A társasházi lakók egy része miért nem köt olyan lakásbiztosítást, amiben van felelősségbiztosítás is?
Hát de mindegy.
"Ezzel az a gond, hogy a közös biztosításra mennek ezek a károk, ami nem erre van."
Ha nem arra lenne akkor nem mehetnének ezek a károk a közös biztosításra.Ha el tudják intézni akkor arra is van nyilván.
#2 : Volt már valaha a kezedben biztosítási kötvény? Különböző károk különböző összegekre biztosíthatóak. A biztosító ennek arányában fog fizetni, ha kár van. Így a közös biztosítás a károsultnak kevesebbet fog fizetni, mint egy drágább egyéni biztosítás.
#4 : Ez butaság. Ha ez így van, akkor miért megy a sírás, hogy nehéz lakást venni?! Félre kell tenni évente 25e Ft-ot(a biztosítás díja) és megvan belőle a lakás hamar, hiszen csak 30 millióba kerül. Jaaa, hogy arra nem gondoltál, hogy a lakás akár meg is semmisülhet, lakhatatlanná is válhat?
Hogy jön ide a lakásvásárlás?
Én azt mondom, hogy hülyeség a biztosítás, mert
1) ha nem történik káresemény, a havi biztosítási díj elúszott, azt gyakorlatilag feleslegesen fizetted ki
2) ha történik káresemény, a biztosító minden erejével azon van, hogy kitaláljon valami indokot arra, hogy miért ne fizessen
Mit gondolsz, miért van az összes biztosítónak márványpalotája?
Ha a biztosítás havi díját félreteszed, akkor az onnan minden feltétel nélkül a tiéd, tudod belőle fedezni egy esetleges káresemény költségeit, és ha nem történik káresemény, akkor is megmarad.
"Mi van akkor, ha többhavi díjat fizet vissza a biztosító?"
Ha hónapról hónapra szépen félreteszed azt az összeget, amit kifizetnél a biztosítónak, akkor te is vissza tudod fizetni magadnak, amikor szükség van rá.
Pedig jó dolog a felelősség biztosítás, mert:
Igaz ugyan, hogy egyes károkat a th biztosítója kifizet, de nem mindent! Nézzünk meg egy beázást! Ha eltört a ház vízvezetéke, vagy szivárog a csatorna, a th biztosító fizet az alatta lakónak, ez tiszta sor. DE:Ha túlfolyattad a kádban a vizet, vagy a saját vízvezeték tört el (az után a szakasz után, ahol a közösből kiágazott), akkor te fizetsz. Egyrészt a saját költségére szétverik a fürdőszobát, másrészt fizethetsz az alsó szomszédnak. A mi házunkban volt ilyen ügy, idős néni, 50 éve felújított fürdőszoba, szivárgott sajnos a kádlefolyója, áztatta az alsó lakót. Ki kellett bontani a fürdőt, az egész saját rendszere szét volt rohadva, plusz az alsó szomszédnál előszobafestés. Biztosítás a nem volt, mert minek. Fürdőszoba még békebeli áron 190e, alsó lakónál festés 70e. Számtalan eset van, amit nem fizet a ház biztosítója, sajnos, mert azt a kárt, amit nem a ház közös részei okoznak, nem fogja megfizetni. Lehet, hogy nem jön vissza a pénz, amit biztosításra befizetsz, lehet, hogy soha nem okozol kárt/nem lesz károd, de ha beüt egy nagyobb dolog, akkor igencsak jó ha van, és ne legyenek illúzióitok, a kutya nem rakja félre azt a 2000 forintot kifejezetten ilyen célra, amit havonta lakásbiztosításra kifizet.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!