Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A szomszédunk mit tehet...

A szomszédunk mit tehet ellenünk emiatt? Lehet ennek valami jogi következménye? Mit csináljunk?

Figyelt kérdés

Van egy szomszédunk. Nem mondanám szembe szomszédnak, nem közvetlenül az, kicsit arrébb van már a mi házunktól. Egy viskóban lakik albérletben, s amiatt mert a lakók, köztük mi is kérvényeztük az utca egyirányúsítását, teljesen ki van borulva, fenyegetőzik, mert hogy neki így drágább a benzin és nehezebb beparkolni. Nemrég lett felszerelve biztonsági célból nálunk egy kamera júniusban. 3 szomszédunk aláírt egy beleegyező nyilatkozatot ezügyben nekünk, ezzel nem irattunk alá semmit, mert mint mondtam arrébb lakik ugye tőlünk. Hamarosan ki lesz téve a kamerával megfigyelt terület is. Nem tarsásházról van szó, hanem kertes házakról ezesetben. A padláson voltam, mikor látom, hogy a szomszéd a házunknak azon oldalát fotózta, ahol a kamera van. Szerintem ahogy meglátott ott, amiatt ment el rögtön, apám azt mondta hagyjam, engedjem el.

Tudni kell, hogy nemrég nekünk meg a bal oldali szomszédünknak a kinti térköve és kavicsa közé szegek voltak rakosgatva, s harmadszor is valaki újra tett oda emiatt, sajnos úgy kellett beállítani, hogy a kapu előtti részünk is látszódjon, így ennek az embernek látszik picit a háza és a kapuja, de az udvara, ablakok, azok nem, csak kicsit lóg bele a háza a kamerába.

Megjegyzem, gyanítjuk, hogy ő lehetett a tettes amúgy, mert emiatt az egyirányúsítás miatt teljesen kész van, meg irigy mint a kutya alapból, de ez így csak rágalom, nem tudjuk bizonyítani. Mondtuk is neki, hogy így állítjuk be a kamerát, tette a hülyét ugye, hogy ,, szokott" látni cigányokat, s ők rakták oda biztos.

Én úgy gondolom, hogyha lefotózta neki terve van vele, valószínűleg fel akar minket jelenteni. Mi óvintézkedés képpen lehajtottuk a kamera fejét,hogy csak az udvar belső terét lássa, meg most alapból mivel lejárt az előfizetés, a kamera-rendszer nem vesz fel videóra semmit. Én beszari fajta vagyok, de úgy gondolom most nem alaptalan, mert rálátott ennek az embernek a falára a kamera, még ha egy kicsit is, de rálátott. Ismerőseim azt mondták, hogy ebből ő jöhet ki szarabbul és ne idegeskedjek, meg hogy mivel albérlő, ezt az ügyet a főbérlőjének kell kezébe vennie, s nem fognak belekezdeni ilyen tyúkperbe, ha meg igen, akkor is csak meg szokták kérni az embert, hogy állítsák át a kamerát, vagy társasháznál leszereltetik max, ah de így sem vagyok nyugodt most, egész nap ezen agyaltam.

Undorítóak azért az emberek. Ez az ember szegény, mint a templom egere, folyamatosan kért tőlünk vagy pénzt, vagy lisztet, megkapta, bútort adtunk neki ingyen, meg faanyagot, s elég nagy mocsokság lesz, ha ezek után képes minket feljelenteni. Azért is képes volt az egész utcára berágni, mert ugye kapott egy 20 ezres bírságot, amit nem tudott kifizetni, ezért 4 napig ült börtönben, az egyik rendőr pedig, aki többször is kijött ehhez az emberhez, mondta, hogy ott szidott minket is, hogy nem fizettük ki a bírságát..



2021. aug. 4. 00:11
 1/5 anonim ***** válasza:
65%
Kérdező szerinted egy ilyen csóró balfékkel hány ügyvéd áll szóba?
2021. aug. 4. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát ehhez nem feltétlenül kell ügyvéd nem?
2021. aug. 4. 00:21
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Röhögjétek ki
2021. aug. 4. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
59%
Ha komolyabbra fordul az ügy, akkor megvilágosítod az agyát az adott helyen és időben, hogy az ő házának falát is őrzésvédelem alá vontátok, nehogy úgy festhesse össze valaki graffitivel, hogy nem marad nyoma. Ez lenne akkor, ha rögzítene a kamera,DE mivel nem rögzít, duplán mehet a tetves fenébe, mivel az online megfigyelést nem lehet tiltani, - ezt az elvet követve ki kellene nyomkodni az emberek szemét is, hogy ne gyűjthessenek információt a környezetükről még ideiglenes jelleggel sem. Ebben az esetben az ezt elrendelő bírón kellene kezdeni a rendelet érvényesítését.
2021. aug. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Csóró, és tőletek kér pénzt, de kocsit tart fenn, és azzal mászkál, a kettő üti egymást. Minek adtok pénzt? Valószínű, csak azért fotózgatott, hogy idegeskedj, mert semmire nem megy vele. Nem jogsértő kamerát raknod, és figyelheted a kerítés előtti részt is nyugodtan, mert azt neked kell rendbe tartani. A hivatalos neve magánkezelés alatt álló közterület. Közjegyző, nem foglalkozik vele, nem sérted a birtoklását, bíróságra meg nem megy mert ha csóró, nem fog fizetni 30000 eket tárgyalásonként, persze ha megnyerné visszakapná, de esélytelen.
2021. aug. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!