerem az utóbbi 6 évben. Most házrészt bérlek egy régi házban, ahol egy öregasszony a tulaj. Sokkal jobb (lenne), mintha társasházban lennék, de idővel derült csak ki, hogy elég sok mindent elhallgattak. A legnagyobb gond, ami lényegében élhetetlenné teszi az itt-lakást, hogy pár méterre az ablakomtól tart a szomszéd egy marha nagy, idegroncs kutyát, és most már ott tartunk 2 év után, hogy nemcsak napközben, hanem éjjel is vergődik. A primitív paraszt a lehető legnagyobb mértékben tojik a fejére, mindenféle alapvető foglalkozás és mozgásigény negligálva van kezdettől fogva. Az öregasszonyt is zavarja, de nem mer szólni, mert ismeri a parasztot, tipikus véglény. Összefogni nincs kivel, úgyhogy jobb híján tűrni kell a szinte folyamatos ugatást és az egyre álmatlanabb éjszakákat. A szomszéd barom ráadásul erős dohányos is, már reggelente azt hallgatom, hogy közvetlenül a kerítés mellett ordenáré módon krákog, nem ritkán szabályosan fuldoklik. Bérlőként nem sok semmit tehetek ellene, pedig már túlontúl rászolgált valami bosszúra. Ebből előbb, mint utóbb költözés lesz, pedig a mostani csillagos árak miatt nem szívesen ugrálnék.
jún. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy régi nagypolgári házban laktunk albérletben - a felső szinteken egy-egy emelet volt egy lakás, az alagsorban két félszuterén kislakás lett kialakítva. Az egyik az egyik ottlakóé volt (szintén albérletbe kiadva), a másikban laktunk mi.

Mivel mindössze 4 lakás volt, nem volt közösképviselő pl, viszont az említett faszi úgy gondolta, neki mindenhez is joga van, mert ő a többségi tulajdonos.

Ráadásul utólag kiderült, hogy meg akarta venni a lakásunkat is, hogy egybenyissa a másik bérleménnyel, csak nem adta el neki a tulajunk, úgyhogy eleve tüske voltunk a szemében.


Volt a kertnek felosztva egy hozzánk tartozó része. Megkérdezte, hogy fiatalok vagyunk, úgyis dolgozunk, foglalkozhatnának-e vele ők, mert a felesége szeret pepecselni a palántáival. Megbeszéltük a tulajunkkal, beleegyeztünk.

Eredmény: minden hétvégén az ablakunkban kukkoltak a függöny résein, megkaptuk, hogy mi csak fetrengünk, bezzeg ők, helyettünk dolgoznak a kerttel, pedig a mi dolgunk lenne.


Volt olyan, hogy felhívta a tulajunkat, hogy én fel akarom gyújtani a házat, mert odaégettem az olajat, és az égő(!) olajjal együtt kidobtam a serpenyőt a kukába, füstöl az egész ház stb, most rögtön azonnal tegyen ki minket.

Mi éppen 300 km-re voltunk rokonoknál.

Az ő bérlői voltak.


Aztán volt mindenféle: nem köszönök elég hangosan, ilyen bunkó lakók nem kellenek a házba. Miért csak hétkor húzza ki a párom a kukát, miért nem hatkor (akkor ért haza éjszakásból). Miért akkor lapátol havat, amikor. Miért teregetek nyáron az udvaron (meg volt beszélve, hátul, a betonon lehet, ahol nem látszik az utcafrotnról. Egyébként nem volt ott soha semmi, kocsibeállónak volt kb. kialakítva, de egyik lakónak se volt kocsija... De volt olyan, hogy leszedtem a tisztaruhát, bementem, kiszedtem az éppen lejárt mosást lavórba, mire kimentem, már össze volt csukva és eltüntetve a szárítónk, hogy mit képzelek magamról, hogy üresen otthagyom, ő így nem adja vissza.)


Tudnék még mesélni. A vége az lett, hogy szinte naponta hívogatta a tulajt valami hasonló sérelmével. Az pedig nem akart beleállni, mert jajj nem jó a szomszéddal rosszban lenni, úgyhogy inkább kirakott minket (úgy, hogy előtte három héttel hosszabbítottunk újabb egy évet...).

jún. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Amikor a szomszédokról kérdeztük, mondta, hogy egy magának való nő a közvetlen szomszéd, alig látni. Ez utóbbi igaz is volt. kiderült, hogy valami pszichiátriai betegsége van a nőnek, a 80+os szülei a gyámjai, meg van egy gondozója, ők járnak hozzá étellel, mert ő sosem hagyja el a házat. Viszont minden este az ajtó elé tolta a bútorait, be ne menjen bárki, ha bekattant, verte a falakat, hajnal kettő és három között ritmusra vagdosta be az egyik ajtaját, kinyitotta a lépcsőház összes ablakát, vagy minden hang kiadására alkalmas eszközét a max hangerőre tekerte. Egyszer arra mentem haza, hogy a padlásra vezető lépcsőn ácsorog és a falat bámulja. Amikor köszöntem, elszaladt. Amikor annyira zavaró volt, amit művelt, hogy rendőrt hívtak/hívtunk rá, volt, hogy letagadta, hogy ő ott lakik, volt, hogy azt mondta, ő csak véletlen sétált be a lakásba, de ő is hallja a zavaró zajokat, volt, hogy megugatta a rendőrt... Sokszor nagyon para volt a viselkedése, előbb utóbb valamit fog magával, a lakással, vagy valakivel csinálni, mi is igyekeztünk elköltözni.
jún. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!